Starší žáci jsou zatím bez bodu. Nyní hostí lídra

Kolín – Dva zápasy, dvě porážky. Taková je zatím bilance fotbalových starších žáků Kolína (U15) ve skupině o udržení mezi českou elitou. Naposledy nestačili na Kladno. Na hřišti soupeře prohráli 0:3 (0:2).

15.4.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

„Úvod utkání byl totožný jako v předchozích dvou zápasech. Začali jsme aktivně a bojovně. Aktivita přinesla ovoce hned ve třetí minutě, kdy Vlášek předložil gólovou přihrávku Šindelářovi, který však v koncovce selhal. Bohužel stejně jako v předchozích zápasech náš sebevědomý herní projev v úvodních fázích utkání narušila chyba brankáře. Tentokrát se náš gólman odhodlal k nesmyslnému výběhu z branky až k pomezní čáře, kde byl obehrán a soupeř následně zasouval do prázdné branky," uvedl trenér Vladimír Zeman.

Úvodní nasazení hráčů Kolína opadlo a Kladno začínalo přebírat aktivitu. „Náš gólman částečně napravil svou hrubku, když zneškodnil soupeřovi dvě slibné akce. Po dvaceti minutách hry se po faulu zranil stoper Hoření, což mělo za následek citelné oslabení
v obraně a zásah do sestavy zadních řad. Poté přišla další velká individuální chyba útočníka Nývlta, který nešťastným zpracováním na půlce hřiště paradoxně připravil finální přihrávku pro útočníka Kladna, který se nemýlil," podotkl Zeman.

Kolín o přestávce prohrával o dva góly. Po změně stran se snažil o korekci nepříznivého výsledku, marně. Naopak ještě jednou inkasoval. „Ve druhé půli se hra vyrovnala, soupeř kontroloval výsledek a z našeho mírného tlaku jsme nic nevytěžili. Poslední branka padla jako již tradičně v posledních minutách utkání. Výkon týmu tentokrát trošku pokulhával za výkony v předchozích utkáních," přiznal Zeman.

Kolín je v průběžné tabulce po dvou zápasech bez bodu.
V dalším utkání hostí v sobotu od 10 hodin FA Šluknovský výběžek, který je naopak stoprocentní, navíc ještě nedostal gól. Překvapí Kolín?

Sestava: Bubla – Vacka, Hoření, Prokůpek, Pokorný – Bím, Vlášek, Pánek, Šindelář – Zelenka, Nývlt. Střídali: Duba, Červeňák, Eiman.