VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.6.2017

Kam za kulturou? Vyberte si z našich tipů!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů z Kolínska. Tady si určitě vyberete! Co třeba plaketová jízda?

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2017

Hudební program United Islands of Prague 2017

Praha - Jak již zaznělo na úvodní tiskové konferenci letošního ročníku United Islands of Prague: Současnost se tentokrát potkává s historií. Festival nejen svůj program spojil s oslavami výročí Karlína a nově tak zvolil místa, kde se letos budou odehrávat koncertní vystoupení i další program, ale také se svým způsobem vrací ke svým vlastním kořenům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2017

United Islands připlují do Karlína

Praha - Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.

13.6.2017

Hitparádám nevládnou, fanoušci je přesto milují

Kolínsko - Sklep rodičů jako zkušebna - tak začínala nejedna kapela. Některé to dotáhly na špičku hitparád a před vyprodané stadiony, jiné zanikly. Všude však najdete místní hvězdy, které sice nejspíš nikdy z rádií či televizních obrazovek neuslyšíte, jejich fanoušci však na ně nedají dopustit.

12.6.2017

Kultura na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních a společenských událostí v regionu. Vyrazíte na bleší trhy? Přijde kouzelník…

12.6.2017

Kam za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám tipy na výlety za kulturou. Třeba na kolínskou Plaketovou jízdu!

11.6.2017

OBRAZEM: Při jezdeckém dnu se utkalo osmdesát jezdců

Nesměň /FOTOGALERIE/ - V areálu Jezdecké společnosti Nesmeň se konal jezdecky den, jehož hlavním programem byl hobby závod pro registrované jezdce, kteří ale nemají složené předepsané zkoušky. I když by se zdálo, že šlo jenom o tréninkový závod, opak je pravdou.

11.6.2017

Kmochův Kolín přilákal tisíce lidí

Kolín /FOTOGALERIE/ - Čtyřiapadesátý ročník mezinárodního festivalu dechových orchestrů Kmochův Kolín je za námi. Provázelo ho pěkné počasí, zájem diváků a letos poprvé novinka v podobě nulového vstupného.

11.6.2017

Druhý den se Kmochův Kolín rozepjal do dalších scén i žánrů

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hudební festival Kmochův Kolín má za sebou sobotní a muzikou nejnabitější den. Už od dopoledne na Karlově náměstí vyhrávaly orchestry základních uměleckých škol z Chotěboře, Chlumce nad Cidlinou, Němčic nad Hanou a z Chrasti, po poledni je vystřídala dechovka z družebního německého Kamenze a čekání na příchod průvodu muzikantů a mažoretek zpestřil skotský dudácký band, ovšem z Čech.

10.6.2017

Den bosé turistiky v Kolíně: I děti dokázaly přejít po střepech

Kolín /FOTOGALERIE/– Mnoho desítek lidí si v sobotu za příjemného teplého počasí našlo cestu na Den bosé turistiky. Konal se jak jinak než na příhodném místě bosé stezky v Borkách u Labe a pořádal ho spolek Bosá turistika společně s městem Kolín.

10.6.2017

Kmochův Kolín má další vrchol za sebou

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční průvod všech účinkujících letošního ročníku Kmochova Kolína prošel v sobotu od druhé hodiny odpolední ulicemi města. Jeho čelo vyrazilo jako obvykle od Vodního světa a lemováno špalíry tleskajících a povzbuzujících diváků došli mažoretky a muzikanti na Karlovo náměstí, kde všechny zúčastněné přivítal starosta města Vít Rakušan, a pokračoval naplánovaný program.

10.6.2017

Noc kostelů přilákala děti i dospělé

Kolínsko/Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Hezké bylo sledovat hloučky lidí procházející se v podvečer ulicemi a mířící do kostelů, kde je vítaly otevřené dveře a kulturní program v rámci letošní Noci kostelů. Cestu do svatostánků si našly rodiny s dětmi, mladí lidé vedoucí se za ruce, skupinky seniorů, zkrátka všechny věkové kategorie. Otevřely se velké katedrály i malé kostelíky, kam mají lidé nezřídka možnost podívat se jen párkrát do roka nebo ani to ne.

10.6.2017

První festivalový den bez vstupného nepřinesl žádné problémy

Kolín /FOTOGALERIE/– V pátek odpoledne se naplno rozjel letošní padesátý čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín, který letos díky vstřícnosti sponzora zcela rezignoval na vybírání vstupného. Názory, že se náměstí kromě hudbymilovného publika zaplní i živly, kteří ostatním náladu zkazí, se první festivalový den nepotvrdily.

9.6.2017

Kmochův Kolín začal tradičně pasováním předškoláků

Kolín – Tradičně – netradičně začal čtyřiapadesátý ročník mezinárodního festivalu dechových orchestrů Kmochův Kolín, a to pasováním předškoláků z kolínských mateřských školek na panoše Družiny kolínských draků.

9.6.2017

Kostely se dnes v noci otevřou lidem

Kolínsko - Dnes večer nastane Noc kostelů, každoroční akce, při které se nejen po celé České republice otevírají svatostánky a příchozím hostům nabízejí prostor pro zamyšlení a modlitbu, ale i různorodý doprovodný program plný výstav, hudby i divadla.

8.6.2017

Zvěřinec v katedrále, kytara v kapli a pocta Zdeňku Pešánkovi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 pokračoval dalšími skvělými koncerty. Piano Extravaganza svedla nejprve na pódium v chrámu svaté Barbory tři pianistky, Terezii Fialovou, Wu Qian a Aylu Bártovu a posléze vyvrcholila Saint Saënsovým Karnevalem zvířat.

7.6.2017

Kam se vydat za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přemýšlíte, kam vyrazit za kulturou? Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou naše tipy.

6.6.2017

Kulturní tipy z Kolínska. Kam se chystáte?

Kolínsko - Přečtěte si přehled kulturních akcí v regionu!

6.6.2017

O premiéru Mamma Mia byl velký zájem

Pečky - V pečecké Základní umělecké škole uvedli premiéru muzikálu Mamma Mia v nastudování žáků.

6.6.2017

Dvojí vernisáž obrazů Ády Lisého zakončil zpěv u kytary

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na dvou místech v Kolíně visí obrazy pašínského malíře Ády Lisého. Do CEROPu v areálu kolínského zámku umístil více abstraktní a uměním se zaobírající díla, do Komorního sálu městského společenského domu pak především krajiny.

6.6.2017

Konal se jubilejní 10. ročník benefičního galavečeru Pomůže dětem

Kolín - Jubilejní 10. ročník benefičního galavečeru Pomůže dětem se konal o uplynulém víkendu v Městském společenském domě v Kolíně v MSD. Večer provázela úžasná atmosféra i výkony.

6.6.2017

Kmochův Kolín bez vstupného přináší i obavy

Kolín - Čtyřiapadesátý ročník Kmochova Kolína je ze dveřmi. Mezinárodní festival (nejen) dechových hudeb začne neoficiálně už ve čtvrtek kostýmovanou prohlídkou města, kterou vede starosta Vít Rakušan.

5.6.2017

Kulturní přehled z Kolínska. Přečtěte si, kam můžete vyrazit!

Kolínsko - Kam za kulturou? My to víme! Přinášíme vám přehled pozvánek na zajímavé události v regionu!

5.6.2017

Letnice v kouřimském muzeu lidových staveb pokazilo počasí

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Lidový svátek přiblížil návštěvníkům program ve skanzenu v Kouřimi. Ať už se jednalo o obchůzku královniček, odemykání studánek, a nebo o ukázky tradičních dětských her. O program se postarali členové Dětského folklórního souboru Sejkorky ze Slatiňan a Ladova národopisného souboru z Hrusic.

4.6.2017

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora začal kvartety při svíčkách

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 začal v sobotu přesně tak, jak velí již desetiletá tradice – preludiem při svíčkách v kapli Božího Těla.

3.6.2017

Skanzen připomene zapomenutou lidovou slavnost

Kouřim – Národopisný pořad Letnice má kouřimský skanzen na programu v neděli od 10 až do 18 hodin. Slavnost připomene dnes již zapomenuté lidové obyčeje se vztahem k Letnicím - otvírání studánek a působivou obchůzku královniček. Nebude chybět hudba, tanec a lidové občerstvení.

3.6.2017

OBRAZEM: 35. ročník Popolesu zpříjemnilo počasí i opékání buřtů

Tuchoraz /FOTOGALERIE/ - Letošní Popoles se konal v sobotních odpoledních hodinách v okolí vesnice Tuchoraz na Českobrodsku. Tato akce byla určena zejména pro menší děti, po cestě dlouhé přibližně tři kilometry na ně čekala různá stanoviště. Na každém stanovišti museli mladší návštěvníci plnit úkoly a jejich starší doprovod je přitom povzbuzoval.

3.6.2017

Před Vodním světem se bojovalo pod koši i slavil dětský den

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční Streetball Cup Kolín spojený s dětským dnem zorganizovali v areálu kolínského Vodního světa kolínští basketbalisté. Na parkovišti na několika hřištích současně bojovaly čtyřčlenné týmy všech věkových kategorií chlapců i dívek systémem každý s každým až do vítězného finále.

3.6.2017

Festivaly pod hvězdami? Rock i klasika, vyberte si!

Kolínsko - Léto je jedno z nejoblíbenějších období roku. Neodmyslitelně k němu patří akce pod širým nebem (open air), kterých je rok od roku více. Některé jsou striktně hudební, jiné se zaměřují na divadlo nebo na jídlo.

2.6.2017

Kam za kulturou? Do kaple v Radimi nebo na vystoupení Kocoura Modroočko

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies