VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.8.2016

OBRAZEM: Otevřená ulice se rozloučila s létem

Kolín - Poslední letní Otevřenou ulici letošního roku mohli navštívit Kolíňáci  v její prodloužené verzi.

31.8.2016

Fesťák na tvrzi dal příležitost kapelám z celého regionu

Nebovidy – Celkem 12 kapel se vystřídalo na Fesťáku na tvrzi, jehož druhý ročník letos uspořádal spolek Nebovidská tvrz. Celé odpoledne se neslo v přátelské a pohodové atmosféře, kapely, které odehrály nebo čekaly na vystoupení, fandily ostatním, většina muzikantů vzala za odměnu pouze klobásu a pivo.

30.8.2016

Kapela Pipes and Pints připravila dětem zážitek, dospělé potěšil Petr Rezek

Plaňany - Rodinný festival přilákal spoustu hudebních nadšenců. Pátek patřil rockovým a punkovým kapelám, sobotní program byl více popový. Velkým překvapením bylo přijetí kapely Pipes and Pints, která publikum opravdu nadchla. Zvlášť ve chvíli, kdy zpěvák Syco Mike pozval na pódium děti z publika, nezapomněl se s nimi pozdravit plácnutím a nakonec s nimi celá kapela tancovala.

29.8.2016

Souseďanka tvořená profi muzikanty zahrála u Propasti letos naposledy

Hradec – Letos naposledy, v tomto létě popáté a celkově už desátým rokem v malebném prostředí mezi rybníkem a restaurací Propast v lokalitě pojmenované Hradec, jen kousek od Stříbrné Skalice, kapela Souseďanka tvořená renomovanými muzikanty.

28.8.2016

OBRAZEM: Kolínské posvícení odstartoval koncert tří rockových kapel

Kolín – Až o jedné hodině ranní skončil koncert tří kapel, který se poslední srpnový pátek uskutečnil na kolínském Kmochově ostrově v Kolíně.

24.8.2016

Na prázdninách ve městě vyráběli keramiku

Kolín - Keramice se věnovali malí umělci na tradičních Prázdninách ve městě, které organizuje kolínský dům dětí a mládeže. Když jsme se za nimi byli podívat, vyráběli tácky, sluníčka a třeba i keramickou budku pro ptáčky.

24.8.2016

Těžkej Pokondr se dal dohromady náhodou

Kolínsko – Miloš Pokorný a Roman Ondráček – kdo by je neznal? Jde o hudebníky tvořící kapelu, která je známá cover verzemi známých skladeb zahraniční i české popové scény. Těžkej Pokondr zahraje o víkendu na hudebním festivale Plaňanské posvícení. Kolik času spolu dvojice tráví? A jezdí také na společné dovolené? Na co všechno se mohou těšit fanoušci v Plaňanech?

21.8.2016

Festival Rock for People se na den vrátil Na Kutilku

Český Brod – Před dvaadvaceti lety začínal dnes již kultovní festival Rock for People na tehdy atletickém škvárovém hřišti Na Kutilce v Českém Brodě.

21.8.2016

OHLÉDNUTÍ: Muzikanti hráli na podporu dobrovolníků

Kolín - Výtěžek charitativního festivalu ChariJazz ve výši 4,8 tisíce korun pomůže Dobrovolnickému centru sv. Bartoloměje.

17.8.2016

FOTO: Na otevřené ulici zatancovala skupina Kredenc

Kolín - Lidé se setkali tentokrát na již šesté Otevřené ulici, tedy sousedském setkávání v Brandlově ulici v Kolíně.

12.8.2016

Letní kino v Uhlířských Janovicích promítne Teorii tygra

Kutná Hora - Letní kino Uhlířské Janovice bude v sobotu promítat české komediální drama s prvky road movie od režiséra Radka Bajgara Teorie tygra. Promítání se uskuteční od 21 hodin, nebo o chvíli později, až se setmí, na náměstí u bývalého finančního úřadu v Uhlířských Janovicích.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2016

Na festival Natruc přišlo přes čtyři tisíce lidí

Kolín – Přes čtyři tisíce lidí, třicítka kapel na třech pódiích na Kmochově ostrově. Tak by se dal shrnout 19. ročník festivalu Natruc.

5.8.2016

Otevřenou ulici ozvláštnilo argentinské tango

Kolín - Letní setkávání Kolíňáků pokračuje, na minulou Otevřenou ulici dorazil Eduard Zubák s dalšími tanečníky. Eduard Zubák s tanečnicí Nelou Dyrčíkovou předvedli návštěvníkům argentinské tango a vysloužili si nadšený potlesk.

4.8.2016

V sobotu startuje další ročník festivalu Natruc. Přijedou i zahraniční kapely

Kolín - Další ročník kolínského hudebního festivalu Natruc čeká na návštěvníky již tento víkend. Co všechno uvidí a uslyší? O tom jsme si popovídali s organizátorem Alešem Burešem.

