VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.12.2016

CrossDance ukončil tradičně sezonu taneční show v divadle

Kolín – Celkem čtyřiačtyřicet bodů měla tradiční Show kolínského Tanečního klubu CrossDance, kterou jeho vedení uspořádalo třetí prosincovou sobotu v Městském divadle Kolín.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

3.12.2016

Do společenského domu zavítal Klemprda i čerti s Mikulášem

Kolín – Tradiční mikulášská besídka se uskutečnila v pátek ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně, kam se svým divadlem zavítal oblíbený Klemprda ztělesněný Jardou Slavíkem.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

26.11.2016

Kutnohorský slavík: Pekař vyhrál Objev roku

Kutná Hora – Kutnohorský písničkář Petr Štolba alias Pekař se stal Objevem roku v anketě Český slavík Mattoni 2016.

16.11.2016

Oslavenecké taneční sólo se nakonec uskutečnilo

Kolín – Kapela Starostova 12 vyhrávala v sále kolínské Zámecké na pravidelném tanečním setkání Klubu přátel Františka Kmocha.

13.11.2016

OBRAZEM: Klaxon a Roxor fanoušky roztančily, Seven je usadil do židlí

Kolín – Až o druhé nedělní hodině ranní skončil ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně hudební večírek tří rockových a metalových kapel.

11.11.2016

Hana Morová: Mám radost, že fotografie pohladí po duši

Kolín - Své fotografie žen vystavila kolínská fotografka Hana Morová. Když ale přišla nabídka, aby je v Domě dětí a mládeže Kolín vystavila, podle svých slov váhala.

8.11.2016

Míša Růžičková pozvala děti do cirkusu

Kolín - Stovky dětí bavila zpěvačka Míša Růžičková svojí tradiční písničkovou show, ve které je tentokrát pozvala do cirkusu.

20.10.2016

Marek Jelínek vystavil portréty lidí se srdcem na dlani

Kolín - „Chtěl jsem vidět reakce lidí, když jim dám do rukou to srdíčko."

20.10.2016

V rámci benefičního koncertu vydraží obraz, babyboxům pomůže také tombola

Radim – Benefiční koncert na podporu babyboxů pomůže nejen výtěžkem ze vstupného, ale také dražbou speciálního obrazu. Ten nakreslil akademický malíř Bohumil Dušek podle fotografie Miroslava Vídeňského a jsou na něm vyobrazeni Jakub Smolík s Josefem Devátým. Tedy právě dva hudebníci, kteří na benefičním koncertě, který bude zároveň křtem alba Josefa IX., vystoupí.

18.10.2016

Starokolínské vinobraní rozparádila kapely Lady& Gentleman

Starý Kolín - Přestože ve Starém Kolíně není žádná známá vinice, oslava vinobraní zde má dlouhou tradici.

15.10.2016

OBRAZEM: Desku českobrodské kapele CZ pokřtil Michal Hrůza

Český Brod – Svoji novou desku nazvanou Nemám nápad pokřtila v kulturním domě Svět místní kapela CZ – Celé znova. Před slušně zaplněným sálem přebudovaného kina určeným pouze k sezení ji šampaňským polil a kmotrem se stal známý zpěvák a muzikant Michal Hrůza.

12.10.2016

Hudební turné kapel Harlej, ZakázanÝovoce a Gate Crasher odstartovalo v Kolíně

Kolín - Stále častěji se Kolín stává zastávkou prvoligových kapel na jejich aktuálních hudebních šňůrách, naposledy se tak stalo poslední zářijový pátek, když v zábavním centru Staré lázně dokonce odstartovalo čtrnácti bodové turné nazvané Alkohol CZ tour 2016 kapel Harlej, ZakázanÝovoce a Gate Crasher.

7.10.2016

Prožijte večerní prohlídku zámku s renesančními tanci

Radim – Už zítra zámek Radim ožije večerními prohlídkami. Ty jsou na renesančním venkovském sídle turisty velice oblíbené.

6.10.2016

Osobní fotograf Václava Havla Tomki Němec vystavuje své snímky v kolínském zámku

Kolín – K oslavám nedožitých osmdesátin prezidenta Václava Havla v celé zemi se osobitým způsobem připojil i Kolín. Jeho vedení, Městská knihovna a CEROP společnými silami uspořádali právě ve výstavním prostoru podnikatelského inkubátoru v kolínském zámku výstavu fotografií Tomkiho Němce.

29.9.2016

Vernisáž s písničkami otevřela výstavu plnou smíchu

Kolín – Už první diváci, kteří přišli do komorního sálu Městského společenského domu v Kolíně a začali si prohlížet vystavená díla, se co chvíli hlasitě rozesmáli. Své karikatury zde totiž vystavuje Miroslav Kemel, spolupracovník několika deníků, kam pravidelně den co den posílá aktuální, především politické vtipy.

28.9.2016

OBRAZEM: Transmisi Merlinu pokřtil Petr Kolář, asistovali Benefit a Markýz John

Kolín – Další řadová deska kapely Merlin se zpěvákem Danem „Zeppelinem" Horynou pojmenovaná Transmise spatřila světlo světa minulý týden a na koncertě v Městském společenském domě v Kolíně si ji fanoušci mohli úplně poprvé koupit. Čekal ji také křest, ale na ten si museli příznivci kapely počkat.

28.9.2016

Kytaristka spojila síly s herečkou, společně lehce zaskočily publikum

Kolín – Poslední zářijové úterý se naplno rozjela podzimní sezona kolínského Kruhu přátel hudby, a to hned netradičně a zajímavě.

27.9.2016

Jan Šťastný recitoval Píseň o lásce a smrti ve světové premiéře

Kolín – Už po sedmnácté se v kolínské synagoze poslední zářijovou neděli konal Vzpomínkový koncert na památku kolínských odsunutých židů, jehož tradici v Kolíně založila Ishka Lichter, rozená Roudnická, která i tentokrát byla osobně přítomna a i se svojí vnučkou dorazila z Ameriky.

25.9.2016

Básnířka Jitka Nováková představila své Touhy z balkonu

Kolín - Dramatické čtení svých básní připravila pro své známé, ale i přátele poezie, kolínská básnířka Jitka Nováková.

15.9.2016

Kolínské kulturní léto gradovalo, zaplněné náměstí bavili No Name

Kolín – Slovenská kapela bratří Timkových No Name se stala vrcholem letošního Kolínského kulturního léta organizovaného odborem školství, kultury a sportu kolínského městského úřadu.

12.9.2016

Proměny Kolína odhalují historická zákoutí

Kolín - Fotografové Vladimír Serbus a Jan Chvojka stojí za knihou Proměny Kolína, která zachycuje historické kouty Kolína v porovnání se současnou podobou těchto lokalit.

11.9.2016

Druhý festivalový den bavil malé i velké, v závěru jej roztančila salsa

Kolín – Po tříbodovém čtvrtečním programu se letošní festival Gasparáda, tentokrát ověnčený dvě stě dvacátým výročím narození a sto sedmdesátým smutným úmrtím mima a kolínského rodáka Jeana Gasparda Deburaua, v pátek rozjel už od rána.

10.9.2016

Profesionální kurátorka uspořádala výstavu svému malířskému dědečkovi

Kolín - Množství lidí zaplnilo ve středeční podvečer výstavní prostor pod točnou kolínského městského divadla, kde svých několik výtvarných tváří předvedl kolínský malíř Josef Meduna.

7.9.2016

V rámci Snu noci kouřimské se vrátí o 700 let zpět 
do dob Karla IV.

Kouřim – Z jednadvacátého století zpět do století čtrnáctého? Zpátky v čase se můžete vydat v rámci Snu noci kouřimské už v sobotu.

6.9.2016

Věnovanka pokřtila svoji desku v rekonstruovaném společenském domě

Kolín – Čáslavská dechovka Věnovanka byla první, která si vyzkoušela čerstvě zrekonstruovaný sál Městského společenského domu v Kolíně.

6.9.2016

Na festivalu Rockový Týnec nakonec zahrálo sedm kapel

Týnec nad Labem – Neúčast několika předem avizovaných kapel a práce zvukařů poznamenaly již patnáctý ročník festivalu Rockový Týnec, který se uskutečnil v přírodním areálu místního ostrova.

5.9.2016

Poprázdninovou výstavní smršť odstartoval kolínský Foto klub v městské knihovně

Kolín – Dvanáct kolínských fotografů sdružených v místním Foto Klubu vystavuje od prvního zářijového pondělí své snímky v čítárně Městské knihovny Kolín.

4.9.2016

Mladí lidé v Kolíně i okolí učinili první kroky do společnosti

Kolín – Hned tři kurzy tanečních a společenského chování odstartovaly o víkendu v Kolíně, další pak v okolních obcích a městech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies