VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.9.2015

Duo Jamaha otce a syna rozparádilo stovky nejen seniorů

Kolín – Veselý a rozjuchaný rozjezd měl podzimní program Městského společenského domu v Kolíně, kam první zářijové pondělí dorazilo populární Duo Jamaha slovenských otce a syna Alfonza a Mariána Kotvanovců.

12.9.2015

Ohlédnutí: Kapela Patrola – Šlapeto rozezpívala zaplněné náměstí

Kolín – I v dalším bodu Kolínského kulturního léta o posvícenské poslední srpnové neděli měli jeho pořadatelé z odboru školství, kultury a sportu městského úřadu šťastnou ruku. Sáhli po kapele, která si po několika peripetiích nyní říká Patrola – Šlapeto a ve svém repertoáru se specializuje na staropražské písničky.

10.9.2015

Dalibor Janda zaplnil Karlovo náměstí

Kolín – Deštníky, podzimními a v některých případech i přímo zimními bundami a čepicemi se vybavili fanoušci hvězdy osmdesátých let Dalibora Jandy, který svým koncertem na kolínském Karlově náměstí ukončil letošní Kolínské kulturní léto. I přes velice chladné počasí zaplnil náměstí rekordní počet lidí.

10.9.2015

Trampoty slavily čtyřicáté narozeniny

Červené Pečky – Po dva dny zaplněný areál červenopečeckého zámeckého parku, hudba napříč žánry, množství dalších atrakcí a především stovky nadšených fanoušků – tak vypadala poslední srpnový víkend oslava čtyřicetin místní country kapely Trampoty.

9.9.2015

Na Tatecké fošně prokázali zručnost nejen místní soutěžící

Tatce – Jízda na kole nebo tahání barelu? Že to jsou dovednosti, které zvládne každý? Možná. Ale ne v případě, že na kole jezdíte po úzké fošně a kolem vás je voda, nebo na té fošně stojíte a na barelu taháte svého kamaráda.

8.9.2015

Festival Kefír se přestěhoval, u zámku našel vhodnější areál

Svatý Mikuláš – Bývalý nejmladší divadelní ředitel v republice, herec, scénárista, textař a muž mnoha dalších profesí, kolínský rodák David Dvořák, kdysi vymyslel divadelní hru Kašpárek v rohlíku.

6.9.2015

OBRAZEM: Druhému dni Gasparády vévodila vzdušná akrobacie dvou dívek a bot

Kolín – Po tříbodovém programu prvního dne letošního festivalu Gasparáda věnovaného kolínskému rodákovi Jeanu Gaspardovi Deburau, byl druhý den bohatší. Začal už třicet minut po osmé hodině ranním představením Divadla Koňmo pro děti z mateřských škol nazvaným Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce, v němž dva herci kombinovali činohru s loutkami a bavili děti i jejich učitelky svéráznou úpravou pohádky o Červené Karkulce.

4.9.2015

K pamětnickému bazénu se vrátila muzika

Český Brod – Českobrodský sportovní areál Na Kutilce pamatuje začátky a největší regionální slávu festivalu Rock for People, který později jeho organizátoři Petr Fořt a Michal Thomes přestěhovali do Hradce Králové.

3.9.2015

Přátelé Kmocha stihli i výstavu

První poprázdninové a zároveň posvícenské setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha se uskutečnilo ve zmenšeném sále Městského společenského domu v Kolíně.

2.9.2015

Sezonu zahájil Tomáš Hřivnáč

Kolín – V rámci Bienále dnů španělské kultury svoji obrazovou expozici nazvanou Flamenco vystavil Tomáš Hřivnáč.

1.9.2015

Plaňanské posvícení roste. Úspěch sklidili Bílá, Neckář i Filipové

Plaňany – Festival Plaňanské posvícení roste. Zatímco v loňském roce pozval kapelu Olympik, letos vytáhl další esa z rukávu. Headlinerem sobotního programu byla Lucie Bílá. Po ní přilákal zejména starší část publika těsně před pódium Václav Neckář a nejen muže překvapili svou krásou a nádherným zpěvem matka a dcera Filipovy. Ale popořádku.

30.8.2015

OBRAZEM: Plaňanští mysleli také na děti

Plaňany - Hudební fetival Plaňanské posvícení není jen o hudbě. 

23.8.2015

VIDEO: Selfie tyč je nutnou výbavou!

Prázdniny končí, ale pár selfíček pomocí selfie tyče ještě cvaknout stihnete. Proč byste to měli udělat, to vám vysvětlí one man showman Jakub Šťástka.

19.8.2015

Vedle piána na ulici by mohl Kolín dostat také šachy. Poeziomat ne

Kolín /ROZHOVOR/ - Starosta Vít Rakušan na svém facebookovém profilu vyzval Kolíňáky, aby se chovali lépe k piánu na Karlově náměstí. To mělo projektem kavárníka a aktivisty Ondřeje Kobzy oživit veřejný prostor.

17.8.2015

Císařský den v režii Pánů z Kolína připomněl období Mistra Jana Husa

Kolín - Do roku 1415 a časů krále Václava IV. a Mistra Jana Husa zavedl v sobotu po celý den milovníky historie již třetí Císařský den, který na kolínském Kmochově ostrově připravila kolínská skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vedená Miroslavem Horáčkem. Na děti i dospělé čekaly v plenéru ostrova dobové stánky nejen s dobrotami, ale třeba i zajímavá ukázka lazebnického řemesla, jak se vyráběly drátěné košile, předváděl brníř, děti si mohly vyrazit minci či si prohlédnout figuríny husitů postavených do vozů tehdejší bojové hradby.

17.8.2015

Kapela Kreyson je mé nejmilovanější hudební „dítě“

Kolínsko – Kapela Kreyson přijede poslední víkend prázdnin do Plaňan potěšit srdce rockerů v rámci festivalu Plaňanské posvícení. Hovořili jsme s Láďou Křížkem o tom, jak kapela vznila, ale také o projektu Damiens nebo plánech do budoucna.

15.8.2015

VIDEO: Už aby sněžilo!

UŽ ABY BRZO ZAČALO SNĚŽIT! Proč by to byslo skvělé? To vám řekne one man showman Jakub Šťástka v dalších "Seriózních" důvodech! Lajkujte! Sharujte! Jinak ochlazení nikdy nepřijde!

9.8.2015

Velimští slavili ve vedrech pouť svatého Vavřince

Velim – Velimští slavili pouť svatého Vavřince! Navzdory tropickému počasí si přichystali program, který nabídl nejen duchovní rozměr samotné pouti, ale také detektivní hru pro děti.

8.8.2015

Den poezie nabízí prostor pro literární akce. Registrovat se můžete do 15. září

Kolínsko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Den poezie, celorepublikový literární festival, letos odstartuje již 17. ročníkem. Na co všechno se můžeme těšit, jsme se zeptali Martina Zborníka, jednoho z organizátorů.

5.8.2015

VIDEO: Radíme jak relaxovat!

RELAXUJTE V LÉTĚ! One man showman Jakub Šťástka má několik "seriózních" tipů, jak na to!

4.8.2015

Komise vybírala pouze ze sedmi uchazečů na post ředitele kina

Kolín - Kdo se stane ředitelem kina? To už možná budeme vědět dnes. Na zasedání městské rady budou její členové schvalovat doporučení komise, která vybírala nakonec pouze ze sedmi uchazečů o post ředitele kolínského kina.

26.7.2015

VIDEO: Píšeme pohledy z táborů!

POHLEDY z táborů a dovolených dostanou úplně nový rozměr! Tedy když poslechnete one man showmana Jakuba Šťástku. Ten si pro vás připravil takový malý "seriózní" návod…

26.7.2015

Kolíňáci se na Otevřené ulici u Bartoloměje sešli již podruhé

Kolín - Setkávání sousedů v ulici pod kolínským chrámem sv. Bartoloměje má za sebou premiéru z minulého týdne a tentokrát se lidé sešli podruhé. Nechyběly pamlsky od kolínských podnikatelů, ani strava duševní v podobě klavírní hudby, kterou hrál Václav Mlčoch. 

21.7.2015

FOTO: Romové se bavili na vlastní zábavě

Na tři stovky Romů nejen z Kolína, ale z celého regionu se bavily v pátek večer ve velkém sále kolínského Městského společenského domu v Kolíně, kde jim k tanci vyhrávala slovenská kapela Gipsy Socialka míchající tradiční čardáše s moderními prvky a moravská parta říkající si Gipsy Frajerka.

15.7.2015

VIDEO: Povinná výbava na koupaliště!

CO S SEBOU NA KOUPALIŠTĚ? O víkendu se mají vrátit horka a one man showman Jakub Šťástka vám poradí, čím se vybavit.

14.7.2015

Blíží se festival Natruc. Jaké byly jeho začátky?

Kolín - Festivalová sezóna na Kolínsku pokračuje. Po TPCA Beat Festivalu, který se odehrál tento víkend, bude následovat 1. srpna tradiční festival Natruc. Zeptali jsme se proto organizátorů Aleše Bureše a Martina Řehoře na to, jak to všechno začalo.

14.7.2015

Druhý hudební bod Kolínského kulturního léta vyšel na sto procent

Kolín – Po koncertu skupiny Alžbětiny sosny v altánku Kmochova ostrova a dvou filmových představeních tamtéž se uplynulou neděli rozjelo Kolínské kulturní léto organizované Kulturní komisí městského úřadu naplno. Ostravská legendární kapela Buty přilákala v teplý nedělní podvečer na kolínské Karlovo náměstí stovky fanoušků všech věkových kategorií.

13.7.2015

Filmové léto v Kouřimi nabízí pohádky pro děti i komedie

Kouřim – Milovníci filmů si na své přijdou v rámci filmového léta v Kouřimi. Představení začínají vždy v půl desáté na náměstí v Kouřimi. Sezení je zařízené na lavicích, případně na židlích.

12.7.2015

TPCA Beat festival vyhrála poděbradská kapela Flat Fly

Kolín – Triumfem poděbradské skáčkové kapely Flat Fly skončil již osmý ročník hudební přehlídky TPCA Beat Festival, která se uskutečnila v sobotu v areálu zrekonstruovaného kolínského Kmochova ostrova a na níž kromě osmičky soutěžních kapel diváky od pravého poledne až do téměř jedné hodiny ranní bavili ještě Kašpárek v rohlíku, Jaksi Taksi, Mňága & Žďorp, Vojta Kotek s kapelou nebo loňští vítězové, kromě hudby byl připravený i bohatý doprovodný program. „Dorazilo více jak pět tisíc dvě stě fanoušků," řekl Marek Hovorka, mluvčí automobilky, která tradičně stála za organizací festivalu.

10.7.2015

TPCA Beat Fest se blíží. Jak se těší loňská vítězná Bastilla?

Kolín - Další ročník hudebního festivalu TPCA Beat Fest je tady! Ten odstartuje v sobotu 11. července ve 12 hodin, těšit se můžete na bohatý hudební program. Vedle nesoutěžních kapel jako Jaksi Taksi, Mňága a Ždorp, zahrají také loňští vítězové kolínská kapela Bastilla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies