VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.6.2016

OBRAZEM: Kolíňáci se sešli v Otevřeném kině

Kolín - Otevřené kino. Tak se jmenoval další večer setkání sousedů v Kolíně. Obyčejně se Otevřená ulice odehrává v Brandlově ulici pod chrámem svatého Bartoloměje, ale už letos několikrát změnila dějiště. Po kolínském nábřeží se tentokrát přesunula do prostor letního kina.

24.6.2016

Svojšice opanuje festivalový nářez Plameny Rockfest

Svojšice - Vyhledávaný přírodní amfiteátr ve Svojšicích u Přelouče se stane dějištěm nového rockového festivalu. Plameny Rockfest vypuknou již zítra, v sobotu 25. června 2016. Návštěvníci přehlídky se mohou těšit na pořádný rockový nářez s ohnivou atmosférou.

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Kolínsko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

19.6.2016

Kouřimským kostelem zněla Pocta Paganinimu

Kouřim - „Jsem tady poprvé a už při prvních tónech se mi tady opravdu moc a moc líbí," přiznal hned na počátku koncertu v kostele sv. Štěpána v Kouřimi Pavel Šporcl. 

16.6.2016

Festival Svojšice klepe na dveře. Milovníci techna se mají na co těšit

Svojšice - Festival Svojšice, který proběhne již tento pátek 17. 6. 2016 v letním areálu Svojšice u Pardubic, zveřejnil kompletní line-up 16. ročníku festivalu včetně časů DJ setů. Všechny tři letošní stage opět slibují silný line-up. Promotéři festivalu se zaměřili na to nejzajímavější z techna i drum & bass hudby.

14.6.2016

Jitka Křičková: Musíme získat pokračovatele a nové mladé publikum

Nelze zapomínat ani na tradiční diváky, ale chce to přidat i modernější žánry, říká o Kmochově Kolínu Jitka Křičková.

12.6.2016

53. ročník Kmochova Kolína skončil

Kolín - 53. ročník Kmochova Kolína je již minulostí.

12.6.2016

Matouš Bureš: Hrát v big bandu bych všem bubeníkům doporučil

Kolín – Bubeník Matouš Bureš zvládá celou paletu hudebních žánrů. Na Kmochově Kolíně vystupoval hned několikrát a v rámci různých žánrů, hrál třeba i v synagoze Quando. Co nám řekl?

12.6.2016

Kmochův Kolín: Marie Rottrová, Sto zvířat i Quando

Kolín – Zcela zaplněné všechny připravené židličky a lavice na ploše Karlova náměstí a další stovky lidí stojící okolo čekaly v sobotu před půl jedenáctou večerní na další vrchol letošního ročníku festivalu Kmochův Kolín – koncert zpěvačky Marie Rottrové.

11.6.2016

Kolínem prošel průvod muzikantů a mažoretek

Kolín - Ani letos nechyběl v sobotu tradiční průvod městem. Podívejte se na fotografie z průvodu.

11.6.2016

Vrcholem prvního festivalového dne se stal společný koncert

Kolín – Display elektronického budíku odměřující čas jednotlivých muzikantů na Modrém pódiu padesátého třetího ročníku festivalu Kmochův Kolín ukazoval dvacet minut po jedné hodině ranní, stovky posluchačů tleskaly ve stoje a děkovaly za právě skončený fantastický zážitek.

10.6.2016

Předškoláky pasovali na panoše Družiny kolínských draků

Kolín - Jako tradičně se i letos na Práchovně odehrál ceremoniál, při kterém pracovníci knihovny společně s členy skupiny historického šermu Páni z Kolína pasovali kolínské předškoláky jak na čtenáře, tak i na panoše Družiny kolínských draků.

10.6.2016

Děti vystoupily v rámci Kmochova Kolína i v kině

Kolín - Doprovodný program Kmochova Kolína odstartoval mnohem dříve.

10.6.2016

Začátek Kmochova Kolína zaplnil Karlovo náměstí

Kolín – Kmochův Kolín odstartoval. Návštěvníky první festivalový den na Karlově náměstí přivítala už od půl čtvrté na pódiu německá kapela Blasorchester Greifswald, která hrála až do zhruba pěti hodin, kdy představitelé města festival slavnostně zahájili.

2.6.2016

Jarek Nohavica odehraje tříhodinový koncert. V amfiteátru ve Svojšicích

Svojšice - V sobotu 4. června zavítá do legendárního přírodního amfiteátru ve Svojšicích na Pardubicku ikona českého folku, písničkář Jarek Nohavica. A nebude to koncert ledajaký. Návštěvníci se mohou těšit na tříhodinové představení!

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

30.5.2016

Kouřimští vzpomenou na slavného rodáka Collina

Kouřim – Dvojité výročí kouřimského rodáka Matouše Collina z Chotěřiny si místní připomenou díky vědecké konferenci a dalším akcím, které jsou naplánované od čtvrtka do soboty.

25.5.2016

Lidé si užili hromadné bubnování

ZÁŽITEK v podobě hromadného bubnování si mohli užít Kolíňáci, kteří zavítali odpoledne do zahrady kolínského hotelu. Zajímavé setkání „amatérských" hudebníků vedl Jaroslav Suchánek, který šéfuje bubeníkům z uskupení Dream Drum by Susha.

18.5.2016

"Sedmička" měla svoji akademii

Kolín – Kolínské divadlo hostilo již čtvrtou akademii 7. základní školy v Kolíně. Příprava byla časově náročná a trvala několik měsíců. Žáci všech ročníků nacvičovali hlavně ve svém volném čase.

15.5.2016

Jižani a bluesmani hráli tentokrát v Kolíně dva dny

Kolín – Tentokrát dva dny trval pátý ročník festivalu Southern Rock & Blues Kolín 2016, který se uskutečnil uplynulý víkend v sále Městského společenského domu v Kolíně a na Karlově náměstí.

15.5.2016

Filharmonie zahrála pro Karla IV.

Kolín – Při příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. zahrála Kolínská filharmonie v chrámu sv. Bartoloměje, který stavěl Karlův dvorní stavitel Petr Parléř.

14.5.2016

Noty na pomoc se konaly po dvanácté, zahrálo pět kapel

Kolín – Již po dvanácté se uplynulou sobotu v Městském společenském domě v Kolíně uskutečnil benefiční festival nazvaný Noty na pomoc.

13.5.2016

I jubilejní Den záchranářů zakončil kulturní program

Kolín – Již po dvacáté se tradičně osmého května konal na Karlově náměstí a na Kmochově ostrově Den záchranářů, který v podvečer na ostrově korunoval kulturní program.

11.5.2016

Výtvarník Stanislav Pokorný ke svému životnímu jubileu uspořádal výstavu

Kolín - Kolínský výtvarník Stanislav Pokorný letos slavil 80. narozeniny. Ke svému životnímu jubileu tak uspořádal výstavu, ve které ukázal profil své tvorby, převážně představil suchý pastel.

7.5.2016

Život mimo kategorie přiblížili Novák a Bok, asistoval u toho Skalník

Kolín – Téměř po roce se do divadelního klubu Scapino vrátili muž mnoha povolání, ochránce lidských práv, otec dvou umělecky činných dcer a neřízená střela John Bok a kolínský rodák a výtvarník Joska Skalník, tentokrát v doprovodu dalšího Kolíňáka, v Americe dlouhá léta žijícího spisovatele a scénáristy Jana Nováka.

6.5.2016

Kolín uctí Otce vlasti výtvarnou soutěží, besedou a výstavou

Kolín - 700 let od narození Otce vlasti Karla IV. si Kolín připomene příští týden ve dvou dnech 13. a 14. května. „Toto jubileum je vhodným okamžikem, abychom se veřejně přihlásili k odkazu jednoho z nejvýznamnějších panovníků nejen českých, ale i evropských dějin," okomentovala chystané oslavy radniční mluvčí Iva Blümelová.

5.5.2016

Seniory tentokrát rozparádil i rokenrol

Kolín – Tentokrát přímo na 1. Máje vyšla nedělní taneční zábava členů a příznivců kolínského Klubu přátel Františka Kmocha, kde v premiéře vyhrávala kapela F.O.T. muzikanta a zpěváka Miroslavy Kysilky, s nimiž si zazpívala Vanda Švolbová i tajemnice klubu a moderátorka Hana Zrůstová.

4.5.2016

Na kolínském Starém mostě se odehrál dětský den

Kolín - Dětský den si užili všichni, kteří se vypravili na prvního máje na Starý most v Kolíně.

2.5.2016

FOTO: Synagogou se nesla Hava Nagila

Kolín - Židovská hudba v podání zpěvačky kolínské Elišky Šerákové Tesařové a akordeonisty Michala Karbana zahájila výstavu Druhý život českých svitků Tóry v kolínské synagoze. Mezi hebrejsky zpívanými písněmi nemohla chybět ani známá Hava Nagila.

29.4.2016

V Kolíně se opět sešli zdraví herci s neslyšícími

Kolín – Již dvacet jedna ročníků má za sebou Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla Otevřeno, v níž se setkávají zdraví amatérští umělci s hendikepovanými, ten zatím poslední se odehrával v kolínském Městském divadle. Z jednotlivých představení vybral přítomný lektorský sbor osmičku reprezentativních do večerního Galaprogramu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies