VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nastane hokejové odtržení Nymburka od Kolína?

Praha - Závěry, které byly řečeny na aktivu klubů 2. hokejové ligy v pondělí 29. května platily jen do zasedání Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje. Na něm došlo k vyjasnění situace ohledně Klatov.

7.6.2011
SDÍLEJ:

Druhé utkání čtvrtfinálové série mezi Nymburkem a Kolínem vyhráli hosté 5:3.Foto: Ludvík Navrátil

Vedení Klatov ujistilo, že platba za startovné byla uhrazena včas a startu Klatov ve 2. lize by tedy nemělo nic bránit. Dále zasedání přineslo oproti původnímu návrhu několik změn. První změnou je dotažení převodu licence z Chrudimi do Bíliny. Tomu už nahrávalo i dosti nelogické původní zařazení Chrudimi do sk. Západ. Druhou, podstatnou a trochu nečekanou změnou byl na poslední chvíli provedený převod licence z Roudnice nad Labem do Poruby. Přestože 2. viceprezident svazu Miloslav Šeba vyloučil na aktivu možnost převodu licence mimo skupinu, VV ČSLH nakonec tento převod posvětil. Na Moravě tak rázem přibyl již patnáctý druholigový klub.

Pokud měl zůstat počet klubů ve sk. Východ na dvanácti týmech, bylo nutno k již dříve přesunuté Technice Brno a Břeclavi najít další klub, který by putoval ze sk. Východ do sk. Střed. A tímto klubem se stal Hodonín. Klub bere přeřazení do jiné skupiny jako novou výzvu.

Přesunem Hodonína do sk. Střed, se tak v této skupině navýšil počet mužstev již na třináct. Vladimíra Schiefnera, organizačního pracovníka 2. ligy, nečeká lehká práce. „V tuto chvíli počítáme s tím, že budou znovu tři skupiny,“ prozrazuje šéf ligy. „Skupiny Západ a Střed by měly mít po jedenácti účastnících, skupina Východ by se hrála s dvanácti celky. Zbývá jen dořešit, jak bude složení jednotlivých skupin vypadat,“ pokračuje.

Oficiálně ještě není nic potvrzené, ovšem v hokejovém podsvětí se hovoří o tom, že na „Západ“ by se přesunul Nymburk a Benešov. S tím ovšem zásadně nesouhlasí v Kolíně. „Pokud se na Moravě vytvořila skupina o dvanácti týmech především kvůli divácké návštěvnosti, tak nevím, proč od sebe trhat Kolín a Nymburk, když jejich vzájemné zápasy vidělo v součtu obou českých skupin nejvíce diváků,“ rozčiloval se prezident Kolínského klubu Ondřej Franc.

Jak tedy vše dopadne, je ještě nejasné.

(Jakub Marvan)

7.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení