"To s hokejem nemělo nic společného," nechali se slyšet fanoušci, kteří se do Jindřichova Hradce vypravili. Nicméně Kozlové bojovali a vybojovali nakonec dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Nejprve ještě v závěru první třetiny snížil v přesilovce Jan Hanzl, když dorazil Morkesovu střelu.  V posledních minutách hry pak Kolínští dokázali vyrovnat. Tomáš Pácal se stal hvězdou utkání, když vsítil ten klíčový gól na 2:2. V přesilovce nahodil puk od modré, pak se uvolnil dopředu a po Kadlecově pokusu se k němu dostal v téměř nulovém úhlu. Pácal však neváhal, vystřelil a za záda Bláhy jej propasíroval. Jeho premiérová trefa v sezoně měla pro Kozly cenu zlata.

Druhou hvězdou utkání se pak stal Karel Nedbal junior. Ten totiž po bezbrankovém prodloužení rozhodl nájezdy. Přesněji řečeno, ve čtvrté sérii samostatných nájezdů vymíchal gólmana, a po nezdaru domácího Voříška a vlastně i všech ostatních v předešlých třech sériích, tak vykřesal Kolínu dva body.

Kolín se po odehrané polovině základní části usídlil na třetí pozici, čtyři body před Kobrou a Moravskými Budějovicemi, bod za Sokolovem a vedoucím Táborem.

Branky: 4. Štěpán (Kocar, Dvořák), 14. Štěpán (Kocar, Voříšek) – 16. Hanzl (Morkes, Valášek), 51. Pácal (Kadlec), rozhodující nájezd Nedbal. Rozhodčí: Jechoutek – Ledinský, Beránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1. Diváci: 325.
Kolín: Moravec – Nedbal, Skokan, Barták, Pácal, Hanzl, Muláček, Chaloupka – Malý, Mejzr, Valášek – Semirád, Šafránek, Jankovský – Morkes, Zumr – Ježek, Kadlec, Kubát