VYBERTE SI REGION

„Nasazení praváků, to byl záměr,“ říká Kadlec

Kolín – Až samostatné nájezdy rozhodly třetí utkání čtvrtfinálové série mezi hokejisty Kolína a Žďáru. Z šesti nájezdníků se prosadil jediný. Václav Jankovský kličkou do forhendu vystřelil Kolínu mečbol.

8.3.2016

Třetí duel čtvrtfinálové série vyhráli Kozlové na samostatné nájezdy.Foto: Jan Kobzáň

„Výběr byl na mě. Rozhodoval jsem se podle tréninků a praváci byli záměr," odpověděl na otázku týkající se nájezdu hrající asistent trenéra Jiří Kadlec starší.

První nájezd jel sice levák Veselý, ale pak následovali praváci Jankovský, Morkes a čtvrtý na řadě by byl Malý. Ten už ale jet nemusel. Sejpal pochytal všechny tři nájezdy, Jankovský proměnil a bylo to. Kozlové vyhráli 2:1 po nájezdech.

Domácím fanouškům tak Kozlové připravují jedno drama za druhým. Zatímco venku vyhráli přesvědčivě 9:2, doma dvakrát za sebou dokázali vsítit jen jeden gól a drama bylo až do konce.

„Ve Žďáru padly rychlé góly a doma ne, tak to v play off chodí. Soupeř tam po rychlých gólech utkání už vypustil, u nás doma hrál jinak. Žďárští do toho šli jinak, bránili mnohem líp. Byl to klasický zápas play off," přemýšlel Kadlec nahlas, proč doma jsou to těsné výsledky a nervy, když venku to šlo poměrně hladce.

Celá čtvrtfinálová série je zatím soubojem gólmanů. A Sejpal vede. Vede 2:1 jako jeho tým. V pondělí měl hodně práce, ale pustil jediný gól a Kozlům to pomohlo vybojovat druhý bod v sérii.

„Asi to byl souboj gólmanů, i když my měli většinu střel
z dálky a nakonec i tu branku jsme dali tak, že jsme s pukem zajeli do brankoviště," naznačil Kadlec, že jeho tým Blažíčka v pondělí zase tak moc neprověřil a pochválil Sejpala, který měl víc práce.

Že to bylo drama a vyrovnaný urputný boj, o tom svědčí fakt, že se hrálo sedmdesát minut pouze se dvěma góly, ale i to, že Kozlové v podstatě půlku třetí třetiny hráli na dvě pětky a ty samé hráče točili i v desetiminutovém prodloužení. Mohl to být risk, přece jen se hrálo dlouho v málo lidech. Ale vyšlo to.

„Byli vybráni hráči se zkušenostmi, o kterých trenér věděl, že to zvládnou," vysvětlil Kadlec, proč se sestava tak brzy stáhla na méně hráčů.

Bylo to vyhecované, náročné a pouze ti nejzkušenější a nejlepší dostali prostor.

Další zápas se hraje ve středu na ledě Žďáru nad Sázavou. Kolín buď bude slavit postup do semifinále, nebo Plameny prodlouží sérii a vrátí ji do Kolína.

Na co dát v mrazech pozor u vašeho zvířete

Kolínsko - Mrazy nás stále neopouštějí a sem tam potrápí nejen nás lidi, kteří máme k dispozici vytopené místnosti a auta, ale hlavně zvířata. Právě na ně bychom měli v současném počasí myslet o něco více.