Kolín předvedl raketový start do zápasu. V rozmezí necelých dvou minut od 4. do 5. minuty nastřílel hned tři branky. Napřed kanonýr Marel Grill pohotově při přesilovce dorazil do sítě Komárkovu bombu od modré čáry, vzápětí předvedli parádní kombinaci Pelán sKubištou a Barinkou a posledně jmenovaný cizelérsky zakončil – 2:0. A třetí úder pak přidal excelentně hrající kolínský bek Lukáš Komárek, který si ofenzivně najel před branku a zužitkoval precizní Fišerův pas.

Benešovští Vodní Lvi museli reagovat oddychovým časem. Takovou smršť nečekali. Pomohlo to.

Uspokojení Kozlové na chvíli polevili vkoncentraci a okamžitě pykali. V7. minutě přišel snadno kúspěchu zkušený hostující matador Kucharčík, jehož lehkou střelu si nešťastně srazil holí do sítě gólman Jaroslav Melna. A zanedlouho pokračoval v divoké přestřelce benešovský obránce Pinka, jehož nahození od modré skončilo vMelnově šibenici – 3:2. „Zákroky se mi moc nepovedly. Před druhým gólem jsem tu střelu ale vůbec neviděl,“ litoval obdržených branek Jaroslav Melna.

Na rychle inkasované branky však krutě doplatil. Trenér Stanislav Bednář jej po 11 minutách hry stáhnul a do klece putoval zkušený Radovan Biegl, který vsobotu vrámci střídavého startu chytal za prvoligový Šumperk.

Biegl už za svá záda žádný kotouč nepustil. Dal spoluhráčům jistotu a vpředu mohli Kozlové úřadovat. Klid přinesla skvělá tříminutovka Pavla Pelána. Ve 24. a ve 27. minutě dvakrát přesně zakončil milimetrové přihrávky.

Kolín pak už jen dohrával. A snažil se bavit diváky. Jenže další branky nepřicházely. Až ve 45. minutě. Ivičič si všiml najetého Pomichálka, který tvrdým golfákem po ledě zaskočil brankáře Babku. Benešovský gólman pak přepustil místo Malíkovi, ten však již udržel čisté konto.

Kolín v utkání doplatil na hodně nečistou hru protivníka. Po první třetině odstoupil se zraněným ramenem ostrostřelec Marek Grill a nedohrál ani Peter Barinka, hvězdná posila ze slovenské extraligy. Soupeř Oberreiter mu rozsekl obočí. Za to si jej vzávěru podal bitkař Lukáš Komárek a ve férovém boji muž proti muži jej ztloukl.

Branky: 4. Grill, 5. Barinka, 5. Komárek, 24. Pelán, 27. Pelán, 45. Pomichálek – 7. Kucharčík, 10. Pinka. Rozhodčí: Neťuka. Vyloučení: 5:11, navíc Komárek (Kolín) deset minut osobní trest a pět minut plus do konce utkání a Oberreiter (Benešov) pět minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Diváků: 950. Třetiny: 3:2, 2:0, 1:0.

Kolín: Melna (11. Biegl) – Hrčka, Rejthar, Komárek, Ivičič, Heřmanský, Morkes – Kubišta, Barinka, Pelán – Grill (21. Pomichálek), Hruška, Fišer – Čtvrtečka, Kubát, Miška (21. Šebesta) – Šindelář.

Benešov: Babka (45. Malík) - Pinka, Košatka, J. Verbík, Kouba, Macek, Čapek - Moravec, Kucharčík, Frodl - Oberreiter, Jágr, Jaeger - Vacek, Bartoš, Peťovský - Ambroz.