Brno dobyto. Kozlové vystřelili výhru čtyři minuty před koncem

Kolín – Přesilovka pět na tři na konci utkání rozhodla. Kozlové v dalším druholigovém mači porazili na brněnském ledě místní Techniku.

17.2.2013

Ilustrační foto.Foto: Jan Kobzáň

Byl to boj ale od začátku do konce. Kozlové se sice v první třetině ujali vedení, pak ale chvíli tahali za kratší konec provazu a nakonec se rozhodovalo až v samotném závěru.

Skóre otevřel už v osmé minutě kolínský Ježek, když z kruhů proměnil Šafránkovu přihrávku zpoza brány – 0:1. Domácí borce jakoby obdržený gól krapet zchladil, a pak se na ledě tak dlouho hledali, až v devatenácté minutě podruhé inkasovali.

To Nedbal našel dlouhým pasem na modré nastartovaného Šafránka, který v souboji tváří v tvář s gólmanem Chvátalem nechyboval – 0:2.
Zdánlivě jednostranný mač ale vůbec jednostranně nepokračoval. Oslabení v úvodu druhého dějství stálo Kozly gól. A chvíli na to inkasovali podruhé, když se ujala Habrovcova střela od modré ihned po buly – 2:2. To se psala dvacátá devátá minuta a začínalo se takřka od začátku.

Aktivnější Brněnští do třetice ale Kozly nepřekonali, a tak se o vítězi utkání rozhodovalo až v posledním dějství. A to patřilo jednoznačně hostům.
Na svatyni domácích poslali Kolínští dvojnásobek puků co Brněnští na kolínského gólmana Moravce. Ale nutno dodat, že jim k tomu domácí taky dost pomohli. Čím? Jedním slovem, nedisciplínou.

Šest minut před koncem si Brněnští vykoledovali oslabení ve třech, které Kozlové díky Bartákově teči Morkesova puku od modré proměnili ve vítěznou branku. A když pak ještě domácí mohli pomýšlet na odvolání gólmana a vyrovnání, nechali si dát další dvou minutový trest a ještě další desetiminutový osobní. Ke hře bez gólmana se tak ani nedostali a z domácího ledu odjeli poraženi 2:3.

Kozlové si výhrou upevnili pozici na čtvrtém místě.

Technika Brno – Kolín
2:3
Branky: 25. Hnilička (Klimeš), 29. Habrovec (Bělohlávek, Rajnoha) – 8. Ježek (Šafránek), 19. Šafránek (Nedbal, Pýcha), 56. Barták (Morkes, Skokan). Rozhodčí: Dědek – Dučák, Važda. Vyloučení: 9:6, navíc Klimeš (BRN) 10 min OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0: Třetiny: 0:2, 2:0, 0:1. Diváci: 100.
Kolín: Moravec – Barták, Skokan, Špringl, Hanzl, Nedbal, Pýcha – Šifta, Kadlec, Morkes – Cerk, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Ježek – Vágner.

Autor: Tereza Hölzlová

17.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

4

Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Utkání Velim - Poděbrady (1:2) se hrálo před kamerami České televize. Do ochozů přišlo 760 diváků.
50

Hráči Velimi a Poděbrad si užili televizní kamery

OBRAZEM: Městský společenský dům v Kolíně roztančil nemocniční ples

Letošní hodně bohatá plesová sezona v Městském společenském domě v Kolíně spěje pomalu ke svému konci, poslední březnovou sobotu se zde odehrál v novodobé historii teprve šestý ples Oblastní nemocnice Kolín.

OBRAZEM: Rockeři pokřtili desku a uctili bojovníky za svobodu

Kolín – Již druhé CD ve své krátké historii pokřtila v sobotu v sále kolínského klubu U Vodvárků místní kapela Jednota Kolín. Nazvala jej Je to jen na nás… a oslovuje s ním především fanoušky stylu oi, kteří sál slušně zaplnili, když dorazili nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších měst.

Historická kašna bude letos celé léto bez vody, čeká ji oprava

Zatímco moderní fontána v rohu Karlova náměstí v Kolíně se zaplní vodou už od 1. dubna, historická kašna uprostřed centrální plochy bude letos celé léto na suchu. Důvodem je fakt, že ji čeká kompletní oprava včetně restaurátorských prací.

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.