Jindřichův Hradec – Kolín 4:2

Kolín zajížděl v pátek do předposledního Jindřichova Hradce z pozice druhého celku tabulky, a tak byl papírově považován jednoznačně za favorita. A zápas podle toho i začal. Kolínským patřil led, hrálo se pořád v obranném pásmu domácích a gólman Jindřichova Hradce musel likvidovat jednu střelu za druhou. Ale třináctá minuta znamenala absolutní obrat. Jindřichohradecký Miler dvakrát za sebou pomotal kolínským hlavu a napodruhé byl úspěšný. Trefou pod víko poslal svůj tým do vedení, které už jim zůstalo až do konce zápasu.

Kozlové sice ještě v závěru poslední části zkorigovali na 3:2 a snažili se hrou bez brankáře o vyrovnání, ale v přesilovce šest na čtyři rychle ztratili puk a jindřichohradečtí potvrdili své vítězství trefou do prázdné.

O kolínské branky se postaral Lukáš Nekvasil a Dan Král. V prostředním dějství snižoval na 2:1 v přesilovce Nekvasil tečí Javůrkova puku a malinkou naději na vyrovnání v samotném závěru vykřesal Kolínu ještě Dan Král, který se prosadil před brankou domácích a snížil na 3:2.

„Na víkendová utkání nám chyběli tři hráči základu. Drobný, který je ústřední postavou naší obrany. Kapička, poctivý útočník, který propojuje útok s obranou, a Ondra Cerk, který loni vyhrál bodování celého mančaftu. Nečekali jsme, že nám budou tito hráči tolik chybět. Mysleli jsme, že to přečkáme, ale ukázalo se , že chyběli moc. Proti Jindřichovu Hradci jsme deset minut na ledě dominovali, ale začali jsme hrát nezodpovědně a prohrávali už 2:0, a pak už jsme celý zbytek zápasu tahali za kratší konec. V závěru jsme snížili ještě na 3:2, odvolali jsme gólmana, ale nedůraznou hrou domácí rychle rozhodli utkání v náš neprospěch,“ okomentoval páteční utkání kolínský kouč Václav Rác.

Branky: Nekvasil, Král. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:1. Kolín: Brázdil – Pomichálek, Barták, Svoboda, Výborný, Kráčmar, Kopecký – Pecka, Beňovský, Javůrek – Král, Musil, Ježek – Herwig, Nekvasil, Šebek - Flídr.

Žďár nad Sázavou – Kolín 4:2

V neděli si to kolínští rozdali se Žďárem nad Sázavou. První vzájemný duel vyhrál na domácím ledě Kolín 5:0, ale druhý duel se nesl v naprosto opačném duchu. Kozlové byli na ledě horším celkem. Nestačili bruslařsky, všude byli o krok zpět.

Po nevalném začátku, kdy rychle inkasovali, vyrovnali. Dan Král po Nekvasilově vyhraném buly v útočné třetině vystřelil a sám si kotouč úspěšně dorazil. Ale hned na začátku druhého dějství bylo o osudu utkání jasno.

Po dvaceti vteřinách hry nařídil sudí nájezd po faulu na za obranu uniklého hráče, ale gólman Brázdil, který na něj byl ze střídačky povolán, nebyl úspěšný. Když pak dorostenec Žďáru Fuzík udělal dvakrát za sebou z kolínských hráčů sádrové trpaslíky a zvýšil na 4:1, bylo hotovo. Kolín už se nedokázal vrátit ke své hře a na urostlé a důrazné hráče Žďáru nestačil.

V poslední třetině ještě korigoval skóre nováček v kolínském dresu, dorostenecký odchovanec Kolína Václav Jankovský, který aktuálně hájí barvy Mladé Boleslavi, ale na výhře domácích to nic neměnilo.

„Žďár se v posledních zápase dost zvedl. Mají tým plný silných fyzických hráčů a vlítli na nás hned od začátku. Pomohl jim i rozhodčí vyloučeními. My pak sice v druhé půlce první třetiny dokázali vyrovnat, ale utkání se nám zvrtlo hned na začátku druhé třetiny, když byl po Javůrkově faulu nařízen trestný nájezd. Domácí vsítili druhý gól, rychle na to třetí a naše hra se rozpadla. V poslední třetině jsem se snažili znova nabudit, aby se to stalo našim odrazovým můstkem pro další kola. To se nám podařilo, třetinu jsme vyhráli 1:0 a stáhli jsme hrozivě vypadající výsledek. V obou zápasech zklamali hráči první lajny, kteří potřebují zlepšit herní i lidskou disciplínu,“ ohodnotil druhý prohraný víkendový zápas Václav Rác.

Branky: Král, Jankovský. Třetiny: 1:1, 3:0, 0:1. Kolín: Ročňák (od 21. do 21. Brázdil, a od 32. Brázdil) – Barták, Javůrek, Výborný, Holada, Kráčmar, Pomichálek, Svoboda – Pecka, Beňovský, Šebek – Jankovský, Musil, Ježek – Král, Nekvasil, Herwig.