Nebylo divu, v celé sezoně si podobnou radost vychutnali teprve popáté. V Libiši ovšem po výsledku 0:2 zcela po právu, na čemž se po utkání shodli oba trenéři.

„Odehráli jsme špatný zápas, hráli jsme bez pohybu i důrazu, soupeř si výhru zasloužil. První poločas jsme vyloženě prohospodařili a už jsme se z toho nedostali,“ věděl po zápase trenér Havel.

Právě v prvním poločase si domácí svým matným výkonem o porážku nahlas řekli. Hosté se zdaleka nemuseli dostat do vedení až po půlhodině a z penalty. Jen Štefančík měl v té době za sebou nejméně tři příležitosti, které mohly skončit gólem. Vítězně ale pokaždé vyšel domácí brankář Kratochvíl.

Jindy až třetí v pořadí, ale po zranění Šídla i Lomského v sobotu v roli jedničky, kapituloval až z pokutového kopu. Hosté zahrávali v blízkosti šestnáctkypřímý kop, míč ve zdi zasáhl ruku jednoho z domácích hráčů a rozhodčí Brejník s penaltou neváhal ani chvíli. Domácí s protesty neuspěli a po ráně Kopeckého tahali míč ze sítě.

„Ruka byla a je na rozhodčím, jak to posoudí,“ komentovalkouč Libiše po zápase jeden z jeho zlomových momentů. „Když hráč ve zdi zahraje rukou nad hlavou a míč směřuje do brány, kde brankář nebyl, tak jednoznačná penalta,“ přidal svůj pohled hostující kouč Jiří Tesař.

I když ve druhém poločase domácí svůj výkon očividně zlepšili, vyložené šance přibývaly po brejcích znovu nejdříve na hostující straně. Pojišťovacího gólu se nakonec hosté dočkali po akci, která ani šancí nebyla.

Lehovec svedl u brankové čáry souboj s jedním z domácích obránců a míč si z téměř nulového úhlu našel cestu do sítě – 0:2. Ve zbytku utkání sice bylo rušněji v hostující šestnáctce, domácí se ale nedočkali už ani snížení.

Českobroský trenér Tesař po utkání chválil své hráče za vítězství, za výkon už méně. „Proti slabšímu soupeři, kterému se dnes nedařilo, jsme nehráli dobře a často se podřídili jeho hře. Přesto jsme neproměnili minimálně osm tutových šancí. Na dva góly jsme se pak nadřeli.“

V domácím táboře vládlo zklamání. „Oproti utkání v Zápech jsme dnes předvedli špatný výkon. Soupeř, který má na jaře dobré výsledky a jde nahoru, nás zaskočil. Nemáme sílu v útoku a do šancí se ani nedostáváme, i když ve druhé půli už tam nějaké náznaky byly. Na zápas musíme zapomenout a soustředit se na další,“ uzavřel Havel.

Jak šly minuty

2. Do prvního střeleckého zakončení se dostal Štefančík, z voleje ale vypálil slabě.
11. Kabyl vyslal nepřesnou rozehrávkou do sóla Štefančíka, toho ale včasným vyběhnutím vychytal Kratochvíl.
17. Kratochvíl znovu v akci, a znovu proti Štefančíkovi, který prudkou ránou zakončil parádní akci hostí.
30. Domácí faulovali v blízkosti pokutového území, po následném přímém kopu se pískal pokutový kop za ruku jednoho z hráčů v domácí zdi.
32. Kopecký z penalty otevřel skóre.
37. Hostující Hubáček zamířil hlavou na zadní tyči pouze do boční sítě.
43. A ještě jednou Štefančík, který v dobré pozici poslal přízemní střelu vedle.
51. Michal Novák a před ním i Pochman to zkoušeli z dálky, leč nepřesně.
57. Štefančík postupoval zcela sám na Kratochvíla, technickým zakončením ale těsně minul branku.
62. Domácí přečkali další velkou šanci hostí, kteří postupovali ve dvou na Kratochvíla.
68. Kabyl se u brankové čáry snažil odclonit míč směřující do zázemí, od dotírajícího Lehovce ale doputoval z téměř nulového úhlu do sítě překvapeného Kratochvíla – 0:2.
74. Zuskin v asi největší domácí šanci hlavou zblízka přestřelil hostující bránu.
82. Michal Novák poslal od brankové čáry před branku hostí přízemní centr a hostujícího Mrázka dělily od vlastního gólu pouze centimetry (břevno).

Libiš - Č. Brod 0:2 (0:1)
Branky:
31. Kopecký z pen., 68. Lehovec. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 5:3. Diváci: 132. Libiš: Kratochvíl – Kabyl ml. (76. Hubáček), Trojan, Mart. Novák (60. Špička), Zuskin – Brynda (60. Jirásek), Mich. Novák, Janík, Kubeš – Pochman, Matoušek. Č. Brod: Krch – Kozlíček (33. Valenta), Bureš, Mlejnek, Mrázek – Hubáček (62. Pech), Pařízek, Kopecký, Trnka – Lehovec, Štefančík (90. Kratochvíl).