Výkon z přípravy nedokázali zopakovat

Kolín – Měli stejný počet šancí jako soupeř, žádnou ale nevyužili, a proto prohráli. Fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U17) v dalším kole ligové soutěže nestačili na Motorlet a na jeho hřišti prohráli 0:1.

14.10.2015

Z utkání FK Kolín U16 - Ústí nad Labem (1:2).Foto: Deník/René Volf

„Narazili jsme na velice dobře kombinujícího soupeře, ale my jsme, obzvlášť prvních dvacet minut, dobře bránili a podnikali nebezpečné rychlé protiútoky a vytvořili jsme si tři brankové příležitosti, ale ani jednu bohužel neproměnili. Soupeře jsme pustili do brankové příležitosti až v 21. minutě, kdy šel jeho hráč do samostatného úniku, který zmařil výborným zákrokem brankář Karban. To našeho soupeře povzbudilo a vytvořil si ještě několik brankových příležitostí, které buď nepřesně zakončil, nebo je dobře vyřešil spolehlivý Karban. Bohužel jsme
v závěru poločasu neodvrátili dva po sobě jdoucí rohy a třetí následující domácí hlavou potrestali a šli do šaten s jednobrankovým vedením," popsal klíčové okamžiky první půle asistent Petr Káninský.

„Druhý poločas jsme hru vyrovnali, vytvořili si několik šancí, i když soupeř měl také brankové příležitosti, ale nikdo neproměnil. Nejblíže
k brance měl Rosendorf, kdy výborně zahrál přímý kop, bohužel ale trefil břevno,
od něhož se míč odrazil a následnou dorážku Exnera zastavil praporek sudího. A tak po oboustranném neproměnění šancí jsme odjeli domů
s hubenou porážkou," dodal Káninský.

Kolín je devátý. Další utkání hraje v sobotu doma. V 10 hodin hostí druhé Táborsko.

Branka: 39. Rambousek. Poločas: 1:0.

Sestava: Karban – Mužík, Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný, Salva (64. Vojtíšek), Ceral (73. Matějka) – Rosendorf, M. Novák, Uher.

Nedařilo se ani hráčům kategorie U16. Ti na Motorletu prohráli 1:4.

„V Praze jsme opět sehráli velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem z horního patra tabulky. Po zkušenostech
z letní přípravy s tímto mužstvem jsme věděli, že jsme schopni hrát rovnocennou partii jen za předpokladu, že si všichni hráči budou plnit své povinnosti a taktické pokyny. To byli schopni hrát a plnit pouze prvních patnáct minut, kdy jsme byli Motorletu rovnocenným soupeřem a dokonce jsme měli i mírnou převahu. Po čtvrthodince hry jako když utne a naše hra se zhroutila jako domeček z karet. Po hrubých chybách na pravé straně obrany jsme dostali velmi laciné góly a tím jsme soupeře dostali do takové herní pohody, že při jeho rohových kopech chodil domácí brankář do našeho vápna. Do poločasu jsme ještě po nešťastné chybě gólmana inkasovali třetí branku," konstatoval trenér Vladimír Zeman.

„Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že není nic ztraceno a hra se malinko zlepšila. Když už jsme se nadechovali a srovnávali krok, přišel bohužel moment, který stoupající křivku našeho výkonu srazil k zemi. Dobře hrající stoper Hoření musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Tak jak už to někdy bývá, hráči začali bojovat daleko více než v jedenácti a ohrožovali branku Meteoru ojedinělými brejky. Po jednom z nich jsme dokonce vstřelili gól po krásné střele Motejzíka a snížili na 1:3. Ke konci už našim hráčům rychle ubývaly síly, čehož soupeř využil a uzavřel skóre na konečných 4:1," dodal Zeman.

Kolín je osmý. Další zápas hraje v sobotu doma. Od 12 hodin hostí čtvrté Táborsko.

Branky: 18. Kravčík, 22. Mayer, 29. Jůza, 67. Tvrdík – 48. Motejzík. Poločas: 3:0.

Sestava: Krob – Hoření, Prokůpek, Vacka, T. Trnečka (Doležal) – Nývlt, D. Zbořil (Pelikán), P. Zbořil, Motejzík – Vlášek, J. Trnečka (Zelenka).

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.