Sledge hokejisté jsou blízko k bronzové medaili

Kolín/ Kolínští sledge hokejisté o uplynulém víkendu zavítali v rámci série zápasů o konečné třetí místo v České sledge hokejové lize na led Kohoutů z Olomouce.

18.3.2009

Z utkání semifinále play off České sledge hokejové ligy Draci Kolín - Sparta Praha (2:1).Foto: Lenka Bradová

Olomouc – Draci Kolín 3:6

Zápas, který se mohl pochlubit slušnou diváckou kulisou, začali aktivněji domácí, ale řadou nepřesných kombinací vážněji neohrozili brankáře Bočka. Naopak hosté z Kolína dokázali v čase 7:00 otevřít skóre zápasu, když nekompromisně zakončil Pabst za asistence Kubeše. Do konce první třetiny si hosté vytvořili několik šancí, ale využít dokázali jen tu v čase 14:55, kdy po samostatném průniku skóroval kapitán Kubeš.
Druhá třetina nabídla opět na obou stranách několik pěkných akcí a zákroků brankářů. V čase 25:00 se domácí opotili při střele Dobruského. Byla úplně odkrytá branka, ale naštěstí pro Kohouty zastoupil Hulína na brankové čáře Libor Geier. Draci vše napravili po nádherné kombinaci trojice Pabst, Kubeš, Raul posledně jmenovaný zvýšil na 3:0 pro Kolín a do konce druhé třetiny přidal Raul ještě jednu trefu – 0:4. Kohouti se však nevzdali a před koncem druhé třetiny se jim povedlo snížit, kdy si asistenci připsal Fojtík a zakončoval Stodola.
Závěrečnou třetinu začali hráči z Kolína trochu volně, možná je ukolébal stav na světelné tabuli. A toho dokázal využít domácí Fojtík, který po přihrávce Kvocha snížil na 2:4. Kohouti získali na několik minut převahu jako by je hnala touha po kontaktním gólu a dokazovali několika kombinacemi potrápit kolínskou obranu. Draci se však dokázali vymanit z jejich tlaku a našli opět herní podobu a dokázali Kohouty přebruslit a přehrát. Výsledkem toho bylo v čase 56:38 zvýšení Pabstem na 5:2. Olomoučtí stačili ještě odpovědět a snížit na 3:5, když se trefil Staněk. Poslední slovo však měli hosté, při signalizovaném vyloučení kapitán Kubeš uzavřel výsledek zápasu na konečných 6:3 ve prospěch Kolína.
Bohužel trochu smutnou tečku za celým utkáním udělal domácí hráč Tomáš Kvoch, který po udělení osobního trestu za nesportovní chování odešel do kabin a po ukončení zápasu fyzicky napadl rozhodčí v prostorách mezi střídačkami. Tento incident nezůstal bez odezvy, neboť provinivší hráč dostal trest ve hře a bude tak v sobotní odvetě v Kolíně Kohoutům chybět.
Odveta se hraje tuto sobotu v 19:15 hodin na zimním stadionu v Kolíně. Případný třetí zápas by se odehrál den poté, a to v neděli od 11:30 hodin na zimním stadionu v Kutné Hoře.

Branky: 28. Stodola (Fojtík), 42. Fojtík (Kvoch), 58. Staněk – 8. Pabst (Kubeš), 15. Kubeš (KOS), 27. Raul (Pabst, Kubeš), 32. Raul (Pabst), 57. Pabst (Raul), 60. Kubeš (Pabst). Třetiny: 0:2, 1:2, 2:2.
Draci Kolín: Boček Petr – Kubeš Pavel, Buhr Richard, Raul Jiří, Dobruský Radek, Hron Michal, Pabst Robert, Buhr Vojtěch. Trenér: Stanislav Tejkal.