VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.3.2017

Tipy pro vás: Kam vyrazit za kulturou? Třeba na záchranářskou přednášku

Chcete se vydat za kulturu a nevíte kam? Přečtěte si naše tipy!

14.3.2017

Kam vyrazit na Kolínsku za kulturou?

Přemýšlíte, kam vyrazit? Přečtěte si přehled kulturních událostí na Kolínsku.

13.3.2017

Romům hrály na zábavě dvě kapely

Kolín – Téměř pět stovek Romů nejen z Kolína a okolních obcí, ale i třeba z Ostravy, Hradce Králové, Trutnova a dokonce až z Varšavy se bavilo druhou březnovou sobotu v sále Městského společenského domu v Kolíně, kde jim vyhrávaly slovenské kapely Gipsy Culy a Gipsy Kajkoš.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Kolínsko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

13.3.2017

Zámecká prkna si vyzkoušela pětice divadelních souborů

Kolín/Kutná Hora – Muzikál s živou kapelou divadelního souboru Gaudeamus z Kutné Hory, soubor Děs z Domu dětí a mládeže z pražského Jižního Města, improvizační skupina Bizoni z Hradce Králové, Charlieho Foxíci z Poděbrad a kouřimští Mrsťa Prsťa, to byli účastníci letošní nesoutěžní divadelní přehlídky Zámecká prkna.

12.3.2017

Na plese základní umělecké školy hrál legendární Exodus

Kolín – Pestrou plesovou nabídku víkendu obohatil ples Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně, který se po mnoha předchozích místech tentokrát přestěhoval do sálu restaurace Obecní dům.

12.3.2017

Na setkání sběratelů tentokrát došlo i na hole

Kolín – Po měsíci se v salóncích Městského společenského domu Kolín sešli opět sběratelé především známek, mincí a pohledů.

11.3.2017

Tečku za maturitními plesy udělal cesta okolo světa

Kolín – Tečku za letošními maturitními plesy v kolínském městském společenském domě udělal ples tříd 4. CP a 4. TB Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně.

9.3.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou nebo kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

6.3.2017

OBRAZEM: Přátelé Kmocha Na Zámecké slavili Mezinárodní den žen

Kolín – Tentokrát květiny hrály hlavní roli při tradičním nedělním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha, aby tím připomněly nastávající Mezinárodní den žen. „Mívali jsme karneval, ale postupem času masek ubývalo, tak jsme zkusili vsadit na květiny," vysvětlila tajemnice klubu, moderátorka a zpěvačka Hana Zrůstová. Karafiáty tak zdobily stoly ve vázách, klopy sak mužů i žen a některé dámy dorazily i v květinových blůzkách či šatech. Všem dohromady vyhrávala zde velice oblíbená kapela Sendražanka, která tradičně bavila hity popovými i dechovými, ale třeba i čardášem. I tentokrát se hrálo oslavencům, v kole gratulantů se tak ocitlo několik Mirků a těch slavících narozeniny.

4.3.2017

Zdeněk Troška do Kolína nepřijede

Kolínský městský společenský dům chystal na tento týden představení Úsměvy Zdeňka Trošky. Známý český režisér, který pochází z jihočeských Hoštic, do Kolína však nakonec nedorazí. Promotér akce se ji totiž rozhodl zrušit. 

4.3.2017

OBRAZEM: Masopustní veselice v Žabonosech

Žabonosy - Po pěti letech vyšly maškary obejít stavení v Žabonosech. Na cestu plnou tance, jídla a pití se kromě tradičních masek vydal například Švejk, Sherlock Holmes nebo farář Otík známý z filmové triologie Slunce, seno. Podle některých zúčastněných se přidala téměř celá vesnice. Maškar se sešlo opravdu hodně a dveře svého domu otevřel až na výjimky, které se dají spočítat na prstech jedné ruky, každý. Na veselou cestu, na které nechyběla ani šatlava, se společně s místními vydala také Kolíňanka.

4.3.2017

OBRAZEM: Rasputin na rybářském plese rozdával bavorské vdolečky

Kolín – Umělecké i nasmažené bavorské vdolečky se staly půlnočním překvapením pátečního plesu kolínských rybářů v Městském společenském domě v Kolíně.

3.3.2017

S Pekařem a Děkanem si výjimečně zazpívali i muzikanti z Rybiček 48

Kolín /FOTOGALERIE/ – Především dívky od těch nejmenších až po odrostlejší zaplnily první březnový čtvrtek velký sál Městského společenského domu v Kolíně, kam v rámci koncertní šňůry nazvané Malý velký tour zavítali se svými doprovodnými muzikanty zpěváci Jakub Děkan a Pekař.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kolínsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

2.3.2017

Kolín chce jednu ze tří obnovených premiér

Kolín - Zdigitalizovaný Formanův první celovečerní film Černý Petr by se měl premiérově promítat v Praze, New Yorku a snad i v Kolíně.

2.3.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou a kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

1.3.2017

Žáci umělecké školy nacvičují na koncert dvou orchestrů

Kolín - Žáci základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně pilně nacvičují na koncert dvou mladých hudebních těles – Dechový orchestr ZUŠ Fr. Kmocha pod vedením Lukáše Bořka a Jiřího Vojtěcha a No Strings Orchestra Pardubice pod taktovkou Martina Maroula. Na programu bude mimo jiné dílo Bedřicha Smetany, Františka Kmocha či Astora Piazzolly. Těšit se můžete na sólové výkony instrumentalistů a na populární a muzikálové písně v podání hostů – zpěvačky Petry Zikmundové a v Kolíně již dobře známého zpěváka Petra Konývky. Koncert se uskuteční 21. března od 18 hodin v Městském divadle Kolín.

1.3.2017

S kapelou Jelen si zazpívala nejen zpěvačka Kateřina Marie Tichá, ale i fanynka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po velkém úspěchu podzimního turné zakončeném vyprodanou pražskou Lucernou se kapela Jelen vydala na jarní čtrnáctizastávkovou koncertní šňůru k loňské desce Vlčí srdce. Poslední únorový den se coby šestý bod turné kapela zastavila ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

1.3.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou a kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

26.2.2017

Romové si na svůj ples pozvali hned tři kapely

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned tři kapely vyhrávaly v sobotu na Romském plese v Městském společenském domě v Kolíně.

25.2.2017

Hokejisté na svém plese tentokrát netančili

Kolín – Hokejisté Žabonos opět poslední únorový pátek organizovali v kolínském městském společenském domě ples Nosatých.

25.2.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou a kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

24.2.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou a kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

23.2.2017

Petra Janů s kapelou Amsterdam zabalila své písničky do rockového hávu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po několika letech se do kolínského městského společenského domu poslední únorovou středu vrátila několikanásobná Zlatá slavice Petra Janů.

AKTUALIZOVÁNO
23.2.2017

TIP NA VÍKEND: Pobavte se na masopustu

Kolínsko – Tento víkend, následující týden i příští sobota bude patřit masopustům. Kam se vydat na průvod maškar? Přinášíme vám přehled všech akcí.

22.2.2017

KRÁTCE: Kam za zábavou a kulturou?

Přinášíme vám přehled toho, co se chystá na Kolínsku.

21.2.2017

Nová publikace přiblíží život Marie Majerové

Úvaly - Publikace o životě Marie Majerové je už téměř hotová a vyjít by mohla v létě.

21.2.2017

Krátké zprávy z Kolínska, aneb kam za zábavou

Přinášíme vám přehled toho, co se aktuálně na Kolínsku chystá.

19.2.2017

Viktor Sodoma a Ben Christovao bavili na plese starší i mladé

Kolín – Již po sedmatřicáté se v Kolíně uskutečnil Jezdecký ples, bál s vůbec nejdelší kolínskou historii. Po několika letech se opět vrátil do prostor Městského společenského domu v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies