VYBERTE SI REGION

Ovčáry - V letošním posledním domácím vystoupení se divizní fotbalisté Ovčár rozloučili se svými příznivci, jak se patří. Proti předposlední Velimi splnil vedoucí celek soutěže roli favorita a do hostující sítě nasázel čtyři góly (DOPLNĚNO).

8.11.2008
Fotogalerie
9 fotografií
Ovčáry (v modrém) - Velim (4-0)

Ovčáry (v modrém) - Velim (4-0)Foto: Luboš Kurzweil

Od úvodních minut byl rozdíl mezi oběma mužstvy patrný. Z územní převahy domácích pramenily nebezpečné standardní situace. Bezbrankový stav hosté udrželi do 23. minuty. Billý v pokutovém území fauloval Janouška. Jistotou na penalty je v Ovčárech Miroslav Krulich, který proměnil v letošní sezoně už pátou – 1:0.

Po dalších deseti minutách byl zápas zcela rozhodnutý. Také při svém třetím startu za Ovčáry se trefil Roman Janoušek, který zavěsil hlavou po parádním centru Matějčka. Při třetím domácím gólu, po trestném kopu Pechara, si zřejmě podepsal střídání už v poločase hostující brankář Svoboda. S jeho výkonem nebyl velimský trenér Jiří Holatka vůbec spokojen a do druhé půle dal důvěru Václavíkovi.

Náhradník prožil krušný start. Už po pěti minutách, po dalším penaltovém faulu na Janouška, čelil i on pokutovému kopu. Matějček ale Panenku nenapodobil a poslal míč dloubákem nad bránu. Čtvrtá gólová oslava se tak oddálila o šest minut. Posledním, kdo se dotkl míče po průniku Studeného, byl Janoušek. Tím byl gólový účet vyčerpán.

Hosté hru opticky vyrovnali. Stejně jako v prvním poločase se dostali k několika útočným výpadům. Ty ale dál zastavoval praporek asistenta, nebo pozorná domácí obrana. Z klidu vyvedly brankáře Straku snad jen situace ze závěrů obou poločasů. V tom prvním musel absolvovat tvrdý souboj s Křelinou, ve druhém ho zahřály dvě nepříliš umístěné střely.

I když ani domácí své brejky nejčastěji vedené Maršnerem a Matějčkem nedotáhli, panovala v publiku až do závěrečného hvizdu sudího Poláka výborná nálada.

Pavel Janeček, trenér Ovčár: „Diváci od šedesáté minuty tleskali a skandovali, takže spokojenost. V posledních čtyřech utkáních jsme dostali formu, kterou jsem od mančaftu čekal. Máme kvalitní kádr. Příchodem Romana Janouška se ještě ohromně zvedla produktivita. Mužstvo si věří. V posledních třech utkáních jsme dali třináct gólů. Jedeme na poslední zápas do Převýšova, kde chceme v každém případě vyhrát a přezimovat na prvním místě.“

Jiří Holatka, trenér Velimi: „Byli jsme jednoznačně přehrávaní pohybem s míčem i bez něj. Domácí hráli na jeden dotek, agresivně. Jejich hráči se nebojí jeden na jednoho. Dostali jsme školení z toho, jak se hraje moderní fotbal. Druhý gól hlavou, kdy směřoval centr do malého vápna, tam by měl brankář být. Trestný kop, který byl taková šmudla, která sotva přeletěla zeď, musí taky chytat. Jeho střídání byl trest za to, že se nesoustředil na hru, tak jak by měl.“

Ovčáry – Velim 4:0 (3:0)

Branky: 28. a 56. Janoušek, 23. Mir. Krulich z PK, 32. Pechar. Rozhodčí: Polák. ŽK: 43. Studený, 54. Janoušek – 23. Billý, 47. Křelina, 74. Hájek, 86. Hrabal. Diváci: 145. Ovčáry: Straka – Cintula, Ondrák, Pechar, Kovařík – Matějček, Studený, Mir. Krulich (80. Müller), Maršner – Janoušek (71. Žák), D. Krulich (60. Urban). Velim: Svoboda (46. Václavík) – Marek, Sabó, Antoš, Hrabal – Hruška, Snop, Rössler (60. Frič), Billý (32. Hájek) – Brusch, Křelina.

Autor: Luboš Kurzweil