Žabonosy – Velké Popovice 5:4

Běží dvaadvacátá minuta utkání a na světelné tabuli svítí stav 4:0. Ano, skutečně 4:0 pro domácí. 4:0 pro Žabonosy, které hostí Velké Popovice z čela tabulky coby osmý celek. Zkrátka překvapení.

Překvapeni a zaskočení tím nebyli jen hosté, ale i fanoušci a dokonce i domácí nemohli věřit tomu, jaký husarský kousek se jim podařil. Jenže zápas trvá šedesát minut a Žabonosy na to málem doplatily.

Velké Popovice totiž na konci druhé třetiny poprvé překonaly výborně chytajícího gólmana Brázdila, který v Žabonosech hostuje z kolínského áčka. A celkem je to nabudilo. Do třetí dvacetiminutovky vlétly jako draci a dostaly se až na rozdíl jediné branky. Když pak ve vlastním oslabení vsítily Popovice branku čtvrtou, vypadalo to, že se budou body minimálně dělit. Jenže jak už bylo zmíněno, hokej se hraje na šedesát minut.

A Žabonosy o tom ví své. V poslední minutě utkání totiž dokázaly pomalu již nemožné. Hostující tým obdržel dvě trestné minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí Karel Kozdera se stal domácím hrdinou. Za záda velkopopovického gólmana dopravil již pátý puk. Žabonosy po strhujícím výkonu vyhrály 5:4 a posunuly se na sedmé místo tabulky.

Branky: Svoboda 2, Kozdera 2, Hutla. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:3.
Žabonosy: Brázdil - Hnida, Chochola, Novák, Smítka, From, J. Kunášek - Š. Kunášek, Honz st., Král, Kozdera, Turyna, Svoboda, Holoubek, Hutla, Beňovský, Lakota.