Kolín – Hradec Králové 4:5

Velice dramatické utkání, které pro diváky muselo být neobyčejnou podívanou. Tak takový byl páteční duel prvních dvou týmu tabulky. Do Kolína přijel lídr z Hradce Králové, a i když nakonec se štěstím vyhrál, pěkně se natrápil.

Vyrovnané utkání se díky chybám a rozházené hře Kolína dostávalo do režie hostů, kteří šli minutu před koncem do vedení. Nápor Východočechů však umírnila přestávka mezi třetinami, ale i Kolín, který do druhé třetiny naskočil velice aktivně. Už po půl minutě vyrovnával. Přesilovková formace perfektně zvládla svoji úlohu a využila výhodu dvou mužů v poli. Pohlovu střelu od modré zasadil za záda hradeckého gólmana Ježek – 1:1.

Netrvalo dlouho a hosté vrátili vedení na svou stranu. V přesilové hře se Kozlům nepodařilo uhlídat Vlčka, který na chvíli zůstal sám u odkryté branky - 1:2. Kolínští ale svou chybu napravili a to hned dvojnásobně. Během čtyřiceti vteřin ve 29. minutě otočili vývoj zápasu. Nejprve se střelou z dálky, až od červené, prosadil Pohl. A hned po následujícím vhazování pomotala hlavu soupeřům třetí pětka, která nakonec také slavila úspěch. Ujala se druhá dorážka Ježka – 3:2.

Skóre zápasu se ale otáčelo ze strany na stranu a misky vah nezůstaly dlouho na jedné pozici. Hosté ve 32. minutě vyrovnávali. Tentokrát to byli oni, kdo využil dvojnásobnou početní výhodu – 3:3.

Kdo s koho se rozhodovalo v poslední dvacetiminutovce. Oba mančafty produkovaly výborný hokej a dlouho to vypadalo na remízu. Jenže Kolín bojoval jak lev a osm minut před koncem šel do vedení. Podruhé v zápase se podařilo kolínským využít přesilovku pět na tři. Tentokrát stál u zakončení Cerk – 4:3.

Pak už tribuny odpočítávaly vteřiny do konce zápasy, Kolín měl lídra na lopatě. Ale ejhle, chyba tu a tamhle a bez faulu to nešlo. A hosté nekompomisně trestali. Čtyři minuty před koncem utkání vyrovnali a stali se aktivnějšími. Kolín se musel bránit převaze hostů. A nakonec se neubránil. Ačkoliv hradecký Klement dostal pětiminutový trest a kolínští hráči mohli až do konce zápasu hrát v početní výhodě, znovu faulovali a přišel další trest. Čtyři vteřiny před koncem utkání hosté rozhodli. Šťastnou trefou sebrali Kolínu body.

„Bylo to kvalitní dramatické utkání plné zvratů. Soupeř šel do vedení, my jsme šli do vedení. Bohužel jsme ale nezvládli závěr. Soupeř nám vsítil pátou branku v oslabení čtyři vteřiny před koncem po buly, a to je tragické. Hráči hráli nekoncentrovaně. Utkání jsme měli minimálně zremizovat,“řekl po utkání kolínský trenér Václav Rác.

V utkání byl mimo jiné zraněn kolínský Michal Minarčík. Po brutálním faulu Davida Šafránka ze druhé třetiny musel být odvezen do nemocnice. Bylo mu diagnostikováno dočasné ochrnutí dolních končetin. Nyní už nohami hýbe a probíhají u něj další vyšetření.

Branky: Ježek 2, Pohl, Cerk. Třetiny: 0:1, 3:2, 1:2.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Drobný, Barták, Pohl, Minarčík, Přibyl – Kapička, Beňovský, Pišta – Pecka, Kráčmar, Šebek – Král, Nekvasil, Ježek - Cerk.

Klatovy – Kolín 6:4

V neděli sehráli Kozlové o poznání horší utkání. Než se na ledě soupeře stačili rozkoukat, už prohrávali 2:0.
Domácím vycházelo vše, na co sáhli, a tak si lehce vypracovali pětibrankový náskok 6:1. Kolínští se ho snažili ještě v poslední části zlikvidovat, ale zdaleka neproměnili všechny své šance, nedařilo se jim střelecky, a tak ho nakonec jen minimalizovali na 6:4.

Branky: Beňovský 3, Cerk. Třetiny: 4:1, 1:0, 1:3.
Kolín: Brázdil (od 8.Ročňák) – Kopecký, Drobný, Barták, Voříšek, Kráčmar, Pomichálek – Kapička, Beňovský, Pišta – Pecka, Cerk, Šebek – Král, Hloušek, Ježek - Nekvasil.