Kozlové si vítězstvím zajistili pro play off Nymburk

Pelhřimov – Poslední zápas základní části druhé hokejové ligy rozhodl o tom, že se Kolín v prvním kole play off utká s Nymburkem.

27.2.2013

Z utkání SC Kolín - Pelhřimov (5:4 pp).Foto: Lenka Bradová

Pelhřimov – Kolín 5:8

Svěřenci kouče Václava Ráce o svém soupeři pro vyřazovací boje rozhodli na ledě Pelhřimova. Tam zvítězili o tři góly.

Od začátku hokejovější Kolín se dostal do vedení v desáté minutě, kdy po Mejzrově přihrávce z rohu Cerk před bránou přesně zamířil k tyčce. I přes vyrovnání domácích Kozlové nenechali nikoho na pochybách, že z Pelhřimova vítězství odvezou.

Po druhé třetině si nesli do kabin vedení 4:1  a na výhru bylo jednoznačně zaděláno. Domácí pak sice dvakrát rychle za sebou nachytali první pětku na švestkách, ale Kozlové dokázali ještě čtyřikrát udeřit a brali výhru.

„Dvě třetiny jsme vládli utkání. Ale potom zkušení hráči, místo aby pohlídali výsledek, dostali laciné góly a zbytečně zápas zdramatizovali," zlobil se trenér Kozlů Václav Rác.

Kozlové do prvního kola dostávají Nymburk, v sobotu se sním utkají doma. „Řekli jsme před zápasem v Pelhřimově, že nebudeme taktizovat. Před soupeřem máme pokoru, ale věřit si musíme," dodal Václav Rác.

Branky: 26. Martin Hadrava (Matic), 42. Votápek (Bezděk, Kubát), 44. Kubát (Votápek), 50. Martin Hadrava, 60. Bezděk – 10. Cerk (Mejzr, Malý), 27. Cerk (Morkes, Kadlec), 34. Morkes (Šifta, Pácal), 39. Morkes (Kadlec, Šifta), 48. Pýcha (Mejzr), 49. Ježek (Nedbal, Jankovský), 53. Morkes (Vágner, Šafránek), 60. Mejzr (Sejpal). Rozhodčí: Battěk. Vyloučení: 7:6, navíc Tecl (P) DKU. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:3, 4:4. Diváci: 303.
Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Nedbal, Kulhánek, Špringl, Skokan – Šifta, Kadlec, Morkes – Cerk, Mejzr, Malý – Jankovský, Zumr, Ježek – Šafránek, Vágner, Semirád.

Autor: Tereza Hölzlová