VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kouřimské hudební slavnosti ozdobí vystoupení sólistky Národního divadla

Kouřim – Již posedmnácté se Kouřim stane hlavním dějištěm tradičních Kouřimských hudebních slavností, a to ve dnech 16. – 18. června. V pátek v 18 hodin se koná slavnostní zahájení celé akce, které je Kolínský deník tradičně mediálním partnerem.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Kostel sv. Štěpána v KouřimiFoto: Deník / Martinková Jana

V 19 hodin začne vystoupení operní pěvkyně a sólistky Národního divadla Praha Andrey Tögel Kalivodové. Na závěr prvního dne Kouřimských hudebních slavností bude pro všechny přítomné připraveno na radnici občerstvení.

V sobotu v 19 hodin rozezní kostel sv. Štěpána tóny harfy – nástroje používaného přes pět tisíc let, který je zobrazován v pyramidách starého Egypta i na tabulkách Mezopotámie a zmiňován v celé řadě biblických příběhů.

Inspiroval skladatele všech dob. „Na tomto koncertě uvede barokní virtuózní brilantní kousky Bacha, Pescettiho, Vivaldiho a Händela, které tento královský nástroj dovolí rozeznít v celé jeho jiskřivé nádheře dvěma hbitým rukám s pomocí neméně hbitých nohou harfistky Hany Hrachovinové, absolventky HAMU v Praze u docentky Jany Bouškové,“ popsal za město Kouřim hlavní organizátor slavností, tajemník Josef Klouda.

V Kouřimi Hana Hrachovinová vystoupí s houslistou Václavem Polívkou a Černošickou komorní filharmonií. V neděli 17. ročník Kouřimských hudebních slavností mladá a velmi talentovaná houslistka Patricie Kozlova. 

Na všechna vystoupení je vstupné dobrovolné, jedinou výjimkou je úvodní koncert Andrey Tögel Kalivodové. Vstupenky lze získat v pokladně radnice a Turistickém informačním centru Kouřim. K dispozici také na místě v den konání koncertu.

Všechna vystoupení ještě umocní prostory, kde se odehrají. Konají se v kostele sv. Štěpána, přesněji řečeno v arciděkanském chrámu, který je jednou z nejvýznamnějších stavebních památek nejen v České republice, ale také významnou památkou celého kontinentu. Přes všechny pozdější úpravy zůstal unikátní ukázkou klasické stavby raně gotického stylu. Ukrývá mimo jiné unikátní osmibokou podzemní kapli sv. Kateřiny.

Autor: Jana Martinková

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

V toku řeči Iva Šmoldase se na písničky Pepy Štrosse příliš nedostalo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepa Štrosse se uskutečnil předposlední zářijový čtvrtek zábavný pořad ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Písničkář Pepa Štross si na pódium přizval ještě posilu v podobě syna Matěje, příliš písniček ale nezahráli a nezazpívali, nekonečný tok řeči Iva Šmoldase se jen těžko přerušoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení