VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Třinácté Podletí bylo poprvé mezinárodní

Kolín – Již potřinácté zorganizoval kolínský Klub přátel Františka Kmocha za podpory města Kolína hudebně taneční přehlídku nazvanou Kolínské hudební podletí.

25.9.2011 1
SDÍLEJ:

Kolínské hudební Podletí 2011Foto: Zdeněk Hejduk

Po několika letech, kdy se dopolední sobotní program odbýval na sídlišti na parkovišti „U Jezevčíka“, se letos vrátil na Karlovo náměstí. A to hned s mezinárodní účastí, protože kapela Suchdolanka Josefa Košaty vloni přijala pozvání do italského města Casperia a nyní tuto návštěvu oplatila.
Z malebného italského městečka přiletěla početná výprava muzikantů a mažoretek i s tamním starostou. V sobotu ráno je přijal v obřadní síni kolínské radnice místní první muž Kolína Vít Rakušan.

„Bylo to příjemné setkání, společně jsme si povídali a zjistili jsme, že vaše město letos slaví sedm set padesát let od první písemné zmínky a my zase sto padesát let od sjednocení Itálie, takže to byla nejlepší chvíle k tomuto setkání. Navíc je nám stejně let a máme i podobné politické smýšlení – napravo od středu,“ shrnul setkání Stefano Petrocchi, starosta Casperie. On se šerpou v italských barvách a Vít Rakušan se starostovským řetězem na krku pak přihlíželi programu na náměstí, kde hrála Suchdolanka i Banda Musicale Cittadi Casperia a tančily domácí mažoretky Srdíčko vedené Jarmilou Pavlíčkovu a Bohemia Ivy Hamannové a samozřejmě mažoretky z Casperie oblečeny v italských barvách.

Na závěr prosluněného dopoledne zahrály oba orchestry dohromady pochod Kolíne, Kolíne a Pode mlejnem, Italové navíc ještě jako tečku svoji národní hymnu. Podletí pokračovalo v neděli odpoledne v sále Na Zámecké, kde zahrála Starostova dvanáctka Václava Kellnera a opět zatančily Majjorette de Casperi.

V sobotu pak Italové zahráli a zatančili ještě v Cerhenicích, zažili večerní setkání v zahradě podnikatelské školy, kde jich byla část ubytovaná a v neděli navštívili Kutnou Horu.

„Byl jsem tady ještě za časů Československé republiky a od těch dob se vaše země hodně proměnila, je čistší a upravenější. V Kolíně se mi velice líbila radnice a také jsem obdivoval náměstí, které prý bylo ještě nedávno zalité asfaltem, jak mi vyprávěla jedna z hudebnic Suchdolanky,“ vyznal se starosta Casperie.

Zdeněk Hejduk

25.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení