Kozlové nabídli prodloužení s vítězným koncem

Kolín - Šedesát minut nestačilo ve středu 16. září na kolínském ledě k určení vítěze. Zápas druhé hokejové ligy Kolína s Trutnovem se prodlužoval. Vsystému náhlé smrti bral bod navíc Kolín.

16.9.2009 6

Z přátelského utkání SC Kolín - Nymburk (3:3).Foto: Deník/Michal Bílek

Kolín – Trutnov 3:2 pp.

Základní hrací doba mančaftům nestačila. Po tom, co odehrály vcelku vyrovnané utkání, se o bod navíc praly v prodloužení. A Kolín byl nakonec tím šťastnějším. Po dvou minutách přisoudil Kolínu dva body Jan Morkes, když střelou od modré korunoval Nedbalovu přihrávku až zpoza branky.

Předcházel tomu ale vyrovnaný boj. Kozly poslal do vedení v první části Pomichálek, když pod břevno přizvedl Jonášovu střelu z kruhů. Hosté minutu na to vyrovnali a na začátku druhé části šli dokonce do vedení, ale Kolín na to dokázal reagovat a nedovolil hostům větší únik.

Po faulu na do brejku ujíždějícího Mejzra byl nařízen nájezd, který Pavel Kubát s přehledem proměnil a na světelné tabuli svítil stav 2:2. Další branka v základní hrací době už nepadla, a tak hned v prvním utkání sezony zažili diváci na kolínském zimním stadionu prodloužení. A rovnou vítězné.

Branky: 9. Pomichálek (Jonáš, Nedbal), 30. Kubát, 63. Morkes (Nedbal) – 10. Havlíček (Poul), 26. Šimoníček (Březina)
Rozhodčí: Kareš – Křivohlavý, Křivský
Vyloučení:13-10, navíc Morkes (KO) 10 min OT
Využití: 1-1
Oslabení: 0:0
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0, 1:0
Diváků: 550
Kolín: Blažek – Nedbal, Přibyl, Kopecký, Rejthar, Morkes, Pýcha – Skokan, Pospíšil, Malý – Nekvasil, Pomichálek, Jonáš – Čtvrtečka, Kubát, Mejzr.

Tereza Hölzlová

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 6

Koncert se konal v nádherném prostředí  zahrady.
63

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Hudební program zakončila kapela Telegraf.
89

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Historické centrum Kutné Hory provoněly speciality domácí i mezinárodní kuchyně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Speciality od domácích pochoutek, přes vysloveně orientální jídla až po biodobroty mohli v sobotu prakticky po celý den ochutnat u celkem čtyř desítek stánků návštěvníci kutnohorského Gastrofestivalu. Ten se odehrál za nádherného, takřka letního počasí v samotném historickém centru města – u chrámu sv. Barbory a v okolí Jezuitské koleje. K ojedinělému gastronomickému zážitku s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti pozval příchozí pořádající Spolek pro obnovu vinařství na Kutnohorsku.

Kostelec patřil keramickým trhům

Kostelec n. Č. l. /FOTOGALERIE/ - 29. ročník keramických trhů v Kostelci nad Černými lesy zahájil starosta města Jiří Kahoun na místním náměstí, na němž bylo spousty stánků s různými keramickými výrobky, šperky, dekorativní výzdobou nebo také květinami. Na zámeckých nádvořích vystoupila kapela mladých muzikantů Junior Stars Band pod vedením Jiřího Mrázka, následovaly mažoretky Berušky z Bezručky a po nich zahrál pečecký ZUŠ band.

Zelená srdce měst nabízejí nejen prostor k odpočinku

Kolínsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

Dětská pouť ovládla Pečky

Pečky /FOTOGALERIE/ - Už v dopoledních hodinách začal program největší kulturní akce roku v Pečkách. Hasiči otevřeli dveře zbrojnice, aby veřejnosti představili své stroje a pro děti si jako již tradičně připravili soutěže. Náměstí od rána žila díky pouťovým atrakcím a na místní železniční trati jezdily historické vozy.