Záměr Kozlů? Předvést výkon a prezentovat hru

Kolín – Po středečním utkání se Sokolovem, které kolínští hokejisté nakonec i po skvělé stíhací jízdě prohráli 2:3, už je téměř jasné, že na dvě postupová místa do 1. ligy se Kozlové nevejdou. Mají před sebou sice ještě dva zápasy, ale ztrácejí už dost bodů. Rozhodně ale nejsou zklamaní.

17.4.2014

Z utkání baráže o 1.ligu, Kolín - Sokolov 2:3 Foto: Jan Kobzáň

„Jak jsem říkal, šli jsme do baráže předvést výkon a prezentovat naši hru s tím, že uvidíme, na co to bude stačit. Hrajeme bez čtyř beků ze základní části. Předvádíme výkony na hranici našich možností," řekl kolínský trenér Václav Rác
s tím, že ostudu Kozlíci rozhodně neudělali. Naopak, ukázali, že hrát umí, střílet branky taky a že dokáží porazit skoro každého.

Kozlové si zavřeli prvoligovou bránu ve středu doma v utkání se Sokolovem. Vítěz tohoto mače měl totiž jasné, že se bodově dotáhne na první dva týmy Most s Prostějovem a bude jim ještě soupeřem v boji o postup do vyšší soutěže.

Hokejisté z Kmochova města ale narazili na výborném gólmanovi Sokolova. Habal branky nepouští. Kolínu obzvlášť. Ve třech předchozích utkáních nasbírali soupeři gólovou bilanci 7:1 pro Sokolov. To hovoří jasně. A Habal nezklamal ani ve čtvrtém letošním měření sil v Kolíně.

„Na začátku utkání jsme se dostávali do šancí, ale tradičně nás do gólů nepustil gólman Sokolova Habal.  A soupeř se postupně dostal do vedení 2:0 po druhé třetině," shrnul stručně průběh dvou třetin kolínský lodivod Václav Rác.

Jeho svěřenci, i když se ocitli v nadějných pozicích, prostě Habala neprostřelili. Hosté naopak dvakrát ano, a tak se utkání po dvou třetinách vyvíjelo lépe právě pro hosty.

Kolínští srdcaři ale opakovaně nastartovali záložní motory v poslední třetině a nadechli se k obratu. Nejdřív Mejzr prohodil Habala na zadní tyč, pak Kadlec naservíroval v přesilovce Morkesovi kotouč před odkrytou bránu a během chviličky bylo vyrovnáno. „Myslím si, že ve třetí třetině jsme podali výborný výkon. Měli jsme velkou aktivitu, dali jsme si nahrávky a vyrovnali jsme," komentoval velitel kolínské střídačky průběh zápasu.

To byl stav z šestačtyřicáté minuty. Vyrovnaný 2:2. A vydržel dlouho. Habal totiž dalším střelám odolával a ustál tak kolínský nápor. Zároveň povzbudil své spoluhráče ještě k činu. A ten přišel. K radosti několika desítek sokolovských fanoušků dostal na ledě prostor mladý sokolovský Kverka a ten dvě a čtvrt minuty před koncem rozhodl. Svému týmu vystřelil výhru 3:2.

„Ten gól jsme dostali zase po triviální chybě. Byl to laciný gól," bylo líto Rácovi. Věděl ale, že jeho svěřenci na ledě nechali vše.

Kozlové mají před sebou poslední dva zápasy. Ven zajíždějí naposledy v sobotu. Čeká je prvoligový Beroun, aktuálně tým na posledním místě barážové tabulky.
„Věřím, že navážeme na utkání se Sokolovem a sehrajeme tam dobré utkání a budeme se opět prát o body. Je to pro nás stále vynikající zkušenost, a hlavně pro naše mladé hráče, kteří potvrzují dobrou výkonnost," zdůraznil ještě Rác.

Další miniknihovnu otevřeli v parku

Kam zajít za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů v regionu.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Martínek: Jsem zklamaný z výsledku, ne ze hry

Kolín /ROZHOVOR/ – Z prvního přátelského utkání v Táboře odjeli kolínští hokejisté poraženi 1:5. Nutno dodat, že jádro týmu zůstalo doma a na jihu Čech zápolili mladíci, kteří často hráli i svůj první zápas za chlapy. Navíc se prali o místo v sestavě a nervozita určitě hrála své.