Žabonosy se postaraly o překvapení, skalpovaly lídra tabulky

Kolín - Celek Žabonos se postaral o další překvapení. Poté, co nedávno na domácím ledě porazil druhou Jesenici, v sobotu si vyšlápl na lídra tabulky z Velkých Popovic.

7.12.2010

Z utkání Žabonosy - Vlašim (4:5).Foto: Deník/Michal Bílek

Žabonosy – Velké Popovice 5:4

Běží dvaadvacátá minuta utkání a na světelné tabuli svítí stav 4:0. Ano, skutečně 4:0 pro domácí. 4:0 pro Žabonosy, které hostí Velké Popovice z čela tabulky coby osmý celek. Zkrátka překvapení.

Překvapeni a zaskočení tím nebyli jen hosté, ale i fanoušci a dokonce i domácí nemohli věřit tomu, jaký husarský kousek se jim podařil. Jenže zápas trvá šedesát minut a Žabonosy na to málem doplatily.

Velké Popovice totiž na konci druhé třetiny poprvé překonaly výborně chytajícího gólmana Brázdila, který v Žabonosech hostuje z kolínského áčka. A celkem je to nabudilo. Do třetí dvacetiminutovky vlétly jako draci a dostaly se až na rozdíl jediné branky. Když pak ve vlastním oslabení vsítily Popovice branku čtvrtou, vypadalo to, že se budou body minimálně dělit. Jenže jak už bylo zmíněno, hokej se hraje na šedesát minut.

A Žabonosy o tom ví své. V poslední minutě utkání totiž dokázaly pomalu již nemožné. Hostující tým obdržel dvě trestné minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí Karel Kozdera se stal domácím hrdinou. Za záda velkopopovického gólmana dopravil již pátý puk. Žabonosy po strhujícím výkonu vyhrály 5:4 a posunuly se na sedmé místo tabulky.

Branky: Svoboda 2, Kozdera 2, Hutla. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:3.
Žabonosy: Brázdil - Hnida, Chochola, Novák, Smítka, From, J. Kunášek - Š. Kunášek, Honz st., Král, Kozdera, Turyna, Svoboda, Holoubek, Hutla, Beňovský, Lakota.

Na dovolenu bez starostí? Odpojte sporák a pusťte alarm

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, ROZHOVOR/ - Období letních dovolených je tu. Mnozí se vydají k moři i na další atraktivní místa, aby si zde odpočinuli od starostí. Odjezd na dovolenou ale vyžaduje i přípravy. Přichystat se lidé musí jak na cestu, tak i na to, že jejich obydlí zůstane pár dní prázdné.

Tipy na kulturní akce na Kolínsku. Vyberete si?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku. Kam se vydáte?

Kouřim - Bylinky a pověry hrály prim ve večerním programu, který byl na Svatojánskou noc přichystaný v kouřimském skanzenu.

Kateřina Šafránková na ME družstev sedmá

Kolín - Poslední prodloužený červnový víkend patřil vrcholné evropské soutěži týmů – Mistrovství Evropy smíšených družstev mužů a žen. Český tým postoupil do nejvyšší ze čtyř skupin, tzv. superligy, v níž se po vyloučení Ruska utkalo 11 nejlepších týmů Evropy.