VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam se vydat letos na Velikonoce?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled tipů na velikonoční výlet.

24.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBY FARNOST KOLÍN

25. března

15.00 Veltruby

16.00 Nebovidy

17.00 Velim

18.00 Kolín, sv. Bartoloměj Velikonoční vigilie

26. března

18.30 Nebovidy

18.30 Veltruby

20.00 Velim

21.00 Kolín, sv. Bartoloměj Boží hod velikonoční

27. března

8.00 Kolín, sv. Bartoloměj

8.00 Velim

8.15 Velký Osek

9.30 Kolín, sv. Vít

10.00 Pňov Předhradí

10.45 Veltruby

11.00 Ovčáry

15.00 Starý Kolín

17.00 Nová Ves

18.00 Kolín, Nejsvětější Trojice Velikonoční pondělí

28. března

8.00 Kolín, sv. Bartoloměj

8.15 Velký Osek

9.30 Červené Pečky

9.30 Kolín, sv. Vít

9.30 Pňov Předhradí

10.45 Veltruby

11.00 Býchory

18.00 Kolín, Nejsvětější Trojice

ČESKÝ BROD

Velikonoční triduum či velikonoční třídení, tj. umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista je v křesťanském liturgickém roce období tří dnů, které bezprostředně předchází Neděli Zmrtvýchvstání a připomíná umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista. Do kostela sv. Gotharda zve ŘK farnost.

Kostel sv. Gotharda Zelený čtvrtek, 24. března 18.00

Velký pátek, 25. března 15.00 křížová cesta

18.00 obřady

Bílá sobota, 26. března 19.00

Zmrtvýchvstání Páně, 27. března 9.30

Velikonoční pondělí, 28. března 9.30

ÚVALY

Pomlázkové odpoledne je nachystané na sobotu od 14.00 hodin. Populární melodie k tanci a poslechu hraje Jaromír Jansa v sálku DPS na náměstí Svobody. Malé občerstvení je přichystané zdarma.

OVČÁRY

Dětský klubík ve spolupráci s obecním úřadem pořádá dne 24. března od 15.30 hodin akci JARNÍ TVOŘENÍ v sále Spolkového domu. Přijďte si s dětmi vyrobit jarní dekoraci a na závěr se rozproudit na dětské diskotéce.

KOUŘIM

Již po 14. budou v Kouřimi hledat velikonoční vajíčko. Jde o společnou vycházku neboli toulání krajinou dýchající historií v čase Velikonoc. Sraz je ve 13.00 hodin před muzeem. Trasa toulání je sjízdná také pro kočárky. Od muzea se vyrazí ke skále, k Lechově kameni a dále ke kapličce sv. Víta, Libušině jezírku, jezu u Bukačova a do Podskalí.

RADIM

Velikonoce na Zámku Radim jsou naplánované na neděli 27. března od 13.00 hodin do 17.00 hodin. Na návštěvníky čeká jarmark plný velikonočních dekorací. Dětský pěvecký sbor Kuňky představí zvyky a obyčeje. Na děti čekají tvořivé dílny. Stejně tak jako o vánocích bude přichystaný koutek se zvířátky a v případě, že bude pěkné počasí bude možnost projížďky na koních. Připravené jsou pochopitelně také prohlídky zámku. V rámci nich na hosty čeká malé překvapení. Chybět nebude soutěž o nejkrásnější kraslici.

ŘÍČANY

Výstava výtvarných prací dětí z říčanských mateřských a základních škol je otevřená každý den od 7.00 do 19.00 hodin až do 15. dubna 2016 v hradní zahradě. Vstup do zahrady je z ulice Na Hradě. Zájemci mohou výstavu navštívit právě v rámci jarních prázdnin dětí.

PEČKY

Každý den až do konce měsíce března můžete navštívit prodejní výstavu dekorací Simony Klímové s názvem Květinové objekty a zakázková vazba. Akce se koná v městské knihovně Svatopluka Čecha v Pečkách. Současně můžete v prostorách budovy navštívit také výstavu s názvem Inspirace, jde o obrazy a grafiky Františka Hály.

LOUŇOVICE

Malování vajíček pro malé i velké je naplánované na sobotu 26. března od 10.00 hodin v budově obecního úřadu Louňovice. Přijďte si se svými dětmi užít atmosféru svátků jara a přichystat se na Velikonoční pondělí.

KOUŘIM

Vítání jara kytičkou, neboli setkání občanů seniorského věku se uskuteční v restauraci Na Střelnici, přesně v sále a přilehlých prostorách. Setkání začne v 15.00 hodin a skončí ve 20.00 hodin.

KOLÍN

Kolínské muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na Velký pátek velikonoční odpoledne plné hraní, tvoření a poznávání. Velikonoční instalace vás vtáhne do dob dávno minulých, nasajete atmosféru jarních svátků, dozvíte se, proč a kdy se tyto svátky slaví, a hravou formou se seznámíte se smyslem a významem Velikonoc a tradičními lidovými zvyky tohoto krásného období. Program zahrnuje povídání o postní době a Velikonocích a tvůrčí dílnu, ve které si děti vyrobí velikonočního beránka, vytvoří si velikonoční dekorace, ozdobí perníček, vyzkouší si pletení pomlázky, malování vajíček, vyluští si kvízy a hádanky, na ty nejmenší čeká množství omalovánek a obrázků, k dispozici budou tematické knížky a encyklopedie pro různé věkové skupiny a ochutnávka velikonočních pokrmů. Přijďte do muzea vždy od 13 hodin, akce trvají cca do 16 hodin.

KOLÍN - SENDRAŽICE

Sobota, neděle a ještě pondělí budou na Kolínské řepařské drážce ve znamení velikonočních jízd. Výletní vláčky budou o víkendu tažené parní lokomotivou, na velikonoční pondělí pak dieselovou lokomotivou. K dispozici jsou vytápěné vagony, muzejní expozice, dětské hřiště s trampolínou, občerstvení, prodej perníčků atd. Dlužno dodat, že drážka už jezdí až do Býchor. Odjezdy vláčků jsou v 9,45, v 11, ve 12,15, ve 13,30, ve 14,45 a 16 hodin

Autor: Redakce

24.3.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Restaurant Day a pečení chleba ve Štolmíři
31

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení