VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.6.2017

O premiéru Mamma Mia byl velký zájem

Pečky - V pečecké Základní umělecké škole uvedli premiéru muzikálu Mamma Mia v nastudování žáků.

6.6.2017

Dvojí vernisáž obrazů Ády Lisého zakončil zpěv u kytary

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na dvou místech v Kolíně visí obrazy pašínského malíře Ády Lisého. Do CEROPu v areálu kolínského zámku umístil více abstraktní a uměním se zaobírající díla, do Komorního sálu městského společenského domu pak především krajiny.

6.6.2017

Konal se jubilejní 10. ročník benefičního galavečeru Pomůže dětem

Kolín - Jubilejní 10. ročník benefičního galavečeru Pomůže dětem se konal o uplynulém víkendu v Městském společenském domě v Kolíně v MSD. Večer provázela úžasná atmosféra i výkony.

6.6.2017

Kmochův Kolín bez vstupného přináší i obavy

Kolín - Čtyřiapadesátý ročník Kmochova Kolína je ze dveřmi. Mezinárodní festival (nejen) dechových hudeb začne neoficiálně už ve čtvrtek kostýmovanou prohlídkou města, kterou vede starosta Vít Rakušan.

5.6.2017

Kulturní přehled z Kolínska. Přečtěte si, kam můžete vyrazit!

Kolínsko - Kam za kulturou? My to víme! Přinášíme vám přehled pozvánek na zajímavé události v regionu!

5.6.2017

Letnice v kouřimském muzeu lidových staveb pokazilo počasí

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Lidový svátek přiblížil návštěvníkům program ve skanzenu v Kouřimi. Ať už se jednalo o obchůzku královniček, odemykání studánek, a nebo o ukázky tradičních dětských her. O program se postarali členové Dětského folklórního souboru Sejkorky ze Slatiňan a Ladova národopisného souboru z Hrusic.

4.6.2017

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora začal kvartety při svíčkách

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 začal v sobotu přesně tak, jak velí již desetiletá tradice – preludiem při svíčkách v kapli Božího Těla.

3.6.2017

Skanzen připomene zapomenutou lidovou slavnost

Kouřim – Národopisný pořad Letnice má kouřimský skanzen na programu v neděli od 10 až do 18 hodin. Slavnost připomene dnes již zapomenuté lidové obyčeje se vztahem k Letnicím - otvírání studánek a působivou obchůzku královniček. Nebude chybět hudba, tanec a lidové občerstvení.

3.6.2017

OBRAZEM: 35. ročník Popolesu zpříjemnilo počasí i opékání buřtů

Tuchoraz /FOTOGALERIE/ - Letošní Popoles se konal v sobotních odpoledních hodinách v okolí vesnice Tuchoraz na Českobrodsku. Tato akce byla určena zejména pro menší děti, po cestě dlouhé přibližně tři kilometry na ně čekala různá stanoviště. Na každém stanovišti museli mladší návštěvníci plnit úkoly a jejich starší doprovod je přitom povzbuzoval.

3.6.2017

Před Vodním světem se bojovalo pod koši i slavil dětský den

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční Streetball Cup Kolín spojený s dětským dnem zorganizovali v areálu kolínského Vodního světa kolínští basketbalisté. Na parkovišti na několika hřištích současně bojovaly čtyřčlenné týmy všech věkových kategorií chlapců i dívek systémem každý s každým až do vítězného finále.

3.6.2017

Festivaly pod hvězdami? Rock i klasika, vyberte si!

Kolínsko - Léto je jedno z nejoblíbenějších období roku. Neodmyslitelně k němu patří akce pod širým nebem (open air), kterých je rok od roku více. Některé jsou striktně hudební, jiné se zaměřují na divadlo nebo na jídlo.

2.6.2017

Kam za kulturou? Do kaple v Radimi nebo na vystoupení Kocoura Modroočko

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v okrese.

1.6.2017

Knižní čaroděj s jizvou se vrací. Po dvaceti letech

Nejúspěšnější kouzelník všech dob. To je Harry Potter, kterého teď připomene nakladatelství Albatros. Od 5. června bude postupně vydávat sedm slavných knih, jichž se v České republice prodaly dva miliony kusů. Novou edicí oslaví 20. výročí od vydání první knížky o čarodějnickém učni v Anglii.

1.6.2017

Legendární Alphaville poprvé letos pod širým nebem

Čtyři kapely, čtyři koncerty, jeden hudební den a jeden amfiteátr.

1.6.2017

OBRAZEM: Žáci tanečního oddělení zakončili rok baletním večerem

Kolín – Tradiční Baletní večer Základní umělecké školy Františka Kmocha Kolín se uskutečnil poslední květnové pondělí v kolínském Městském divadle.

1.6.2017

Kam vyrazit na dětský den? Přinášíme vám přehled!

Kolínsko - Prohlédněte si tipy, kam vyrazit na dětský den!

31.5.2017

Festival Slunovrat představil kompletní program s Mirem Šmajdou

Minulý týden oznámili pořadatelé hudebního festivalu Slunovrat na tiskové konferenci na lodi Captain Morgan kompletní program dvou festivalových dní nové hudební akce na Benešovsku. Jako poslední byla zveřejněna účast zpěváka Mira Šmajdy, který na festivalu na břehu řeky Sázavy, zahraje těsně před hlavními koncerty písničkářů Františka Nedvěda a Xindla X svůj akustický set.

31.5.2017

Kulturní přehled z Kolínska. Vyberte si, kam se vydáte

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních zpráv z regionu.

31.5.2017

Sál pečecké ZUŠ zaplnil muzikál Mamma mia

Pečky /FOTOGALERIE/ - Do celostátní akce ZUŠ Open se zapojila také Základní umělecká škola v Pečkách. Na programu bylo mnoho vystoupení místních žáků jako například pěvecký sbor – Notičky, taneční obor – Pekla vdolky, hra na kytaru, akordeon či zpěv.

30.5.2017

Vzdají hold předkům

Dobřichov – Přijďte vzdát hold svým prastarým i nedávným předkům. Na Pičhoře dojde k uctění předků ve čtvrtek od 17.30 hodin.

30.5.2017

Kolínský sborový zpěv má o nástupce postaráno

Kolínsko - Ke každému regionu naší vlasti neodmyslitelně patří i reprezentativní pěvecký sbor. Tradice sborového zpěvu v Čechách sahá do poloviny 18. století.

29.5.2017

Kam na Kolínsku za kulturou? Vyberte si z našich tipů!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku. Vyberete si i vy?

29.5.2017

Okoř se šťávou přivítá Hanu Zagorovou: Moc se na diváky těším, vzkazuje

Další ročník festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř startuje už v sobotu 3. června. Letos poprvé přivítá Hanu Zagorovou!

29.5.2017

Pečecká mašinka objektivem Václava Šolty

Pečky - Jak viděl svým objektivem hudební program pečecké akce Jede, jede mašinka Václav Šolta? Přinášíme vám jeho fotoreportáž z akce.

29.5.2017

OBRAZEM: Než začali tančit, odhalili Na Zámecké výstavu plakátů

Kolín – O hodinu dřív a netradičně začalo v neděli poslední taneční odpoledne před prázdninovou přestávkou členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké. Než se totiž návštěvníci dali do tance, otevřela jednatelka klubu Hana Zrůstová výstavu plakátů na klubové akce vytvořené Danou Kašparovou.

29.5.2017

Kašpárek slavil desáté narozeniny na Kmochově ostrově

Kolín /FOTOGALERIE/ – Desetiletí už má za sebou bejbypankové hnutí vzniklé v Kolíně a Kašpárek v rohlíku se jej rozhodl oslavit deseti mamutími akcemi konanými po celé republice, přičemž hned ta první se v sobotu odehrála právě na kolínském Kmochově ostrově.

29.5.2017

Do Kolína se sjeli milovníci vážné hudby z celé republiky

Kolín – Tři dny plné nejen hudebních zážitků prožili v Kolíně zástupci Kruhů přátel hudby na svém celostátním setkání, které pro ně zorganizovali manželé Magdalena a Pavel Rajdlovi stojící v čele toho kolínského.

28.5.2017

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Pečky /FOTOGALERIE/ - Kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let existence, dominovala hudebnímu programu akce Jede, jede mašinka. Ačkoli na místě zahrály mnohem známější formace, právě Telegraf celou akci uzavíral speciálním narozeninovým koncertem.

27.5.2017

OBRAZEM: Kuličkiáda přilákala děti i dospělé

Kouřim - V kouřimském parku se konal už třináctý ročník kuličkiády. O popularitě akce svědčí i to, že někteří z účastníků soutěží nepřetržitě už devět let. Hráči jsou rozdělení na několik kategorií, a to od předškoláků až po dospělé. Každý soutěžící má deset kuliček, které musí umístit do důlku. A právě počet „cvrků" rozhoduje o umístění v celkovém pořadí. Akci pořádalo město Kouřim.

26.5.2017

Do ZUŠ Open se připojili také na Kolínsku

Kolínsko – Už v úterý se uskuteční ve 280 městech a obcích první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení