Vzestup kolínské formy a výkonnosti se tak projevil nejen v tom, že se Kolín bodově dostal do klidného středu tabulky s bronzovou příčkou na dosah. Po Hradci Králové je Kolín druhým nejméně inkasujícím týmem tabulky.

Žďár nad Sázavou – Kolín 4:5

Kolín s průměrem necelých třech gólů na zápas inkasoval na Vysočině hned čtyřikrát. I když byl herně lepší, tak doplácel na chyby v obraně a dvakrát musel zpytovat svědomí ve vlastní přesilovce. Žďárští totiž hned dvakrát kolínskou početní převahu zužitkovali ku svému prospěchu.

A tak se drželi pořád krok před Kolínem. A když Kozlové vyrovnali, tak se hned domácí hlásili o slovo a znovu šli do jednogólového vedení. Až ve třetí třetině se to změnilo. To šel totiž Kolín do vedení. A když domácí vyrovnali, hosté znovu vsítili branku a sami si další dát nenechali.
Ze žďárského ledu si tak odvedli cenné dva body.

„Po celé utkání jsme byli hokejově lepší, ale dostávali jsme špatné góly, dva dokonce v našich přesilovkách, takže jsme skóre pořád dotahovali. Díky tomu jsme znervózněli a zápas jsme nakonec otáčeli na zaslouženě vítězství až v poslední třetině,“ řekl k pátečnímu utkání kolínský trenér Václav Rác.

Branky: Kadlec, Herwig, Flídr, Kočí, Šebek. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:3.
Kolín: Moravec – Špringl, Filip, Výborný, Skalník, Topol, Kořínek, Svoboda, Tvrdík – Kadlec, Herwig, Ježek – Flídr, Šafránek, Vágner – Kočí, Protivný, Šebek – Zumr.

Kolín – Písek 3:2

V neděli doma Kolínští hostili Písek. Tomu se v poslední době nedaří a do Kmochova města navíc jel po desetigólovém debaklu od Havlíčkova Brodu.
A i přesto, že ještě ke všemu přijeli Jihočeši do Kolína jen se třinácti hráči do pole, dokázali Kolínu dlouho odolávat. V první třetině šli dokonce do vedení. Ač Kolín tlačil, tak ne a ne se trefit a naopak hosté z brejku otevřeli skóre utkání.

Vyrovnat se domácím podařilo hned na začátku druhé třetiny. To se Skalník trefil z kruhů. Deset minut na to se Šafránek prosadil do protipohybu gólmana. Dokonale tak využil zablokování všech Písečáků, o které se postarali jeho spoluhráči.

Když ve třetí dvacetiminutovce Špringl našel křižnou přihrávkou na zadní tyči Protivného, před kterým byla jen odkrytá kasa, a Kolín šel do vedení 3:1, všichni si oddychli. To už vypadalo pro domácí dost nadějně. Hosté se pak sice ještě v přesilovce z mezikruží dostali do kontaktu, ale výhru si Kolín pohlídal.

„Na Písek jsme už ztráceli dvanáct bodů a před tímto utkáním jsme se dostali už na pouhé tři. Pro nás to tedy bylo důležité utkání. Chtěli jsme naši stoupající výkonnost potvrdit. Zápas nebyl jednoduchý, byli jsme nervózní. Věděli jsme, že vyhrát potřebujeme. Soupeř hrál dobře obrannou hru, takže se naše vítězství nerodilo lehce. Bylo vydřené, ale zasloužené,“ komentoval nedělní mač šéf kolínské střídačky Václav Rác.

Branky: Skalník, Šafránek, Protivný. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.
Kolín: Moravec – Svoboda, Špringl, Výborný, Skalník, Minarčík, Filip, Topol – Kočí, Herwig, Protivný – Flídr, Šafránek, Vágner – Kadlec, Zumr, Šebek.