Poděbradský pohár se nesl ve znamení velkých debaklů

Poděbrady – V Poděbradském hokejovém pokračuje nadstavbová část. Celkem byly odehrány čtyři zápasy a všechny skončily debaklem jednoho z mužstev.

28.1.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Ve skupině o 1. až 8. místo byly odehrány dva duely. V souboji Pátku a Českého Brodu sice otevřeli skóre zápasu českobrodští hokejisté, ovšem dalších dvacet gólů v pořadí za sebou vstřelili hráči Pátku.

Také zápas mezi nymburskými Hornets a Mochovem měl jednoznačného vítěze, kterým byl tým z Nymburka.

I ve skupině o 9. – 12. místo byly odehrány dva zápasy. Brkouni nastoupili proti Běchovicím v pouhých šesti hráčích do pole. Přesto po první třetině Brkouni vedli 2:1 a jejich vedení mohlo být mnohem vyšší, kdyby v dalších vyložených šancích lépe mířili.
V průběhu druhé třetiny už začaly Brkounům docházet síly a nakonec byli rádi, že neinkasovali dvacítku. I přes vysokou prohru je třeba jejich heroický výkon ocenit.

Beznadějně poslední tým Phantoms Lysá nad Labem nestačil na předposlední Buldoky, kteří si značně vylepšili svoje skóre.

Výsledky zápasů: Pátek – Český Brod 21:3 (4:1, 12:0, 5:2), Hornets Nymburk – Mochov 9:1 (1:0, 4:0, 4:1), Běchovice – Brkouni 18:6 (1:2, 7:3, 10:1), Phantoms Lysá – Buldoci Poděbrady 3:25 (2:8, 0:9, 1:8).
Příští zápasy: Buldoci Poděbrady – Brkouni (so 17:45), Tsunami Nymburk – Pečky (ne 15:45), Phantoms Lysá nad Labem – Běchovice (ne 18:00).