Rác: Utkání jsme zaslouženě a hokejově rozhodli

Kolín – Osmnáct odehraných utkání. V tabulce 42 bodů a průběžné druhé místo. Kolín se drží na špici tabulky už hodně týdnů. Naposledy přidali Kolínští tři body ve středu v Jablonci nad Nisou, kde přehráli místní Vlky 5:2.

5.12.2013

Utkání II. NHL; Kolín - Bílina 9:4Foto: Jan Kobzáň

I když nejdřív bojovali
s úzkým kluzištěm a dobře ofensivně a bojovně naladěnými Vlky, ujali se vedení 3:0 a měli mač ve svých rukou. Jenže pak se jim nepovedl vstup do poslední třetiny. Inkasovali v oslabení, po závaru před bránou a bylo to najednou jen o gól.

"Dostaneme se do vedení, ovládáme zápas a máme hráče, kterým se nedaří tolik dávat góly. Začnou hrát živelnou hru, a to v tu chvíli týmu škodí, což nás mrzí. Budeme o tom s nimi určitě hovořit," neodpustil si jinak s výsledkem i hrou v závěrečných minutách utkání spokojený kouč Kolína Václav Rác poznámku směrem k některým hráčům.

"Věřil jsem i za stavu 3:2, že se to podaří, že vítězství udržíme. Udělali jsme úpravu v sestavě. Naši hru celkově v utkání ovlivnilo to, že jsme točili šest beků ke čtyřem útokům, na což nejsme zvyklí. Ve třetí třetině jsme pak stáhli hru na tři lajny a postavili jsme obranné dvojice k útokům, se kterými hrají pravidelně. Naše hra pak už byla systematičtější a zaslouženě jsme utkání hokejově rozhodli," přemýšlel po mači nahlas lodivod Kozlů.

Kozlové během pár vteřin šest minut před koncem udeřili hned dvakrát. Vrátili si zpět tříbrankové vedení a hned měli klid na duši. Nakonec výsledek 2:5 vydržel na světelné tabuli až do konce. Zejména i díky výborně chytajícímu gólmanovi Kolína Martinovi Sejpalovi, který si připsal osmatřicet úspěšných zákroků.

Sotva se ale Kozlové vrátili se třemi body do Kolína, už myslí na další utkání. Dvakrát potrénují a už v sobotu hostí osmý celek tabulky, Pelhřimov.

„Pelhřimov hraje venku lépe než doma a má gólové hráče. Na nás se mu navíc loni dařilo. Musíme jít do utkání s pokorou a zlepšit vyváženost naší hry," ví Rác, co je klíčem k úspěchu.

Skanzen oblékl velikonoční šat, přijďte se podívat

Kouřim – Možná většina z nás, když vidí za okny jarní slunce, pomyslí si, že Velikonoce už opravdu nejsou daleko. Od soboty už můžete zavítat na tradiční velikonoční výstavu do kouřimského muzea lidových staveb.

Kolínské děti opět excelovaly na tanečním mistrovství v Moskvě

Kolín/Moskva - Rok s rokem se sešel a v Moskvě se opět konalo ME a MS WADF v tanečním sportu. V prostředí nádherného hotelu Korston se sešli tanečníci z několika desítek zemí.

Kauza Roman Pekárek: Náklady na právníky zaplatí bývalý místostarosta

Kolín – V kauze prodeje pozemků za bývalého místostarosty Romana Pekárka, která se táhne už od roku 2010, padlo nyní další rozhodnutí. Tentokrát se jednalo o to, kdo zaplatí náklady na právníky. Po dvou odvoláních rozhodl až nejvyšší soud.