V nečekaně jednoznačnou záležitost proměnili hokejisté Slaného svůj boj o čelo krajské ligy. Benešovu hlavně zásluhou šestibrankové kanonády v závěrečné třetině nastříleli deset gólů. Hosté se přitom dokázali po jasně prohrané třetině vrátit do utkání a snížit na rozdíl jediného gólu. Větší drama už ale slánský brankář Matoušek nepřipustil. V závěrečných třinácti minutách to pak s železnou pravidelností padalo do sítě jeho protějšku Štěpánkovi.

Stejnou porcí gólů došly k prvnímu vítězství v sezoně také Velké Popovice v duelu s Příbramí. Druhým stoprocentním týmem zůstaly po triumfu na ledě boleslavské rezervy Černošice. Utkání začalo zhurta, v úvodních 34 vteřinách padlo po jedné brance na každé straně. Vítězné branky hosté dosáhli v prostřední části z trestného střílení, v závěrečné pak náskok ještě navýšili.

Ani zvučný novic v brankovišti nepomohl k bodům Královu Dvoru. Třiačtyřicetiletý Martin Altrichter, v jehož sbírce je vedle četných angažmá i medaile pro mistra extraligy, inkasoval při své premiéře v soutěži od Mělníka tři branky. Tu čtvrtou vstřelili hosté při power-play do opuštěné klece.

Hráči by zakopávali o čáry
V krajské soutěži se kvůli technickým problémům na ledové ploše zimního stadionu v Hořovicích neodehrál duel Žebráku s kladenskou Hvězdou. Na několika místech tam z ledu vystouply tenké hliníkové pásky představující modré a červenou čáru. Podle Davida Jíchy, vedoucího stadionu a zároveň hráče Žebráku, se tak stalo i kvůli teplejšímu počasí v kombinaci s nevybetonovaným podkladem. Nyní už v Hořovicích led nabarvili a na příští kola bude vše připravené.

Krajská liga, 3. kolo

Králův Dvůr – Mělník 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 25. Vodička, 26. Tuček – 13. a 23. Kašák, 33. Havel, 59. Příhoda.

M. Boleslav B – Černošice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
Branky: 1. Protivný, 14. Hradec – 57. a 58. Vyštajn, 1. Ureš, 5. Sem, 28. Loskot, 55. Vladyka. Vyloučení: 11:9. Bez využití.

V. Popovice – HC Příbram 10:3 (3:0, 3:2, 4:1)
Branky: 4., 17. a 53. Žoha, 12. a 60. Moravec, 35. a 44. Culka, 36. Dvořák, 36. Honc, 51. Braniš – 39. a 57. Chudý, 36. Kadič.

Žabonosy – Jesenice 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 19. a 43. Krumpholz, 37. Mejzr, 45. Beňovský – 9. Formánek, 43. Jindra, 56. Dulovec.

Slaný – Benešov 10:2 (3:0, 1:2, 6:0)
Branky: 5. a 48. Kolář, 14. a 36. Kubinčák, 57. a 60. Vaněk, 10. Frolík, 47. Sekerka, 52. Zichler, 58. Cigánik – 28. Holeš, 31. Korvas. Vyloučení: 8:7, navíc Zilcher (Sl.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

Rakovník – Vlašim 3:4 SN (3:1, 0:0, 0:2)
Branky: 10. a 19 z TS Ságner, 14. Mikeš – 6. Kočí, 48. Slanina, 55. Kadlec, rozh. nájezd Jaeger.

Krajská soutěž

3. kolo: Poděbrady – Čáslav 0:8, Sedlčany – Sp. Příbram 0:4, Žebrák – Hvězda Kladno odloženo, Zlonice – Neratovice 2:8, Božetice – Kralupy n. V. 3:0, K. Hora – Hořovice 11:1.

Pořadí: 1. K. Hora 8, 2. Čáslav 7, 3. Neratovice 6, 4. Božetice 6, 5. Poděbrady 6, 6. Sp. Příbram 5, 7. Hvězda Kladno 3, 8. Žilina 3, 9. Kralupy n. V. 2, 10. Sedlčany 1, 11. Zlonice 1, 12. Žebrák 0, 13. Hořovice 0