VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.2.2016

Kolínští gymnazisté pojali svůj ples jako velkou hvězdnou show

Kolín – Do světa filmových hvězd vstoupili na svém sobotním plese studenti třídy 4.B kolínského Gymnázia, hvězdný byl nejen podtitul bálu, ale i jeho výzdoba – stříbřité geometrické obrazce visely na látce lemující celý sál, na oknech v mezipatrech a svoji „hollywoodskou" hvězdu se jménem měl každý nalepenou i na schodišti.

20.2.2016

Další maturitní ples ukončila společně zazpívaná píseň Holubí dům

Kolín - Hned tři maturitní plesy se odehrály o uplynulém víkendu v Městském společenském dome v Kolíně.

17.2.2016

Kapela Zrní zvedla fanoušky ze židlí hned druhou písničkou

Kolín – Po téměř desítce plesů a dvou cestopisných přednáškách se rozjely v kolínském Městském společenském domě i koncerty. Letošní premiéru obstarala kladenská kapela Zrní, která akusticky zahrála už odpoledne na Karlově náměstí.

17.2.2016

Masopust poprvé po dlouhých letech zažili také v Radimi

Radim – Obnova tradice se vydařila v Radimi, kde vyvrcholily několika měsíční přípravy masopustním průvodem.

9.2.2016

Přátelé Kmocha bilancovali rok na schůzi

Kolín – Připravené židle tentokrát už v jednu hodinu po poledni zaplnili nejen majitelé klubových průkazek, ale i mnoho hostů a čestných členů, kalendář na příští rok s fotografiemi z činnosti klubu tak coby pozornost dostali místostarosta města Tomáš Růžička, jeden z organizátorů festivalu Kmochův Kolín Oldřich Novotný, dirigenti a kapelníci dechových orchestrů Miloslav Bulín, Josef Vanc, Josef Maršík, Emil Kubišta s manželkou Alenou, František Marek, Ivan Fišer, Jiří Fišer či zpěvák Jiří Škvára, organizační vedoucí Jitka Křičková, až ze Švýcarska přijel sokol a fanda dechovky Jiří Holub.

6.2.2016

Maturitní šerpy v Kolíně přebírali studenti poděbradského gymnázia

Kolín – Hegemonii kolínských středních škol v letošní plesové sezoně v Městském společenském domě v Kolíně narušili první únorový pátek studenti EKO Gymnázia a SOŠ multimediálních studií Poděbrady.

4.2.2016

Kapela Blue Bucks koncertem U Vodvárků udělala další krok ve své kariéře

Kolín – Pro většinu přítomných byl koncert v sále kolínského rockového klubu U Vodvárků běžným vystoupením jejich oblíbené kapely Blue Bucks.

3.2.2016

Michal Viewegh podepisoval v Kolíně nejen poslední knihu nazvanou Biomanžel

Kolín – V kolínském obchodním centru v režii tamního knihkupectví podepisoval nejpopulárnější a nejplodnější tuzemský spisovatel Michal Viewegh svoji poslední knihu nazvanou Biomanžel, kterou napsal coby volné pokračování své Biomanželky poté, co překonal závažné zdravotní problémy.

31.1.2016

Masopustní veselí si užívali tentokrát v Cerhenicích

Cerhenice – „Maškary k vám přišly hej, začal masopustní rej," znělo z úst několika maškar z průvodu před domy, kde se masky zastavily na pohoštění. Pak následoval tanec s pánem a paní domu a pokračovalo se dál. Nechyběly nápoje všeho druhu.

30.1.2016

Vodákům ze stavebky tančily mažoretky a zpíval Presley

Kolín – Do rolí vodáků se tentokrát stylizovali studenti posledních ročníků tříd S4A a S4B Střední odborné školy a Středního odborného učiliště stavebního Kolín na jejich pátečním plese v kolínském městském společenském domě.

24.1.2016

OBRAZEM: Na plese Města Kolína se tradičně tančilo ve všech prostorách

Kolín – Stovky lidí se o sobotním večeru bavily ve všech prostorách kolínského městského společenského domu na již dvacátém čtvrtém reprezentačním plese Města Kolína.

20.1.2016

Hudební sezónu v divadelním klubu Scapino odstartoval Jan Spálený

Kolín - Hned první letošní koncert v divadelním klubu Scapino byl dlouho dopředu vyprodaný. Třetí letošní úterý do něj dorazil legendární muzikant, zpěvák, textař, skladatel a muž mnoha dalších profesí Jan Spálený.

17.1.2016

Maturitní šerpy přebírali studenti kolínské průmyslovky

Kolín – Další kolínští studenti udělali v sobotu večer v prostorách kolínského městského společenského domu krok k chystané zkoušce dospělosti.

16.1.2016

OBRAZEM: Myslivci z Křečhoře se opět sešli na svém plese

Kolín – Hned několik mysliveckých plesů se konalo o víkendu na Kolínsku, ten největší pak v Městském společenském domě v Kolíně, kde jej pravidelně organizuje Myslivecké sdružení Křečhoř.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2016

REPORTÁŽ Z TYČE: Petr Hejcman vystavil své fotografie!

Kolín - Fotograf a ředitel kolínského Kina 99 Petr Hejcman měl vernisáž výstavy svých fotografií - Žena č. 37. Podívejte se na naši reportáž z tyče, jak to vypadalo.

9.1.2016

Plesový maratón zahájila oktáva kolínského gymnázia

Kolín – Studenti oktávy kolínského gymnázia byli první v letošním roce, kteří od své třídní učitelky obdrželi maturitní šerpy a v rámci vůbec prvního plesu roztančili sál Městského společenského domu.

8.1.2016

V Kolíně otevřela už druhá výstava v jednom týdnu

Kolín – Druhá kolínská vernisáž v prvním lednovém týdnu se uskutečnila ve středu v Galerii V Zahradě Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně, kde se kresbami a malbou představil Antonín Mužík. 

31.12.2015

FOTO: K Vodvárkům se vrátila kapela Pumpa, večírek ukončilo domácí Něco

Kolín – Dnes už legendární pražská kapela Pumpa po delší době opět zavítala do sálu kolínské pivnice a rockového klubu U Vodvárků, večer patřil především zaměstnancům firmy jednoho místního podnikatele, který zábavu tradičně spojuje s pravidelným řidičským školením.

29.12.2015

FOTO: Na Zámecké v Kolíně oslavili Silvestr o několik dní dříve

Kolín - V sále Na Zámecké se sešli členové a příznivci kolínského Klubu přátel Františka Kmocha na svém letošním závěrečném setkání, na kterém jim vyhrávala kapela Sendražanka.

27.12.2015

Vánoční vlog # 4 - Koncert v Bartoloměji a zpívání v Polepech

Kolínsko - Finální vánoční vlog, tentokrát jsme navštívili koncert v chrámu sv. Bartoloměje a zpívání koled v Polepech!

26.12.2015

FOTO: V Polepech si lidé zazpívali koledy

Polepy - Vánoční zpívání se na svatého Štěpána odehrálo v Polepech. Tradiční akce se zhostilo několik zpěváků a muzikantů, mezi nimi známá kolínská zpěvačka z kapely Kronos Combo Anežka Mejzrová, která zpívání organizovala.

26.12.2015

FOTO: V chrámu sv. Bartoloměje se odehrál koncert Pro Betlémské světlo

Kolín – Spojení popu a klasiky. Tak by se dal shrnout letošní koncert na sv. Štěpána v kolínském chrámu svatého Bartoloměje. Právě tam se konal benefiční koncert, který pořádal Řád svatého Lazara, a který pomůže dětské nemocnici v Opařanech.

AKTUALIZOVÁNO
26.12.2015

VÁNOČNÍ VLOG #3: Komenského park ožil Betlémem

Kolín – Tradiční živý Betlém se odehrál v Komenského parku v Kolíně pod taktovou T.K. Arnika. „Betlém letos hodnotím kladně. Letos jsme velice spokojeni s účastí, ovlivnilo ji i příznivé počasí," zhodnotil po skončení betlémské hry Marek Cimpl, hlavní organizátor a vedoucí Arniky.

25.12.2015

V Bartoloměji bude koncert Pro Betlémské světlo

Kolín – Již po deváté se uskuteční Vánoční koncert pro Betlémské světlo. Tradičně se koncert koná na Štěpána, což je letos v sobotu 26. prosince. Koncert v chrámu sv. Bartoloměje začíná v 15 hodin.

18.12.2015

Koncertní sezonu ve společenském domě ukončil Dan Bárta

Kolín – Zcela specifická byla hudební tečka za letošním nabitým program Městského společenského domu v Kolíně.

AKTUALIZOVÁNO
17.12.2015

VIDEOREPORTÁŽ: Simona Dejmková se stala Miss Kolínska 2015

Kolínsko – Máme novou královnu krásy! Nejkrásnější dívkou Kolínska se stala Simona Dejmková, která ve finálové desítce soutěžila s číslem šest a drží tak titul Miss Kolínska 2015.

9.12.2015

FOTO, VIDEO: Kolín zpíval koledy!

Kolín – Nepříjemný déšť a zima. Ale také koledy, svařené víno, čaj a vánoční atmosféra. Tak by se dal popsat průběh celorepublikové události Česko zpívá koledy, respektive její kolínské zastávky, kterou organizovala redakce Kolínského deníku.

6.12.2015

FOTO: Pekelníci tancovali s dětmi

Kolín - Mikuláš, andělé i čerti čekali na děti s Mikulášskou besídkou. Ta se odehrála v kolínském domě dětí a mládeže. Ve tři hodiny pro ně začínal program, kdy Luboš Votroubek sezval všechny čerty i anděly na pódium, aby na něj vběhli další čerti, vzali děti do kola a tancovali s nimi na známé písničky. Na odvážlivce, kteří se čertů nebáli, pak čekaly sladkosti.

3.12.2015

Podstatná část patřila současnému tanci

Kolín – Tentokrát do tří částí byla rozdělena již tradiční Přehlídka tanečních oborů Základních uměleckých škol Středočeského kraje, která se poslední listopadový den uskutečnila v kolínském Městském divadle.

28.11.2015

Vánoce jsou tu, společenským domem v Kolíně zněly koledy

Kolín – Městský společenský dům v Kolíně se stal třetí zastávkou celkem dvaatřicetibodového koncertního turné Vánočního koncertu Orchestru Václava Hybše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies