FOTOGALERIE: Žabonosy na kutnohorského lídra neměly

Kutná Hora - Hokejisté Žabonos podle očekávání prohráli v neděli v duelu krajského přeboru na ledě lídra z Kutné Hory 1:4.

25.1.2009

Z hokejového zápasu Kutná Hora - Žabonosy.Foto: DENÍK/Jakub Geier

Početné kutnohorské publikum bylo od začátku zaskočeno, když po minutě a půl skóroval Turyna – 1:0.

Sršni začali více bojovat a dostali se do šancí díky přesilovým hrám. V čase 4:46 využil krásnou střelou přesilovku Prachař – 1:1. V 9. minutě našel dlouhým pasem Adamec Langhanse, který byl v úniku faulován. Z následné přesilovky skóroval Mizera po kombinaci Prachaře s Pomichálkem – 2:1. Ve druhé části první třetiny Sršni často ztráceli puky díky dobrému napadání Žabonos.

Úvod druhé třetiny byl takový ospalý. Až ve 26 minutě netrefil bránu ve vyložené šanci Florián, který vzápětí projel obranou, ale Myřátský se na čáře roztáhl a puk lapil. Ve 33. minutě zase zahrozil hostující Král, ale Malý jeho pokus pokryl. V čase 38:58 zavezl Pomichálek puk do pásma a Mizera prostřelil Myřátského mezi nohy – 3:1.

I ve třetí třetině se spíše pokračovalo v bojovném tempu. Ve 47. minutě se rval do šance bojující Mizera, ale jeho backhand Myřátský vytěsnil.

První lajna si vypracovala několik dobrých příležitostí, ale Hemský ani Bláha Myřátského nepřekonal. V čase 50:35 už ho ale obránce Florian propálil od modré a Sršni vedli konečných 4:1.

Kutná Hora - Žabonosy 4:1

Branky: 5. Prachař (Kadlec), 10. Mizera (Pomichálek, Prachař), 39. Mizera (Pomichálek), 51. Florian (Langhans) - 2. Turyna (Kozdera). Rozhodčí: Pokorný. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 653. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.

Kutná Hora: Malý – Kadlec, Jančařík – Bláha, Hemský, Florián – Florian, Veselý – L. Muras, Adamec, Langhans – Vaněk, V. Muras – Pomichálek, Prachař, Mizera.

Žabonosy: Myřátský - Hnida, J. Kunášek, Novák, Nedbal, Smítka, From – Honz ml., Honz st., Š. Kunášek – Kozdera, Král, Turyna – Svoboda, Hasil, Hutla – Holoubek.