Kutná Hora - Kolín 5:4pp

Domácím pomohla na začátku utkání přesilovka, v níž poprvé zaměstnal Blažka obránce Florian. V čase 3:05 už zaplněné ochozy vybuchly nadšením: Adam Vylíčil v téže přesilovce dostal po skrumáži puk za gólmana kozlů – 1:0. V 7. minutě bylo v Kutné Hoře ještě veseleji, když další přesilovku využil po akci Adamce Jan Česnek – 2:0. Kozlové se otřepali za necelé tři minuty. První početní převahu využil ke vstřelení gólu Karel Nedbal – 2:1. Po bohaté první desetiminutovce se dostal ke slovu i domácí brankář Kalousek, který na poslední chvíli vyrazil betonem bombu L. Skokana. V té samé minutě si na domácího brankáře nepřišel ani Pomichálek.

Kolínu se však podařilo přeci jen vyrovnat. V končící přesilovce dostal puk do brány Petr Morkes – 2:2. Dobře hrající Kutná Hora však dokázala opět strhnout vedení na svou stranu. Při hře čtyři na čtyři vstřelil svůj druhý gól v utkání Adam Vylíčil – 3:2.

Na začátku druhé části uzamkli sršni Kolín v jejich obranném pásmu, ale všechny střely a nahození Blažek měl. V polovině utkání se misky vah převážily a kozlové začali vystrkovat růžky. Nedbalovu tvrdou ránu v přesilovce Kalousek vyrazil mimo tři tyče. Kutnohorský brankář podržel svůj tým i na konci třetiny, kdy Kolín domácím hodně zatápěl. Navíc se na ledě začalo přiostřovat. Kolínský Hanzl a domácí Adamec dostali osobní trest.

Ve 41. minutě byl blízko vyrovnání Petr Morkes, jenže si vylámal zuby na Kalouskovi. O dvě minuty později využil chyby Nakládala k brejku kapitán Josef Malý, jenže Kalousek proti jeho střele vystavil semafor. A tak udeřili sršni! Adam Vylíčil za pomoci teče zkompletoval hattrick – 4:2. Hned po buly mohlo být domácím veseleji, to by však Beránek nesměl trefit břevno Blažkovy brány. Kozlové se dostali z nejhoršího v 51. minutě, kdy Martin Tondr prostřelil z mezikruží Kalouska – 4:3. Vyrovnání se hosté v dramatické koncovce dočkali. V čase 56:28 využil Jan Hanzl další přesilovku přesnou ranou od modré.

V závěru třetí části přišly oba týmy o zkušené hráče. Domácí Beránek a hostující Nedbal dostali osobní tresty.

V prodloužení měl blízko ke srovnání série kolínský Musil, jenže střelou tahem nastřelil Kalouskovo břevno. V 67. minutě jel pro změnu sám na Blažka domácí bek Rejzek, ale brankáře nepřekonal. To se povedlo až o minutu později Janu Sladkému, který získal na modré puk a přesnou střelou nad Blažkův Beton utkání rozhodl – 5:4.

Branky a nahrávky: 4. Vylíčil (Beránek), 7. Česnek (Adamec), 13. Vylíčil, 45. Vylíčil, 68. Sladký - 9. Nedbal (J. Malý), 12. P. Morkes (Spudil, Hanzl), 51. Tondr (J. Malý, Nedbal), 57. Hanzl (P. Morkes). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 10:9. Navíc: Adamec, Beránek (oba 10 min.) – Kubát, Hanzl, Nedbal (vš. 10 min.), Blažek (20+OK). Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:2, 0:0, 1:2 – 1:0. Diváků: 816. Stav série: 2:0. Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Nakládal, Pavlík, Heřmanský, Florian, Rejzek – Vylíčil, Beránek, Králíček – Hemský, Bláha, Křišťan – Česnek, Adamec, Prachař – od 41. min. Sladký. Trenér Karel Dvořák. Kolín: Blažek – Nedbal, Tondr, Spudil, Hanzl, T. Procházka, Pýcha – J. Malý, Pomichálek, L. Skokan – P. Morkes, Pospíšil, Musil – Manhart, Kubát, Mejzr – Ježek. Trenér Stanislav Bednář.