Veledůležité utkání o bytí či nebytí v play-off dopadlo lépe pro hokejisty Mělníka. O vítězství ale museli domácí proti Kolínu bojovat až do poslední minuty. Junior si vítězství zasloužil. Především v první třetině byl jasně lepší a vedení mohlo být mnohem vyšší. Kozlové v dalším průběhu přidali a zle domácím zatápěli, ale na víc než na zkorigování výsledku to nestačilo.

Rozhodnout mohla už první třetina, která byla z pohledu domácích přímo pohádková. Téměř minutovou přesilovku pět na tři ještě Mělník nevyužil. Gólu se domácí příznivci dočkali v sedmé minutě, kdy se před Kalouskem nejlépe orientoval Klaban a hostující gólman poprvé lovil puk ze sítě.

Za další tři minuty se domácí radovali podruhé. V přesilovce ujela dvojice Roman Kala – Kalivoda a prvně jmenovaný chladnokrevně zavěsil – 2:0.

Domácí pak soupeře jasně přehrávali. Byli všude o krok dřív a Kozlové na jejich agresivní hru za celou první třetinu recept nenašli. Naopak inkasovali potřetí, když při hře čtyři na čtyři nechali před brankou zcela zapomenutého Kašáka, pro kterého nebylo problém zasunout puk za bezmocného Kalouska. Ten už do druhé třetiny nenastoupil a náhradník Blažek se měl v úvodu co ohánět, gól však nedostal.

Ve 23. minutě s přehledem vychytal sólo Romana Kaly a hosté získali půdu pod nohama. O dvě minuty později udělal na druhé straně hrubku domácí gólman Vokurka, když neudržel střelu Hlouška a zapomenutý puk doklepl z brankové čáry do sítě Šimoníček.

Na domácí hole se pak vkradla nervozita a hosté domácí obraně zle zatápěli. Jejich snaha byla zaslouženě odměněna kontaktním gólem do šatny. V přesilovce se před domácí brankou nejlépe orientoval Malý a s jistotou přehodil padajícího Vokurku – 3:2.

Ve třetí třetině se oboustranně hokej trochu vytratil a diváci sledovali spíš boj. Domácí se snažili hrát na jistotu a držet hubené vedení. Hosté se tlačili do útoku, ale chyběla finální přihrávka.

Kolínští měli dvakrát výhodu přesilovky, ale domácí obrana včele s brankářem Vokurkou odolala. Rozuzlení přišlo necelé tři minuty před koncem. V přesilovce tečoval Boháčkovu střelu těsně před Blažkem Lukáš Tondr a Mělničtí mohli slavit. Hostům už na zvrat nezbyl čas.

Mělník – Kolín 4:2

Branky: 7. Klaban (Kala, Příhoda), 10. R. Kala (Kalivoda), 17. Kašák (Kalivoda), 57. L. Tondr (Boháček, M. Tondr) – 25. Šimoníček (Hloušek), 40. Malý (Pýcha). Rozhodčí: T. Wüntherle. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Třetiny: 3:0, 0:2, 1:0.

Mělník: Vokurka (Houdek) – Krejčí, Kašák, M. Kala, Klaban, Boháček, M. Tondr – Kalivoda, Ambroz, Buriánek – Příhoda, R. Kala, Vach – Chamrád, L. Tondr, David – Chochola.

Kolín: Kalousek (21. Blažek) – Nedbal, Prostředník, Přibyl, Pýcha, Kopecký, Morkes – Malý, Pospíšil, Skokan – Kubát, Mejzr, Čtvrtečka – Hloušek, Šimoníček, Pišta – Löffelmann.