OKRES: Černý Petr zůstal nakonec Bečvárům

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Do konce okresního přeboru ve fotbale chybí odehrát dvě kola a již nyní je jasné, že do třetí třídy společně s Dobrým Polem a Radimí B sestupují i Bečváry.

2.6.2015 6

Z utkání Nučice - Radim B (4:1).Foto: Jan Břečka

Libodřice – Dobré Pole 1:0

„Důležité utkání pro záchranu v soutěži jsme nakonec zvládli, ale s herním projevem být spokojeni nemůžeme. Utkání jsme začali aktivně a do desáté minuty zápasu jsme měli tři velké šance, ale nedokázali jsme trefit z dobrých pozic branku. Až ve 26. minutě se chytře uvolnil Němec a posunul míč na Košíka a ten už dokázal prostřelit hostujícího brankáře, který jinak patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Ve druhém poločasu jsme měli tři tutovky, ale Škopek, Pohanka a ani Hübst je nedokázali proměnit a gólem uklidnit náš zbrklý výkon. Hostům jsme chvílemi hru velmi ulehčovali, neboť jsme se dopouštěli herních chyb a někteří hráči se báli hrát, snad, aby nic nezkazili. Soupeř hrozil z brejků a ze standardních situací. V samotném závěru zápasu měl několik závarů před naší brankou, ale hubené vítězství jsme ubránili," oddechl si trenér Michal Škopek.

„Soupeř začal zápas rychlou kombinační hrou, ale úvodní nápor jsme přečkali a zlepšenou hrou ve středu pole a důsledným napadáním jsme donutili soupeře, aby přešel k nakopávaným míčům, i tak byl nebezpečný. Vytvořili jsme si brankovou příležitost po průniku na pravé straně, umístěnou střelu našeho záložníka ale brankář vytěsnil mimo branku. Soupeř v šestadvacáté minutě vykombinoval naši obranu a překonal i brankáře. Ve druhém poločase jsme vsadili na útok a soupeř měl několik šancí po průnicích do otevřené obrany, ale ani soupeři a ani nám se nepodařilo dostat míč do sítě," konstatoval vedoucí Dobrého Pole Petr Varyš.

Branka: 26. Košík. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 2:0. Diváci: 110. Poločas: 1:0.
Libodřice: Kolář – Hovorka, Batelka, Müller, Šafránek – Košík (57. Pohanka), Pěkný, Heverle, Mikeš (46. Medlen) – Němec (64. Hübst), P. Škopek.
Dobré Pole: Neveselý – Jambor, Strejček, Jelo, Hozman – Jícha, Štefančík, Kušta, Vosecký – Švrčula (76. M. Kosmata), Pytloun (48. M. Varyš).

Jevany – Ratboř 6:5

„Zápas, ve kterém už o nic nešlo, jsme začali ve velkém stylu. Do vedení na 1:0 jsme se dostali po brance Kouly už v 6. minutě. V osmé Tichý nádhernou střelou z trestného kopu navýšil naše vedení na 2:0. Další branku přidal Končický o minutu později po přihrávce Kouly. Ve čtrnácté Koula po přihrávce Pacourka zvýšil na 4:0. Úžasnou pětadvacetiminutovku uzavřel Krákora krásnou střelou z přímého kopu na 5:0. Hosté snížili ve 26. minutě na 5:1. Další naši branku přidal Tichý z přímého volného kopu a upravil stav zápasu na 6:1. Ve 45. minutě snížili hosté po chybě našeho stopera na poločasových 6:2. Z našeho hlediska to byl poločas snů. Ale ukázalo se, že nás výsledek prvního poločasu ukolébal. Druhý poločas už byl ve střelecké režii hostů. Ti nakonec snížili na konečných 6:5. Nutno říci, že to byl takový bezstarostný zápas plný branek, což se divákům muselo líbit," podotkl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do utkání jsme vstoupili absolutně tragicky, v deváté minutě to bylo 3:0 a asi v pětadvacáté dokonce 5:0. Nedokázali jsme se srovnat s malým hřištěm v Jevanech. Dělali jsme strašné individuální chyby a soupeř do čeho kopl, to skončilo za zády Jeřábka. Poločas nakonec skončil 6:2.
V kabině jsme si řekli, že to ještě zkusíme, že v těchto podmínkách můžeme dát jeden dva góly a utkání ještě zdramatizovat. To jsme začali plnit v šedesáté minutě. Do sedmdesáté páté minuty jsme snížili na rozdíl jediné branky a to jsme ještě některé šance nevyužili. Bohužel za posledních patnáct minut jsme již vyrovnávací branku vstřelit nedovedli, i když jsme na to měli několik šancí. Bylo to utkání dvou absolutně rozdílných poločasů. V první půli aktivní, důrazní domácí. My absolutně bez elánu a jako bychom stáli poprvé na hřišti. Ve druhé půli jsme hru zjednodušili a přidali na důrazu a role se zcela obrátily. Domácí si prakticky nic nevytvořili. My naopak měli hromadu šancí, škoda, že jsme alespoň nesrovnali. Tento bláznivý zápas jsme si prohráli příšerným vstupem a celým prvním poločasem," hlesl po utkání ratbořský stratég Vladimír Pěkný.

Branky: 6. a 14. Koula, 8. a 40. Tichý, 9. Končický, 25. Krákora – 28. Hošek, 44. Brtník, 62. J. Adámek, 67. Skopec, 75. Gembiczki. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 1:2. Diváci: 55. Poločas: 6:2.
Jevany: Trázník – Chaloupka, Marušák (46. Pokorný), Jásek, Matas – Tichý, Krákora, Novák, Končický – Koula, Pacourek (55. Honka).
Ratboř: Jeřábek – Vondráček, Kemza, Skopec, Hovorka – Vohnický, J. Adámek, P. Dolejš, Gembiczki – Hošek, Brtník.

Zásmuky – AFK Pečky 2:6

„Na naší hře se nedá najít nic pozitivního. Je to šílené, co v posledních kolech předvádíme. Bere mi to chuť dál pokračovat. Doufám, že si hráči uvědomí naše postavení v tabulce a za týden napraví předchozí výkony," zlobil se trenér Zásmuk Václav Jindra.

„První poločas jsme hráli dobře kombinačně a konečně se nám podařilo také vstřelit pěkné branky. Po změně stran jsme začali trošku vlažně, přesto jsem se dokázali opět dostat do několika šancí a tři
z nich proměnit. Naše vítězství bylo zasloužené. Soupeř si nezasloužil bodovat, a to neunesl jeden z domácích funkcionářů, který před kabinou při odchodu hráčů do kabin napadl jednoho našeho hráče a nastala úplně zbytečná mela," uvedl trenér Peček Martin Švára.

Branky: 3. Sobotka, 73. Mašín – 7. vlastní, 25. Macháček, 30., 55. a 65. Růžička st., 79. R. Hovorka. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 1:3.
Zásmuky: Kubelka (60. Sedlařík) – David (35. Roth), Fetter, Jelínek, Kraus – Vokáček, Benda, Karkoš, Lindner – Sobotka (46. Mašín), Borovička (65. Chábera).
AFK Pečky: Kruliš – P. Hovorka (83. Šteffen), Plaček, J. Hovorka, Zelenka – Soukup (52. Ontl), Modrovič, Moravec, Růžička ml. – Růžička st. (68. R. Hovorka), Macháček.

Nučice – Radim B 4:1

„Do zápasu jsme vstoupili velmi ospalým dojmem. Chyběl nám především pohyb. Postupně jsme začali přebírat otěže zápasu. Nejprve jsme trefili tyč a poté se již z trestného kopu trefil krásně přes zeď Vedral. Pod dojmem toho, že se nemůže nic stát, jsme udělali chybu v rozehrávce, kterou potrestal hostující útočník. Tato chyba nás poznamenala. Do konce poločasu jsme si již nevypracovali žádnou pořádnou příležitost. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a to se podařilo. Milan Zápotocký prokázal své bohaté zkušenosti a vyškolil hostujícího gólmana, z pro něj typické situace. Proměnil trestný kop. Další gól přidal po krásné přihrávce Nováka zcela osamoceny Kubalík. Účet zápasu uzavřel opět zkušený Zápotocký. Ten se neomylně trefil z hranice velkého vápna a nachytal tak opět hostujícího gólmana v nedbalkách. Tímto bych mu chtěl pogratulovat
k velmi dobrému výkonu. Stejně jako Nanko v prvním poločase splnil mé očekávání," řekl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepším týmem. Naše dobrá kombinace dělala domácím velké problémy. Ale naše příležitosti zůstaly nevyužity. Nučice měly jednu střelu za poločas a bohužel pro nás gólovou. My jsme vyrovnali po hrubce soupeřova brankáře. Přestávka nám vůbec neprospěla a domácí tým nás dostal pod tlak. Svoji převahu přetavili gólem z přímého kopu. A když nás poslal rozhodčí do desíti, tak už jsme síly na zvrat v utkání nenašli," konstatoval kapitán radimského béčka Tomáš Dejl.

Branky: 57. a 87. M. Zápotocký, 22. Vedral, 79. Kubalík – 27. R. Procházka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:4. ČK: 78. Čábelka (R). Diváci: 55. Poločas: 1:1.
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Podolák, Hurtík, Vedral – J. Hervert, Nanko (46. M. Zápotocký), Jícha, M. Hervert – Kubalík, Novák.
Radim B: Urik – Vaníček, M. Ružinský (64. Strniště), Kovařík, Hrabal – D. Arnold (46. Matouš), Čábelka, Dejl, Synek – I. Procházka, R. Procházka (58. Soukal).

Krakovany – Polepy 2:4

„V prvním poločase nás Polepy jasně přehrály a zaslouženě vedly o dvě branky. Do druhé půle jsme nastoupili
s větší chutí se o výsledek poprat a díky krásnému gólu Jelínka se nám to i dařilo. Vzápětí ale soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Naději vykřesal Špinka, když překonal brankaře Polep po dobře zvládnutém brejku. Za druhý poločas jsme si vypracovali dost příležitostí k otočení zápasu, ale neproměnili jsme je a naopak, když soupeř zabral, tak prostě gól dal, což se stalo i v posledních minutách po brejku do naší, v té chvíli již otevřené, obrany. Musím uznat velké kvality Polep, ale i pochválit naše kluky za bojovný výkon ve druhém poločase," uvedl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Bylo to divácky zajímavé utkání, ve kterém jsme byli fotbalovější a dovedli ho do vítězného konce," konstatoval kapitán Polep František Suchánek.

Branky: 58. Jelínek, 71. Špinka ml. – 26. a 71. Javorek, 42. L. Kmoch, 87. Kalivoda. Rozhodčí: Freund. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:2.
Krakovany: Douděra – Gerhát, Kubánek, Jelínek, Beneš – Věříš (70. Skokan), Kubka, Kozel (60. Olexa), Neruda – Sixta, Pospíšil (65. Špinka ml.).
Polepy: J. Černý – Zelenka (52. Hruška), Rak, Suchánek, Dittrich – Sejpal, L. Kmoch, Kalivoda, Slezák – Javorek, Bělina (46. D. Kmoch).

Třebovle – Bečváry 3:1

„Sice jsme vyhráli, ale já spokojený nejsem. Je vidět, že se sezona již jenom dohrává. Především v první půli mi tam chybělo nasazení a větší zápal do hry. Když jsme si
o přestávce vše vyříkali, náš výkon se trošku zlepšil, což se projevilo i ve skóre," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Zápasy jako podle kopíráku: neproměníme vyložené šance, kterých jsme měli jen za první poločas minimálně pět, pak inkasujeme. Nejsme efektivní, propadáme před brankou soupeře i před naší. A právě tam se zápasy rozhodují. Proto jsme na sestupovém místě," hlesl asistent Bečvár Josef Kuba.

Branky: 62. Němec, 69. a 71. Polanecký – 82. J. Kuba. Rozhodčí: Stupka. ŽK: 0:3. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Čáslava (80. Honc), Líbal (60. Bílek), Homolka – Kinčl (46. Andrašík), Dušek, Richter, Němec – Polanecký, Bobek.
Bečváry: Kropáček – J. Kuba, Uher, Urbánek, Slezák (65. V. Kšírl) – Čáslava, Dědek, Horáček, P. Kuba – Vanta, Jahoda.

Konárovice – Jestřabí Lhota 0:1

„Na horkou půdu Konárovic jsme odjížděli opět ve značně kombinované sestavě s vědomím, že se nám v Konárovicích tradičně nedaří. Nicméně od začátku zápasu jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme si vytvořit žádné gólové šance. Konárovice čekaly na svoji příležitost a ta přišla v 38. minutě, kdy rozhodčí odpískal penaltu. V této klíčové situaci se ukázala velká zkušenost gólmana Mirka Foršta, který domácího šutéra bravurně vychytal. O poločase jsme vystřídali a udělali změnu v rozestaveni, což vedlo k vytvoření mnoha šancí a střel. Výsledkem toho bylo břevno, tyč a naštěstí i rozhodující gól, který vstřelil Honza Hron. V závěru jsme mohli vítězství ještě pojistit, ale bohužel jsme neproměnili penaltu. Výhrou jsme si pojistili v předstihu druhé místo, které bylo i naším cílem v této sezoně, a proto bych chtěl všem hráčům poděkovat," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

Branka: 71. Hron. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Konárovice: Svoboda – Kopecký, Žídek, Vokoun – M. Patočka, Kutil (75. V. Patočka), Havlíček, Sojka – R. Pokorný, M. Černík, Stempák.
Jestřabí Lhota: Forst – Beran, Klička, Mikeš, D. Týma – Krajíček (80. L. Soukup), Hron, Mojžíš, Čáslavský (46. Hájek) – Krupka, Martinek.

Londýnští Židé míří do svého takřka poutního místa - do Kolína

Kolín – Na návštěvu Kolína se chystají židovští hosté ze synagogy v londýnské části Northwood. Nebude se jednat o malé setkání na radnici, ale o veřejnosti přístupnou akci, které se zúčastní na 50 židovských hostů z Anglie, ale i USA, Izraele a samozřejmě Prahy.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.