VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kouřimské hudební slavnosti ozdobí vystoupení sólistky Národního divadla

Kouřim – Již posedmnácté se Kouřim stane hlavním dějištěm tradičních Kouřimských hudebních slavností, a to ve dnech 16. – 18. června. V pátek v 18 hodin se koná slavnostní zahájení celé akce, které je Kolínský deník tradičně mediálním partnerem.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Kostel sv. Štěpána v KouřimiFoto: Deník / Martinková Jana

V 19 hodin začne vystoupení operní pěvkyně a sólistky Národního divadla Praha Andrey Tögel Kalivodové. Na závěr prvního dne Kouřimských hudebních slavností bude pro všechny přítomné připraveno na radnici občerstvení.

V sobotu v 19 hodin rozezní kostel sv. Štěpána tóny harfy – nástroje používaného přes pět tisíc let, který je zobrazován v pyramidách starého Egypta i na tabulkách Mezopotámie a zmiňován v celé řadě biblických příběhů.

Inspiroval skladatele všech dob. „Na tomto koncertě uvede barokní virtuózní brilantní kousky Bacha, Pescettiho, Vivaldiho a Händela, které tento královský nástroj dovolí rozeznít v celé jeho jiskřivé nádheře dvěma hbitým rukám s pomocí neméně hbitých nohou harfistky Hany Hrachovinové, absolventky HAMU v Praze u docentky Jany Bouškové,“ popsal za město Kouřim hlavní organizátor slavností, tajemník Josef Klouda.

V Kouřimi Hana Hrachovinová vystoupí s houslistou Václavem Polívkou a Černošickou komorní filharmonií. V neděli 17. ročník Kouřimských hudebních slavností mladá a velmi talentovaná houslistka Patricie Kozlova. 

Na všechna vystoupení je vstupné dobrovolné, jedinou výjimkou je úvodní koncert Andrey Tögel Kalivodové. Vstupenky lze získat v pokladně radnice a Turistickém informačním centru Kouřim. K dispozici také na místě v den konání koncertu.

Všechna vystoupení ještě umocní prostory, kde se odehrají. Konají se v kostele sv. Štěpána, přesněji řečeno v arciděkanském chrámu, který je jednou z nejvýznamnějších stavebních památek nejen v České republice, ale také významnou památkou celého kontinentu. Přes všechny pozdější úpravy zůstal unikátní ukázkou klasické stavby raně gotického stylu. Ukrývá mimo jiné unikátní osmibokou podzemní kapli sv. Kateřiny.

Autor: Jana Martinková

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Rybízový raw dort.

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

Pozvánky na Kolínsko: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám pozvánka na zajímavé události na Kolínsku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Vyžlovští vybírají lavice, do kterých usednou žáci

Vyžlovka - Škola na Vyžlovce by měla otevřít v září své dveře žákům. Stihne se však dokončit rozsáhlá rekonstrukce? Starosta obce Jan Pelikán je optimistický. Podle jeho slov jde vše podle plánu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies