VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.5.2017

Bluesmani s jižany se po roce sešli na sluníčku i pod střechou

Kolín - V pravé poledne za bití zvonů z nedalekého chrámu svatého Bartoloměje zahájili Vojtěch Klouček a Dalibor Mierva, organizátoři festivalu Southern Rock & Blues Kolín, již šestý ročník této hudební přehlídky. Na pódium na Karlově náměstí s nimi vystoupal i místostarosta Tomáš Růžička, který nad festivalem převzal záštitu.

14.5.2017

Oslavy královského Brodu vyvrcholily ohňostrojem

Český Brod - Český Brod si v sobotu 13. května připomněl 580 let od povýšení na královské město králem Zikmundem. Připraven byl zajímavý program jak pro dospělé, tak i pro děti. Na místním Husově náměstí a v areálu pivovaru, který se rekonstruuje, se nacházela dvě pódia, na nichž se vystřídalo mnoho kapel i zpěváků.

14.5.2017

Na jízdárně tentokrát hořela Johanka z Arku, na bojovou vřavu ale také došlo

Kolín – Již po dvaadvacáté připravila na uplynulou sobotu kolínská skupina historického šermu Páni z Kolína na místní jízdárnu za nemocnicí rekonstrukci bitvy.

14.5.2017

OBRAZEM: V Kouřimi závodili na koloběžkách

Kouřim - Už popatnácté uspořádalo město Kouřim koloběžkové závody. A letos poprvé přibyla kategorie jízdních kol.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

13.5.2017

Lidé se vydali na druhý ročník Jarního putování se svatým Jakubem

Kutnohorsko – Druhý ročník poznávacího pochodu a cyklovýletu Jarní putování se svatým Jakubem se uskutečnil v sobotu 13. května. Lidé měli jedinečnou šanci navštívit v okolí Kutné Hory i místa, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. Startovalo se od kulturního domu v Hlízově v dopoledních hodinách. 

12.5.2017

Černokostelecký pivovar zve na šestý ročník vysmolení

Kostelec n. Č. l. – Černokostelecký pivovar opět chystá akci nazvanou Černokostelecké vysmolení, kde potkáte například bednáře. Akce se koná 20. května od 9 hodin.

12.5.2017

Kmochův ostrov obsadí bejbypankáči s Kašpárkem

Kolín – Už deset let od založení slaví bejbypanková kapela Kašpárek v Rohlíku. A to už stojí za pořádné oslavy. Ty začnou právě v Kolíně, protože právě odsud pochází část hudebníků i principál projektu David Dvořák.

12.5.2017

Blešák bude v parku Komenského podruhé

Kolín – Příznivci prodejů a nákupů na bleších trzích se opět setkají v Komenského parku. Další kolínský blešák je naplánovaný na čtvrtek 18. května od 16 do 18 hodin. Každý může přinést věci, které mu doma přebývají, prodat je nebo darovat.

12.5.2017

Bitva slavné Johanky z Arku se na jízdárně rozhoří už v sobotu

Kolín – Příběh mladé, ale přesto asi nejslavnější francouzské dívky – Johanky z Arku je tématem dalšího, v pořadí již 22. ročníku historických bitev v areálu jízdárny za kolínskou nemocnicí. Velká bojová vřava se tam rozhoří už v sobotu 13. května.

11.5.2017

Thom Artway zahraje pod širým nebem poblíž kostela

Kouřim – Thom Artway zahraje v pátek od 19.30 hodin v zahradě vinotéky č. 47, hostem bude indie-popové duo teepee. Zazní většina písní z Artwayovy debutové desky Hedgehog.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

11.5.2017

Oslavy města přinesou hudební program

Český Brod – Oslavy 580. let povýšení Českého Brodu na královské město přinesou mimo jiné řadu hudebních vystoupení. Přinášíme vám program.

10.5.2017

Kam za kulturou a kde si užít víkend? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za zábavou i poučením? Přinášíme vám naše tipy. Vyberte si! Přijít můžete na představení audioknihy Touhy z balkónu.

9.5.2017

Události na Kolínsku. Přečtěte si, kam můžete vyrazit!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturního a sportovního dění na Kolínsku. Už máte vybranou událost, kam se podíváte? Co třeba jarní pochod?

8.5.2017

FOTO: Telegraf se opět vrátil do Kolína, bavil i muzikanty

Kolín – Zhruba po dvou týdnech se do Kolína opět vrátila kapela Telegraf, tentokrát do restaurace U Jána na oslavu kulatých narozenin, která ale byla přístupná i širší veřejnosti, takže dorazili fanoušci kapely i třeba slušně upravení fanoušci fotbalové Sparty. 

7.5.2017

Druhý den narozeninové oslavy se nesl v rychlém a tvrdém tempu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned dva koncerty po sobě absolvovala v kolínském městském společenském domě metalová legenda Arakain. Po čtvrtečním akustickém koncertu se v pátek naplno muzikanti rozjeli v trashovém tempu.

7.5.2017

Noty na pomoc tentokrát podpořily Volno

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již třináctý ročník benefičního festivalu Noty na pomoc se uskutečnil první květnovou sobotu na tradičním místě v Městském společenském domě v Kolíně.

7.5.2017

OBRAZEM: Modré postavičky přilákaly stovky dětí

Kolín – Po velkém úspěchu na Slovensku pod názvem Rozprávkoland zamířil, tentokrát Pohádkoland, i do Čech a po loňském turné po halách se nesmrtelní Šmoulové vydali do dalších minimálně třiceti českých měst. Jedním z nich byl i Kolín.

6.5.2017

Tipy na kulturní akce na Kolínsku: už víte, kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí regionu. Přijedete se podívat třeba na velkoosecké máje?

5.5.2017

S Janem Psotou se můžete vydat za humna Škvorce

Škvorec – Túra za humna Škvorce, aneb pěšky po všech svatých je název komentované vycházky, při níž turisty provede historik Jan Psota po okolí městyse.

5.5.2017

Česko – německé kulturní jaro odstartoval koncert Kolínské filharmonie

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněný kolínský chrám svatého Bartoloměje sledoval úvodní akci Česko – německého kulturního jara 2017 v Kolíně a to Jarní koncert Kolínské filharmonie.

5.5.2017

Pod Točnou vystavuje partnerský pár figury i abstrakci

Kolín /FOTOGALERIE/ – Mezi figurací a abstrakcí je podtitul výstavy, která se vernisáží otevřela v galerii Pod Točnou kolínského Městského divadla. Plastiky, asambláže, koláže a kresby zde vystavuje Jindra Viková, především velkoformátové fotografie pak její partner Pavel Baňka.

5.5.2017

Noty na pomoc začnou v sobotu v podvečer

Kolín - Sobotní pozdní odpoledne a večer budou v kolínském Městském společenském domě patřit Notám na pomoc.

5.5.2017

FOTOGALERIE: Arakain v Kolíně rozjel své narozeninové Double tour

Kolín – U příležitosti pětatřicátého výročí svého vzniku uspořádala letos metalová kapela Arakain Double tour, v rámci něhož zahraje dvakrát po sobě v jednom sále. Včera se tak představila v kolínském Městském společenském domě v Kolíně se svým unplugged programem, kde muzikanti hráli na akustické nástroje s podporou dívčího smyčcového tria String Ladies.

3.5.2017

Déšť první Kolínský Majáles nepřekazil

Kolín - Nepříznivé počasí s množstvím dešťových srážek doprovázelo první Kolínský Majáles. Ten rozpumpoval srdce Kolína navzdory počasí a přilákal stovky lidí. Majáles zahrnoval celkem třináct programových bloků.

3.5.2017

Kam můžete vyrazit za kulturou? Přinášíme vám tipy

Kolínsko - Podívejte se na náš přehled kulturních akcí v regionu!

1.5.2017

Na Zámecké tentokrát vyhrávali hlavně Jardům a Jirkům

Kolín – V předvečer prvního Máje se uskutečnilo další setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké, kde tentokrát vyhrával Malý dechový orchestr Městské hudby Františka Kmocha řízený Miloslavem Bulínem, s nímž si zazpívali stálí sólisté Olda Košťál a Věra Polnická, v premiéře Johanka Jeřábková i jednatelka klubu a moderátorka Hana Zrůstová.

30.4.2017

Plaňanští čarodějnice ozvláštnili dětským hasičským útokem

Plaňany - Hasiči bezesporu k oslavám Valpružiny noci patří. Ti Plaňanští je pořádají každoročně. Letos se sešli u rybníka a těšili se hojné účasti dětí i dospělých. Od brzkého odpoledne tu děti mohly soutěžit nebo se po rybníku projet na člunu.

30.4.2017

Čarodějnice v Radimi zahájili průvodem

Radim - Průvodem od základní a mateřské školy zahájili čarodějnice v Radimi. Rodiny s dětmi se společně vydaly na místní fotbalové hřiště, kde byla již připravená hranice. Příchozí děti na ní mohly položit svou čarodějnici, kterou vytvářely v mateřince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení