Jindřichův Hradec – Kolín 5:5

Vyrovnaný zápas s hodně góly a dramatickou koncovkou, tak by se dal stručně popsat duel Kolína na Vajgaru.
Stejně jako při domácím utkání, kdy Kolín nakonec prohrál 6:8, i v Jindřichově Hradci začaly padat branky jedna za druhou. V jedenácté minutě svítil na světelné tabuli stav už 2:3. O úvodí trefu se postaral Lukáš Beňovský, který už po čtyřiceti pěti vteřinách slavil trefu pod víko. Domácí nezaháleli a dvěma góly odpověděli, ale ani Kolín nezůstal pozadu. Nejprve Beňovský vyrovnával z dorážky a do vedení poslal Kozly Pohl od modré 2:3.
Vedoucí stav však Kolínu nevydržel dlouho a hosté nakonec bod za remízu zachraňovali až v poslední minutě utkání.
Kolínští prohrávali 5:4, odvolali gólmana. Zatáhli puk do pásma a dostali soupeře pod tlak. Ale vše se zdálo být ztraceno. Obránce Vajgaru se totiž zmocnil puku a vyhazoval. Naštěstí pro Kolín špatně a Kopecký na modré měl možnost vystřelit na branku. Jeho trefa se neujala, ale Přibylova dorážka v čase 59:59 ano. Kolín jedinou sekundu před závěrečnou sirénou vyrovnal a sebral domácím bod.

Branky: Beňovský 2, Pohl, Cerk, Přibyl. Třetiny: 3:3, 1:0, 1:2.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Drobný, Barták, Pohl, Přibyl, Minarčík, Kráčmar – Pišta, Beňovský, Kapička – Pecka, Cerk, Šebek – Hloušek, Nekvasil, Ježek

Příbram – Kolín 4:4

Kolik štěstí si Kozlové vybrali proti Jindřichovu Hradci, tolik smůly je čekalo proti Příbrami.
Ačkoliv skóre zápasu otevřeli domácí, byl to Kolín, kdo diktoval tempo zápasu. Ve 12. minutě vyrovnával Jiří Pišta. V souboji tváří v tvář nedal gólmanovi Příbrami šanci a nekompromisně z bekhendu zakončoval pod víko. Po gólech Cerka a Beňovského vedl Kolín už 3:1 a zdálo se, že vedení si pohlídá.
To by však nesměla přijít třicátá šestá minuta, kdy se odehrála velice kuriózní situace. Domácí vypálili od modré, puk se odrazil od mantinelu a hrálo se dál. Po patnácti vteřinách však překvapivě rozhodčí přerušil hru a ukázal, že domácí vsítili gól. Vysvětlil totiž, že střela, která se odrazila od mantinelu šla ve skutečnosti kolínskou brankou a prošla dírou v brankové sítí. Tu tam ale kolínští hokejisté nenašli. Neregulérní branka tak vrátila domácí do hry a naopak hosty dostala do kolen. Hned v dalším střídání Příbram z přesilovky vyrovnala a nerozhodně nakonec skončilo celé utkání.

Branky: Pišta, Cerk, Beňovský, Král. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:1.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Drobný, Přibyl, Barták, Minarčík, Kráčmar – Pišta, Beňovský, Kapička – Pecka, Cerk, Šebek – Hloušek, Nekvasil, Ježek - Král.