Vyrovnání dvacet sekund před koncem, tyčka k tomu, ale nájezdy urvali hosté

Kolín /FOTOGALERIE/ - K výhře měli Kolínští mnohem blíž než hosté. Desetiminutové prodloužení patřilo jim. Rozhodly ale nájezdy.

25.2.2012
Fotogalerie
8 fotografií

nahledovkaFoto: Deník/ Michal Bílek

1. kolo play-off

4. zápas

A v nich se trefil jediný hráč. A Kozla na hrudi neměl. Trutnovský kapitán Patrik Fořt poslal svůj tým do semifinále, Kozlům tak ukončil sezonu.

Byl to ale zápas jako víno. Nabídl divákům prakticky vše. Vedení Kozlů, neproměnění nájezdu, následné rychle otočení hostů. A pak dvacet sekund před koncem vyrovnávací branku. V tu chvíli, když Morkes doslova došťoural puk za Bieglova záda, kolínská aréna explodovala. Kolínští fanoušci slavili o sto šest.

„Vůli jsme to uhráli. Kluci chtěli. Ale těžko se mi po takové zápase mluví. Každopádně klukům nemám co vytknout. Bojovali, makali. A nejen dnes. Celou sezonu. Hráči odevzdali všechno,“ vyprávěl pyšně po utkání trenér Kolína Stanislav Bednář.

Přesto mu v oku jiskra chyběla. A nebylo divu. V desetiminutovém prodloužení měli Kolínští jednoznačně navrch, Skokan dokonce orazítkoval tyč. Ale ne, puk do branky nespadl.

„Nemáme nějak štěstí. Byli jsme lepší, šance jsme měli, ale nemáme štěstí. Co k tomu říct, prostě nám to není přáno,“ bylo líto Bednářovi.

A tak na řadu přišly samostatné nájezdy. A v nich slavil úspěch jediný hráč. V páté sérii se trefil pětatřicetiletý kapitán hostů Patrik Fořt. Trutnov z Kolína odvezl třetí postupovou výhru a už se těší na semifinále. Kolínským sezona skončila.

Kolín – Trutnov 2:3 sn

Branky: 24. Pácal, 60. Morkes (Mejzr) – 46. Bláha, 52. Březina (Fořt), 71. Fořt (z nájezdu). Rozhodčí: Jebavý – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 10:9, navíc Procházka (KOL) 10 min OT. Využití: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2, O:O, O:1. Diváci: 910.
Kolín: Brázdil – Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Pýcha, Špringl – Skokan, Kubát, Malý – Mejzr, Pospíšil, Morkes – Herwig, Cerk, Ježek. Konečný stav čtvrtfinálové série: 1:3.

Autor: Tereza Hölzlová

25.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Třetím koncertem pokračoval  již třiapadesátý kolínský cyklus Kruhu přátel hudby.
21

S Bennewitzovým kvartetem si zahrál i dospělý malý Mozart

Útok před britským parlamentem
10

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Středočeské památky jsou připraveny, někde je dražší vstupné

Střední Čechy - Středočeské památky jsou připraveny na letošní návštěvnickou sezonu, která začíná 1. dubna. Například na Karlštejně ale začala tradičně již na začátku února. Památky mají pro návštěvníky připraveno množství novinek, akcí a výstav. ČTK v anketě zjistila, že řada památek zdražila pro letošek vstupné.

Nájemníci, pozor s výměnu sporáků, věc je podezřelá

Kolín - Několik nájemníků městských bytů v Kolíně v těchto dnech oslovila firma, která provádí výměnu sporáků.

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.