4.8.2016

Kolínské kulturní léto pokračovalo bluegrassem, příchozí neodradil ani déšť

Kolín – Potřetí se o letošních prázdninách uskutečnil hudební program v rámci Kolínského kulturního léta organizovaný odborem školství, kultury a sportu městského úřadu. Tentokrát pořadatelé pozvali fanoušky bluegrassové a country muziky před altánek kolínského Kmochova ostrova, kde zahrály kapely Detto z Chrudimi a Wyrton z Ronova nad Doubravou s kolínským mandolinistou Honzou Rothem.

27.7.2016

Stříbrnoskalická restaurace bude svědkem křtu alba

Černokostelecko – Hudební skupina z Černokostelecka, která si říká EMMA band vydává CD, které nazvali Svisle. Album dala kapela dohromady tři roky po vydání maxisinglu Ležím vedle tebe a následném zveřejnění videoklipu k titulní písni.

24.7.2016

Kapela Brisk Fart ze Žlebských Chvalovic zvítězila v 9. ročníku Beat Festu

Kolín – Již po deváté se předposlední červencovou sobotu v areálu kolínského Kmochova ostrova uskutečnil TPCA Beat Festival, který si při svém vzniku dal za cíl objevovat a pomáhat regionálním kapelám. I tentokrát se jich během dvanáctihodinového hudebního maratónu o přízeň fanoušků ucházelo osm.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
21.7.2016

Moje cesta k hudbě byla jasná jako facka, říká Bára Poláková

Kolín - TPCA Beat festival se odehraje již brzy. Na Kmochově ostrově se rozezní tóny hudby již 23. července. Festival začne ve 12 hodin, končit bude o půlnoci. Mezi hlavními hvězdami bude i zpěvačka Bára Poláková.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
20.7.2016

TPCA Beat festival s Vasilem Fridrichem

Kolín – Vasil Fridrich je herec a moderátor, na TPCA Beat festivalu bude již sedmým rokem.

20.7.2016

V rámci kulturního léta zněla tvrdá hudba a anglické texty kapely Portless

Kolín - Letošní ročník Kolínského kulturního léta, které je už tradičně v Režii pracovníků Odboru školství, kultury a sportu městského úřadu Kolín, pokračoval na kolínském Karlově náměstí koncertem tvrdě rockové kapely Portless. Ta vznikla v roce 2012 když z tehdy hodně známé skupiny Support Lesbiens odešel zpěvák Kryštof Michal a další dva jeho spoluhráči a název sestavili coby slovní hříčku z toho předešlého.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
19.7.2016

TPCA Beat festival: Dvanáct hodin perfektní muziky

Kolín – Ředitel kolínského městského společenského domu, novinář a fotograf Zdeněk Hejduk je kolínský kulturní guru a lokálním kapelám věnoval i několik knih. Ani TPCA Beat festival pro něj není neznámým pojmem.

13.7.2016

FOTO: Otevřená ulice slavila první narozeniny

Kolín - Otevřená ulice slavila rok od prvního sousedského setkání v prostoru před kolínským chrámem svatého Bartoloměje.

10.7.2016

Cestu kolem světa zvládli v Pučerech za jeden den

CESTA KOLEM SVĚTA ZA JEDEN DEN. Takový název měla událost pro děti v Pučerech, na kterou se jich přišlo podívat skutečně hodně. Velký areál zaplnili malí soutěžící, kteří se rozešli po spoustě stanovištích, kde byly soutěže inspirované jednotlivými zeměmi.

10.7.2016

Příměstské tábory jsou v plném proudu

PRÁZDNINY. Jedním ze způsobů, jak je příjemně strávit, může být i příměstský tábor. Na jeden takový vyrazily děti s Vodním světem Kolín.

AKTUALIZOVÁNO
9.7.2016

V huti František lidé spoluvytvářeli skleněnou krásu

Sázava /OBRAZEM/ - Ve zrenovované sklářské huti František se v sobotu 9. července odehrává Sklářský jarmark.

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Kolínsko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

7.7.2016

Lidé si zkusili tancovat argentinské tango na Kmochově ostrově

Kolín - Milonga de tango. Argentinské tango si na této události mohli zatancovat lidé, kteří přišli na „hodinu" tance pod besídkou na Kmochově ostrově. „Je to poprvé, co se v tomto altánku koná taková akce. Je tu hodně lidí a jsem šťastný, jak si to užívají," řekl Eduard Zubák, který lekci tance vedl.

6.7.2016

OBRAZEM: Kapela Rybičky 48 natáčela na náměstí letní klip

Kutná Hora - Natáčení videoklipu k písni Chtěl jsem tím říct se uskutečnilo ve středu odpoledne na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Video k písni, na které se spolu s kapelou Rybičky 48 podílí rovněž kutnohorský písničkář Pekař a zpěvák Jakub Děkan, přišly natáčet desítky lidí. Všichni na sobě měli barevné letní oblečení a v rukou balonky. Přímo na náměstí vznikly pod vedením tvůrců ze studia KHFilmin, Petra Vince Havlíčka a Ondřeje Soukupa, záběry zpívajícího průvodu, v jehož čele šli sami interpreti. 

3.7.2016

FOTO: Kolíňáci si přišli poslechnout funky

Kolín - Kolínské kulturní léto odstartovalo 3. července, kdy si Kolíňáci mohli poslechnout funky hudbu na Kmochově ostrově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies