VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.5.2017

Události na Kolínsku. Přečtěte si, kam můžete vyrazit!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturního a sportovního dění na Kolínsku. Už máte vybranou událost, kam se podíváte? Co třeba jarní pochod?

8.5.2017

FOTO: Telegraf se opět vrátil do Kolína, bavil i muzikanty

Kolín – Zhruba po dvou týdnech se do Kolína opět vrátila kapela Telegraf, tentokrát do restaurace U Jána na oslavu kulatých narozenin, která ale byla přístupná i širší veřejnosti, takže dorazili fanoušci kapely i třeba slušně upravení fanoušci fotbalové Sparty. 

7.5.2017

Druhý den narozeninové oslavy se nesl v rychlém a tvrdém tempu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned dva koncerty po sobě absolvovala v kolínském městském společenském domě metalová legenda Arakain. Po čtvrtečním akustickém koncertu se v pátek naplno muzikanti rozjeli v trashovém tempu.

7.5.2017

Noty na pomoc tentokrát podpořily Volno

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již třináctý ročník benefičního festivalu Noty na pomoc se uskutečnil první květnovou sobotu na tradičním místě v Městském společenském domě v Kolíně.

7.5.2017

OBRAZEM: Modré postavičky přilákaly stovky dětí

Kolín – Po velkém úspěchu na Slovensku pod názvem Rozprávkoland zamířil, tentokrát Pohádkoland, i do Čech a po loňském turné po halách se nesmrtelní Šmoulové vydali do dalších minimálně třiceti českých měst. Jedním z nich byl i Kolín.

6.5.2017

Tipy na kulturní akce na Kolínsku: už víte, kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí regionu. Přijedete se podívat třeba na velkoosecké máje?

5.5.2017

S Janem Psotou se můžete vydat za humna Škvorce

Škvorec – Túra za humna Škvorce, aneb pěšky po všech svatých je název komentované vycházky, při níž turisty provede historik Jan Psota po okolí městyse.

5.5.2017

Česko – německé kulturní jaro odstartoval koncert Kolínské filharmonie

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněný kolínský chrám svatého Bartoloměje sledoval úvodní akci Česko – německého kulturního jara 2017 v Kolíně a to Jarní koncert Kolínské filharmonie.

5.5.2017

Pod Točnou vystavuje partnerský pár figury i abstrakci

Kolín /FOTOGALERIE/ – Mezi figurací a abstrakcí je podtitul výstavy, která se vernisáží otevřela v galerii Pod Točnou kolínského Městského divadla. Plastiky, asambláže, koláže a kresby zde vystavuje Jindra Viková, především velkoformátové fotografie pak její partner Pavel Baňka.

5.5.2017

Noty na pomoc začnou v sobotu v podvečer

Kolín - Sobotní pozdní odpoledne a večer budou v kolínském Městském společenském domě patřit Notám na pomoc.

5.5.2017

FOTOGALERIE: Arakain v Kolíně rozjel své narozeninové Double tour

Kolín – U příležitosti pětatřicátého výročí svého vzniku uspořádala letos metalová kapela Arakain Double tour, v rámci něhož zahraje dvakrát po sobě v jednom sále. Včera se tak představila v kolínském Městském společenském domě v Kolíně se svým unplugged programem, kde muzikanti hráli na akustické nástroje s podporou dívčího smyčcového tria String Ladies.

3.5.2017

Déšť první Kolínský Majáles nepřekazil

Kolín - Nepříznivé počasí s množstvím dešťových srážek doprovázelo první Kolínský Majáles. Ten rozpumpoval srdce Kolína navzdory počasí a přilákal stovky lidí. Majáles zahrnoval celkem třináct programových bloků.

3.5.2017

Kam můžete vyrazit za kulturou? Přinášíme vám tipy

Kolínsko - Podívejte se na náš přehled kulturních akcí v regionu!

1.5.2017

Na Zámecké tentokrát vyhrávali hlavně Jardům a Jirkům

Kolín – V předvečer prvního Máje se uskutečnilo další setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké, kde tentokrát vyhrával Malý dechový orchestr Městské hudby Františka Kmocha řízený Miloslavem Bulínem, s nímž si zazpívali stálí sólisté Olda Košťál a Věra Polnická, v premiéře Johanka Jeřábková i jednatelka klubu a moderátorka Hana Zrůstová.

30.4.2017

Plaňanští čarodějnice ozvláštnili dětským hasičským útokem

Plaňany - Hasiči bezesporu k oslavám Valpružiny noci patří. Ti Plaňanští je pořádají každoročně. Letos se sešli u rybníka a těšili se hojné účasti dětí i dospělých. Od brzkého odpoledne tu děti mohly soutěžit nebo se po rybníku projet na člunu.

30.4.2017

Čarodějnice v Radimi zahájili průvodem

Radim - Průvodem od základní a mateřské školy zahájili čarodějnice v Radimi. Rodiny s dětmi se společně vydaly na místní fotbalové hřiště, kde byla již připravená hranice. Příchozí děti na ní mohly položit svou čarodějnici, kterou vytvářely v mateřince.

30.4.2017

Řepařská drážka zahájila sezónu

Kolín - Kolínský řepařská drážka zahájila letní sezónu. Od tohoto víkendu bude v provozu pravidelně každý víkend. Střídat se budou víkendy s parní a dieselovou lokomotivou.

30.4.2017

V Kolíně se sešli zdraví s neslyšícími na celostátní přehlídce Otevřeno

Kolín – Již po dvaadvacáté se uskutečnila celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla Otevřeno, která se již mnoho let odehrává v kolínském Městském divadle, na níž se pravidelně scházejí herci produkující pantomimu, tanec i divadlo,  a to jak zdraví, tak sluchově hendikepovaní.

30.4.2017

Kolínský Majáles pokračoval koncertem v baru Pod Hodinami

Kolín – Čtyřdenní kolínský Majáles se po čtvrtečním a pátečním propršeném programu v Komenského parku a na Kmochově ostrově dostal v sobotní podvečer konečně pod střechu.

29.4.2017

OBRAZEM: Na podchod upozornila vernisáž i jeho vymalování na bílo

Kolín – Donedávna barvami a grafity hýřící podchod pod kolínskou Jaselskou ulicí dostal bílou barvu, bíle je namalovaná i jeho podlaha. Vše je dílem výtvarnice Elišky Králové a pomocníků v rámci studentského Majálesu, v sobotu po poledni se pak uskutečnila vernisáž.

29.4.2017

Výstavu v synagoze zahájil kromě jiných i izraelský velvyslanec

Kolín – Izraelský velvyslanec Daniel Meron patřil ve čtvrtek v podvečer k nejvzácnějším hostům, kteří uvedli do života novou výstavu v prostorách kolínské synagogy a zároveň zahájili turistickou sezonu.

28.4.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Co s víkendem? Třeba se inspirujete našimi tipy.

28.4.2017

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kultury na Kolínsku. Kam vyrazíte?

28.4.2017

Pavel Sequens představil svůj malířský Bod zlomu

Kolín – Po názvem Bod zlomu instaloval svoji vůbec první výstavu v historickém sálu CEROP kolínského zámku výtvarník Pavel Sequens, absolvent Odborné střední školy podnikatelské Kolín.

28.4.2017

Pavel Callta doplní program nového festivalu Slunovrat

Praha - Populární zpěvák a zástupce mladé generace českých písničkářů, Pavel Callta, vystoupí 24. června 2017 v Sázavě u Benešova v rámci nového hudebního festivalu Slunovrat. Úspěšný mladý zpěvák tak doplní nabitý line-up nového festivalu, který se letos zrodí v areálu rozlehlého vodáckého kempu u řeky Sázavy.

27.4.2017

OBRAZEM: Klub přátel hudby opanoval fagot a klavír

Kolín - Třiadvacetiletá klavíristka Karolína Františová, která sólově zahrála tři Novelety skladatele Francise Poulence a Scherzo cis – moll Frédérica Chopina, nahradila původně avizovaného pianistu Lukáše Klánského, jenž dal nakonec před koncertem v Kolíně přednost vystoupení v Turecku.

27.4.2017

Otevřeno se odehraje již po dvaadvacáté

Kolín – Kolínské divadlo hostí v sobotu v 19 hodin Slavnostní galavečer festivalu Otevřeno XXII.

26.4.2017

Majáles začíná už ve čtvrtek

Kolín – První Kolínský Majáles začne už ve čtvrtek odpoledne. Přinášíme vám ucelený program čtyřdenní akce.

26.4.2017

FOTOGALERIE: S láskou a nadějí zpívali pro nemocného chlapce

Kostelec n. Č. l. – Kdo nepomáhá druhým, tomu není pomoci. Tímto heslem se řídí žáci šesté a sedmé třídy základní školy v Kostelci nad Černými lesy i ostatní děti z místní školy. Nejen proto včera svým zpěvem pomohli rodině malého Maxima Čejkovského.

25.4.2017

Kam za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies