Kozlové si s přehledem poradili se Žďárem

Kolín – Doma se hokejisté Kolína umějí předvést. V prvním letošním domácím přípravném utkáním rozstříleli v poměru 6:0 Žďáru nad Sázavou. Přehráli je i 49:22 na střely.

18.8.2015

Jednou z velkých hvězd utkání proti Žďáru byl Petr Morkes (v modrém), který dva góly dal a na dva nahrál.Foto: Jan Kobzáň

Kolín – Žďár nad Sázavou 6:0

„To je dobře, že jsme stříleli. Do toho hráče nutím, aby se tlačili před bránu a stříleli ze všech pozic," liboval si po utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Jeho svěřenci si v první třetině svou munici i střely ještě poměrně šetřili, ale od druhé dvacetiminutovky to bylo jedno dělo. Nejdřív Kolínští během minutky udeřili dvakrát, pak v poslední třetině poslali do branky Plamenů puky čtyři.

Skóre zápasu otevřel Jakub Semirád. Ve čtyřiadvacáté minutě to byla už dvanáctá střela Kolína ve druhé třetině na bránu a bylo jen otázkou času, kdy se Kozlové trefí. Jakub Semirád dobře zamířil z mezikruží. Pár vteřin na to se do brejku po mantinelu vyřítil Morkes a svižnou ranou zvyšoval na 2:0.

Jak už bylo nastíněno, další kanonáda nastala po druhé přestávce. To nejdřív úplně první střelou třetiny vsítil svou první letošní branku kapitán David Šafránek. A jak bylo vidět, tým na ni netrpělivě čekal. Loňský galaexekutor, který v druhé části sezony střílel v průměru jednu branku za zápas, letos nedal gól vlastně třetin. A tak když se vrátil na střídačku, spoluhráči to s trochu ironie v hlase okomentovali „Konečně ses trefil."

Jeho lajna se pak postarala i o zbylé tři trefy. Morkes to parádně trefil pod víko, stejně jako pak po brejku Zumr. A kapitán Kozlů David Šafránek pak nahoru do brány i úspěšně zakončil přesilovku Kolína.

„Oproti prvnímu zápasu to byla určitě změna. Všechno to začalo z obranné hry. Mužstvo se snažilo perfektně bránit a v první třetině nepustilo soupeře skoro do šance a od toho se odvíjel celý zápas," komentoval kolínskou hru trenér Jiří Seidl.

Další přípravné utkání hrají hokejisté Kolína ve čtvrtek 20. srpna od 18 hodin na ledě Tábora.

Branky: 24. Semirád (Malý), 25. Morkes (Šafránek), 42. Šafránek (Morkes, Zumr), 48. Morkes (Skokan), 50. Zumr (Morkes), 56. Šafránek (Zumr, Březina). Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:0, 2:0, 4:0.

Kolín: Bernart (od 31. Moravec) – Skokan, Březina, Pácal, Hanzl, Voženílek, Barták – Zumr, Šafránek, Morkes – Ježek, Semirád, Malý – Kadlec ml., Kadlec st., Kopec – Jelínek.

Autor: Tereza Hölzlová

18.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Voda v rybnících je stále dobrá

Středověk na tvrzi, Nebovidy červen 2015

Třetí ročník Fesťáku na tvrzi odstartuje v sobotu

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

Tatce – Další ročník úspěšné Tatecké fošny je naplánovaný na sobotu 26. srpna. Přichystaný je zábava pro děti i dospělé. Akce začíná v pravé poledne, hlavní soutěže začnou hodinu po poledni. Lidé se stejně jako každoročně mohou těšit na přejezd fošny na kole i trakaři nebo na klasickou jízdu v neckách.

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.