VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězové Photo Kolín mimo jiné pojedou do evropského parlamentu

Kolín - Ti, kdo se rozhodnou zaslat své snímky do letošního, již čtvrtého ročníku soutěže Photo Kolín, mohou tak učinit do 22. září. V těchto dnech se již do rukou organizátorů scházejí první fotografie. Soutěže, jejímž mediálním partnerem je Kolínský deník, se mohou přihlásit profesionálové i amatéři z jakéhokoli konce republiky, podmínkou je vlastní fotografická tvorba vztahující se svým motivem ke Kolínu a Kolínsku a splňující stanovená témata. Novinkou letošního ročníku jsou dvě témata, a to Kolín historický, Kolín moderní a Jak fotí Kolíňáci.

15.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jana Martinková

Na základě zaslané autorské fotografie rozhodne nezávislá odborná porota o adeptech postupujících do dalšího kola. Fotografie, které doporučí, budou od října vystaveny v Městském společenském domě v Kolíně. Laická i odborná veřejnost si je bude moct nejen prohlédnout, ale také tradičně hlasovat o nejzajímavější foto. Během slavnostního odpoledne ve výstavních prostorách vyhlásí pak odborná porota svého vítěze v jednotlivých kategoriích a pořádající agentura vítěze veřejného hlasování. Během slavnostního vyhlášení vítězů opět proběhne i vyhlášení a ocenění žáků a studentů Stipendijním nadačním fondem města Kolína, který je spolupořadatelem soutěže.
Do poroty přijal pozvání poslanec evropského parlamentu a předseda Stipendijního nadačního fondu města Kolína Milan Cabrnoch, který zároveň vítěze jednotlivých kategorií pozve na studijní cestu do Evropského parlamentu ve Štrasburku, dále poslanec, kolínský radní a zastupitel Ondřej Plašil, místopředsedkyně Stipendijního nadačního fondu, radní a zastupitelka Eva Matějková, ředitelka Vyšší fotografické školy Orange Factory Andrea Čapková a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Karel Kárník.

Podmínky přihlášení
zaslání autorské fotografie – na zadní straně fotografie musí být uvedeno: jméno a příjmení, adresa, e-mailová adresa, telefonní kontakt, uvedení kategorie Hlavní nebo Studentská s uvedeným tématem A nebo B
přiložení stručného popisku k fotografii
formát fotografie 15 x 20cm až 30 x 40 cm
maximální počet zaslaných fotografií – 4ks
seriál s max. počtem 4 fotografií
nelze zasílat fotografie, které už soutěžily v předchozích ročnících
Kategorie:
Studentská kategorie – fotografové ve věku do 19 let
Hlavní kategorie – bez věkového omezení

Autor: Jana Martinková

15.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení