Kolín, kterému scházel nejproduktivnější hráč Jan Kubišta (střídavý start do prvoligového Hradce Králové) začal natvrdo. Velkým náporem. Jenže v efektivitě střelby se stejně jako později v celém zápase ukrutně trápil.

Kozlové si před děčínským gólmanem Zikmundem vytvořili několik slibných závarů, ale ani jeden nedokázali dotáhnout do zdárného konce.

Děčín hrál poctivě odzadu. Bránil hluboko na své polovině kluziště. A stačilo to. Sem tam brejk vpřed a trochu Kozly postrašit. Ve 12. minutě Severočechům vyšel první z nich. Chvátal si najel do palebné pozice a schoval svoji střelu za obránce. Skvělá trefa – 0:1.

Nudu prostřední části vystřídal drtivý tlak Kozlů na začátku třetí třetiny. Kolín soupeře doslova přikoval do jeho obranného pásma a brankáře Zikmunda zasypal sprškou ran. Jenže efekt opět nulový. Zikmund měl i velkou porci štěstí, když betonem vyrazil i Čtvtečkovu vtipnou zadovkovou teč Nedbalovy přihrávky.

To hosté zase v pravý moment ukázali mnohem lepší produktivitu. V 53. minutě našel Ondřej Luka před brankou Filipovského a ten jemně usměrnil puk přesně mezi Kalouskovy nohy.

Kozlové ještě v závěru dostali po vyloučení hostujícího hráče výhodu přesilové hry, kterou umocnila hra bez brankáře, ovšem ani tahle situace gólovou radost nepřinesla.

Kolín – Děčín 0:2

Branky a asistence: 12. Chvátal (Mouka), 53. Filipovský (O. Luka). Rozhodčí: P. Würtherle. Vyloučení: 3:2, navíc Čtvrtečka (K) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 670. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.

Kolín: Kalousek – Nedbal, Hanzl, Pýcha, Prostředník – P. Morkes, Malý, Šimoníček – Hloušek, Kubát, Čtvrtečka – Mejzr, Pospíšil, L. Skokan.

Děčín: Zikmund – Stezka, Bedan, M. Luka, Mizera, Vedral, Sádovský – Postl, Hříbal, Gergel – O. Luka, Štverák, Filipovský – Sladký, Mouka, Chvátal.