Neuvěřitelné! Kozlí junioři rozdrtili další dva soupeře

Veselí nad Lužnicí, Jablonec nad Nisou – Tleská se do rytmu a zpívá „cukrářka“. Zasloužená kolínská odměna po vyhraném utkání. Kolínští junioři si ji vychutnávají poslední dobou dost často. Nyní už osmkrát v řadě.

27.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Veselí nad Lužnicí – Kolín 0:5

K poslednímu utkání první čtvrtiny soutěže zajížděli kolínští junioři do Veselí nad Lužnicí, k nováčkovi soutěže, který na čas přejal ligovou juniorskou licenci od Jindřichova Hradce.

A ačkoliv měli domácí k dispozici silné fyzické hráče, ani je nestačili nasadit do hry a už prohrávali. Kolín se totiž ujal vedení už ve druhé minutě hry. Po čtrnácti sekundách udělalo Veselí první faul a hosté to ihned potrestali. Vojta Přibyl odstartoval spanilou jízdu Kolína parádní přesilovkou trefou od modré. A i když nasadil laťku hodně vysoko, on i zbytek mančaftu ji dokázali udržet. Zejména pak ale jeho pětka, která se postaral o všechny branky utkání.

Když Daniel Král v deváté minutě v přesilovce zvyšoval na 2:0 a tři minuty na to ten samý hráč zakončil akci druhé pětky a navyšoval už na tříbrankový rozdíl, domácí mohli jen závidět. Kolín předvedl nezachytitelný úvod z říše snů.

Vrátit do zápasu se chtěl domácí mančaft ve druhé dvacetiminutovce, ale marně. Kolín se fyzickou hrou do těla nenechal zastrašit. Ba naopak, hrál si to svoje a přineslo to ovoce. Gól Šebka ze třicáté první minuty poslal Kozly už do vedení 4:0. A když v poslední části hry navyšoval novic v kolínském dresu Lukáš Procházka skóre už na 5:0, nebylo co řešit. Kolín odehrál perfektní utkání na všech frontách a v pátek konkurenta nenašel.

Svou šanci tak dostali i ti kolínští hráči, kteří se nedostali do základní sestavy a nutno dodat, že po výborném týmovém výkonu Kolín slavil vítězství naprosto zaslouženě.

„Měli jsme zprávy, že Veselí hraje na čtyři pětky a že mají půlku mančaftu starších hráčů, tak jsme čekali fyzickou hru. Výkon ve Veselí byl jedním z našich nejtaktičtějších. Hráči hráli velice zodpovědně a také se nám dařily přesilové hry. V první třetině jsme domácí zaskočili a dostali jsme se do vedení 3:0 a po zbytek utkání jsme dobrou vyváženou celoplošnou hrou utkání ovládli. Bažant Fanda v bráně udělal první nulu sezony. Z naší strany to bylo výborné utkání a jasné vítězství,“ pyšnil se nad výkonem svých svěřenců trenér kolínské juniorky Václav Rác.

Branky: Král 2, Přibyl, Šebek, Procházka. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:1.
Kolín: Moravec – Chaloupka, Barták, Přibyl, Výborný, Skalník, Vala, Vaněk, Tvrdík – Pecka, Cerk, Vágner – Král, Šebek, Procházka – Kapička, Nekvasil, Flídr – Kráčmar.

Jablonec nad Nisou – Kolín 3:9

V neděli zajížděl Kolín do Jablonce nad Nisou. S Vlky se utkal už jednou, na domácím ledě v prvním utkání sezony prohrál 1:4. Že měl tedy Kolín jabloneckým co vracet, o tom nebylo pochyb. A jak se ukázalo, Kozlové vrátili vše a ještě s úroky. Na jabloneckém ledě Kolín domácí ponížil a chybělo málo, aby nastřílel desítku.

I v nedělním utkání Kolín rychle vsítil první branku. Ve třetí minutě se sólově prosadil Ondřej Cerk. Minutu na to pak Pecka dorazil Bartákovu střelu a Kolín byl rázem na koni. A ze sedla už neseskočil. I když se jablonečtí hráči snažili dotírat, neměli na to. Kolínští se v průběhu zápasu dostali už do vedení 8:1 a slovo debakl bylo na místě. Domácí celek si pak malinko napravil reputaci, když Kolínu během jedné minuty vstřelil dvě branky, ale hosty to nijak nerozhodilo. A naopak ještě sami branku přidali. Skóre utkání se zastavilo na výsledku 3:9.

Kozlové tedy na severu Čech polapili další dva body a v juniorské ligové tabulce si tak upevnili druhou pozici. Na první Hradec Králové, se kterým se utkají na domácím ledě už v pátek 29. října, ztrácí pouhé dva body.

„Jablonec je soupeř, se kterým jsme prohráli první mistrovské utkání sezony na domácím ledě, takže jsme tam jeli s pokorou. Navíc je tam menší kluziště, na které jsou domácí zvyklí, a předpokládali jsme, že budou nastřelovat a rychle přecházet do útočné třetiny, takže jsme se snažili o útočný tlak ve středním pásmu, aby se tato výhoda domácích eliminovala, a taky o protiútoky. V první třetině nám to vyšlo, dostali jsme se do vedení 4:1 a ve druhé třetině jsme už organizovanou hrou utkání ovládli a navyšovali skóre. V závěrečné části hry jsme udělali nějaké změny, čímž se narušila soudržnost mužstva, ale i přesto jsme utkání dovedli do jasného vítězství a myslím, že naprosto zaslouženě,“ i podruhé o víkendu chválil svůj mančaft kouč Václav Rác.

Branky: Pecka 3, Cerk, Kapička, Flídr, Šebek, Chaloupka, Procházka. Třetiny: 1:4, 0:3, 2:2.
Kolín: Moravec – Chaloupka, Barták, Žemlička, Výborný, Skalník, Vala, Vaněk, Tvrdík – Pecka, Cerk, Vágner – Král, Šebek, Procházka – Kráčmar, Nekvasil, Flídr – Kapička.