Ptáček: Je neuvěřitelný, co si rozhodčí dovolili

Poříčany /FOTOGALERIE/ – Hodně rozezleni odjížděli z Poříčan fotbalisté Velimi. Ti zde totiž v dalším kole I. A třídy prohráli 1:2, navíc je podle trenéra výrazným způsobem poškodili rozhodčí.

3.5.2015 16

Z utkání Poříčany - Velim (2:1).Foto: Josef Štulajter

„Dnes se těžko hledají slova. Věděli jsme, co zde potkalo všechny týmy před námi, věděli jsme, jakým směrem se ubíralo naše vzájemné utkání na podzim, ale ani náhodou jsme nepředpokládali, co nás tady potká. Je naprosto neuvěřitelný, co si dnes rozhodčí na úrovni nižší krajské soutěže dovolili. Jejich tendenčně řízený druhý poločas ukázal, že pro ně neexistují žádné hranice," zlobil se po utkání trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Vše začalo ve 48. minutě, kdy jsme po rohu dosáhli regulérní branky, kdy balon byl skoro metr za brankovou čárou, přesto nebyl naprosto nepochopitelně uznán. Navíc hned po tom čtyři naši hráči obdrželi žlutou kartu včetně kapitána, který se pouze zeptal. Od této doby jsme domácí jednoznačně přehrávali. Veškerá naše snaha ale končila na vymyšlených ofsajdech nebo na útočných faulech. Přesto se nám podařilo v 78. minutě po centru ze strany snížit. Rozhodčí byli evidentně zaskočeni, proto hned v 82. minutě pro jistotu vyloučil kapitána Seiferta, který byl zezadu faulován a za druhý dotaz z pozice kapitána, proč nebyl faul odpískán, viděl červenou kartu. Za následné protesty, kdy jsem reagoval na pomezního se slovy „to si z náš děláte srandu" jsem byl i já vykázán ze hřiště. Nakonec rozhodčí nastavil pouze jednu minutu, přestože hra byla v druhé půli několikrát přerušena a proběhlo šest střídání. Po závěrečném hvizdu přišli za našimi kluky domácí hráči a omlouvali se za to, co jsme dnes museli skousnout. Došlo i na přiznání naprosto regulérní branky. Přitom první poločas měl oboustrannou kvalitu. Domácí potrestali naši chybu v obraně ve 20. minutě. Hned na to mohl srovnat po střele z vápna Nedbal, aby vzápětí na brankové čáře hasil Regner. V 27. minutě zvýšili domácí z přímého kopu. Pak přišly naše šance, ale střela Dostála, Kesnera, samostatný nájezd Srpa a následná dorážka Dostála v brance neskončily. Druhý poločas ukázal, že fotbal se ne vždy rozhoduje výkonem na hřišti. Kluky musíme pochválit, že dokázali v tomto nefotbalovém prostředí podat kvalitní výkon a hlavně ovládnout emoce. Teď budeme jen očekávat, jaké tresty nás čekají. Každopádně nevinní budou potrestáni a viníci pochváleni," dodal nazlobený Ptáček.

Branka: 78. Jeník. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 2:6. ČK: 78. Seifert (V). Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Velim: Svoboda – Kyncl (58. Jeník), Hrabal, Regner, Seifert – Bečvařík, Srp – Jansta (68. Zajíc), Kesner (79. Kukal), Nedbal – Dostál.

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.