V sedmnáctém kole druhé hokejové ligy skupiny Střed prohrál Nymburk na domácím ledě s mužstvem Kolína.

Nymburk - Kolín 1:2

Pokud započteme i přípravné zápasy, střetli se již oba soupeři počtvrté v sezoně a počtvrté se radovali kolínští kozlové. Utkání se hrálo před nejvyšší nymburskou návštěvou v sezoně – na zápas bylo zvědavo sedm stovek diváků.

Nymburk začal náporem, ale hostující obrana byla pozorná. Největší šanci domácích spálil Dvořák, který místo střely z první do odkryté branky volil zpracování, ovšem to už se stačil kolínský brankář Brázdil přesunout a šanci zmařit.

Velké štěstí pak stálo na straně hostí v sedmé minutě, kdy puk po Martincově šanci zůstal těsně před brankovou čárou.

Konec první třetiny a celá druhá dvacetiminutovka se nesly ve znamení častých vyloučení na obou stranách. Obě mužstva však pozorně bránila a když už se přece jen dostali někteří hráči do šancí, likvidovali je pozorní brankáři. Na straně Nymburka Kocián a na straně Kolína Brázdil.

První gól zápasu tak padl až v polovině utkání. Kolínští hokejisté vyhráli buly v útočném pásmu a po něm se přesně k tyči trefil útočník Morkes.

Na začátku třetí třetiny pak kolínský Morkes potvrdil svoji skvělou formu, lehce přešel přes nymburského obránce Sema a střelou pod víko nedal Kociánovi šanci – 0:2.

Nymburk se marně snažil vstřelit kontaktní gól. Do dobrých šancí se dostal Martinec se Sedlákem, ovšem Brázdil v brance Kolína se překonával. Kapituloval až v 59. minutě, kdy jej v přesilovce po velkém tlaku překonal dorážkou Vaľko. Pro Nymburk to však už bylo pozdě. Hosté si výhru pohlídali a nepustili Nymburk ani k power play.

Branky: 59. Vaľko (Knesl) – 30. Morkes (Hanzl, Mejzr), 42. Morkes (Hanzl). Rozhodčí: Jebavý – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. Diváci: 700. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Vývoj skóre: 0:2, 1:2.
NED Hockey Nymburk: Kocián – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Vlach, Tondr, Kozák – Dvořák, Weiss, Martinec – Vaľko, Sedlák, Šimek – Velechovský, Kouřil, Tregl – Eis.
Kolínští Kozlové: Brázdil – Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Richter, Minarčík – Kubát, Cerk, Skokan – Morkes, Pospíšil, Mejzr – Herwig, Hanzl, Javůrek – Čtvrtečka.