Utkání ale lépe rozjeli Kolínští. Sice inkasovali již v první minutě, ale rychle to hodili za hlavu a v první třetině diktovali tempo. A po zásluze šli do vedení.

Panna nejdřív zabruslil za obranu a trefou nad lapačku vyrovnal. Potom nahazoval puk na Černého Zumr, ten vystřelil a jeho kotouč tečoval Kozák. Do kabin si nesli Kozlové vedení 2:1.

Jenže fatální chyba na začátku druhé třetiny rozhodla. Kozlové hráli přesilovku a po chybě dovolili Novákovi ujet a vyrovnat. V tu chvíli měli domácí navrch.

Pak navíc využili i přesilovku 4:3 a šli si sebevědomě za výhrou. Vévodili i třetí třetině, tam Kozly přestříleli. I když Kolín vyrovnal, výhru, která jim patřila, si zpátky vystřelili.

Kolín v sérii prohrává 2:3. O prodloužení série bude bojovat v úterý doma. Zápas začíná v 18.07 hodin.

Branky a nahrávky: 1. Klement (Šťastný, Procházka), 22. Novák (Jirků), 30. Filip (Klement), 60. Šťastný (Filip, Procházka) – 10. Panna, 18. Kozák (Zumr, Černý), 56. Panna (Semirád, Malý). Rozhodčí: Veselý – Doležal, Klouček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 1355. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:1. Stav série: 3:2.
Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Zdeněk, Skokan, Barták – Malý, Semirád, Panna – A. Kadlec, J. Kadlec st., Krajňák – Černý, Zumr, Kozák.