Junioři se tyčí na samém vrcholku

KOLÍN - Další tři body, které hokejová juniorka vybojovala o posledním víkendu, stačily na to, aby se mladíci vyšvihli na první příčku tabulky. Na záda jim ale dýchají soupeři s minimálním odstupem.

10.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Nymburk – Kolín 5:5

Bodovou ztrátu, ale přesto výtečný bod přivezli Kozlové z Nymburka. Kolín nezačal dobře, hrál prvních sedm minut v oslabení. Hned po skončení trestu Štěpána Kunáška si ale jmenovaný vyměnil puk s Beňovským, odčinil svůj prohřešek a poslal Kozly do vedení. Kolínští beci pak začali dělat chybu za chybou. A Nymburk to tvrdě potrestal čtyřmi góly.

V prostřední části se kolínská hra viditelně zlepšila. Důkazem toho byly tři puky v brance Nymburka. Jedna dokonce v oslabení. Ovšem i domácí po další chybě Kolína skórovali a neustále si drželi alespoň jednogólové vedení.

Ve třetí třetině už patřila ledová plocha hostům. Domácí odešli fyzicky, přesto si ale těsný náskok dokázali držet a naděje Kolína slábly a slábly, tlak se však stupňoval. Čáru přes rozpočet udělal hostům čtyři minuty před koncem hlavní sudí. Poslal je až do konce utkání do třech. Nymburským se tak rozzářil úsměv na tvářích. Záhy však zkoprněli. Kolín dokázal svou sílu. Podruhé v zápase skóroval v oslabení. Tentokrát ve třech ujel Jirka Pišta a souboj s nymburským gólmanem vyhrál.

„První třetina byla z naší strany katastrofální. Do vedení jsme pustili soupeře díky individuálním hrubým chybám. Od druhé části jsme se zlepšili a dostali je pod tlak a závěr jsme hráli vabank. Na obou stranách byly chyby. Myslím, že s vývojem utkání je bod spravedlivý,“ uvedl kolínský trenér Petr Buben.

Branky: Š. Kunášek, Pecka, Beňovský, Mejzr, Pišta. Třetiny: 4:1, 1:3, 0:1. Kolín: Truhlář (17. Nikodým) – Kopecký, Pýcha, Procházka, J. Kunášek, Svoboda, Barták, Pohl – Hutla, Pišta, Beňovský – Pecka, Javůrek, Honz – Mejzr, Kubát, Š. Kunášek – Nekvasil.

Kolín – J. Hradec 4:2

V neděli se hrálo o prvenství. Kdo vyhraje, půjde do čela. Kvalita utkání tomu plně odpovídala. Jak domácí tak hosté podali soustředění výkony bez mnoha výraznějších chyb. Šťastnější byl nakonec Kolín díky dvaceti vteřinám v poslední třetině.
Do vedení šli ale na začátku hosté, když udeřili přímo z buly. O vyrovnání se ve dvacáté sedmé postaral Josef Kunášek, kterému se střela Procházky odrazila od brusle. V úplném závěru prostřední části svrhli brankovou převahu na svou stranu znovu Jihočeši.
Jak tomu bylo ve všech letošních zápasech, tak i tentokrát patřila třetí třetina Kolínu. Nejprve v přesilovce vyrovnával z dorážky Kopecký a o deset minut déle stačilo Kozlům dvacet vteřin na dvě branky. Odstartoval to Petr Javůrek, jehož přihrávaný puk se odrazil od soupeře do branky a dílo dokonal Jirka Pecka. Na modré se ujal puku, nasadil k sólu a to precizně zakončil střelou do růžku.
„Všichni, co dneska hráli, podali dobrý výkon. Byl to nejlepší zápas, co jsme zatím odehráli. Bojovali jsme, hráli jsme týmově. A opět nás nezklamala třetí třetina. Vyhráli jsme ji 3:0,“pochvaloval si Buben.
Branky: J. Kunášek, Kopecký, Javůrek, Pecka. Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0.
Kolín: Nikodým - Kopecký, Pýcha, Procházka, Přibyl, Barták, Pohl – Hutla, Pišta, Beňovský – J. Kunášek, Javůrek, Honz – Pecka, Nekvasil, Š. Kunášek.

10.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kouřimští volí mezi třemi variantami kliniky

Ranní sněhové nadělení v pátek 28. dubna 2017 v Červených Janovicích.
9

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Pavel Sequens představil svůj malířský Bod zlomu

Kolín – Po názvem Bod zlomu instaloval svoji vůbec první výstavu v historickém sálu CEROP kolínského zámku výtvarník Pavel Sequens, absolvent Odborné střední školy podnikatelské Kolín.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.

KRÁTCE: Školka má zápis

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska!