OKRES: Černý Petr zůstal nakonec Bečvárům

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Do konce okresního přeboru ve fotbale chybí odehrát dvě kola a již nyní je jasné, že do třetí třídy společně s Dobrým Polem a Radimí B sestupují i Bečváry.

2.6.2015 6
Fotogalerie
10 fotografií

Z utkání Nučice - Radim B (4:1).Foto: Jan Břečka

Libodřice – Dobré Pole 1:0

„Důležité utkání pro záchranu v soutěži jsme nakonec zvládli, ale s herním projevem být spokojeni nemůžeme. Utkání jsme začali aktivně a do desáté minuty zápasu jsme měli tři velké šance, ale nedokázali jsme trefit z dobrých pozic branku. Až ve 26. minutě se chytře uvolnil Němec a posunul míč na Košíka a ten už dokázal prostřelit hostujícího brankáře, který jinak patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Ve druhém poločasu jsme měli tři tutovky, ale Škopek, Pohanka a ani Hübst je nedokázali proměnit a gólem uklidnit náš zbrklý výkon. Hostům jsme chvílemi hru velmi ulehčovali, neboť jsme se dopouštěli herních chyb a někteří hráči se báli hrát, snad, aby nic nezkazili. Soupeř hrozil z brejků a ze standardních situací. V samotném závěru zápasu měl několik závarů před naší brankou, ale hubené vítězství jsme ubránili," oddechl si trenér Michal Škopek.

„Soupeř začal zápas rychlou kombinační hrou, ale úvodní nápor jsme přečkali a zlepšenou hrou ve středu pole a důsledným napadáním jsme donutili soupeře, aby přešel k nakopávaným míčům, i tak byl nebezpečný. Vytvořili jsme si brankovou příležitost po průniku na pravé straně, umístěnou střelu našeho záložníka ale brankář vytěsnil mimo branku. Soupeř v šestadvacáté minutě vykombinoval naši obranu a překonal i brankáře. Ve druhém poločase jsme vsadili na útok a soupeř měl několik šancí po průnicích do otevřené obrany, ale ani soupeři a ani nám se nepodařilo dostat míč do sítě," konstatoval vedoucí Dobrého Pole Petr Varyš.

Branka: 26. Košík. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 2:0. Diváci: 110. Poločas: 1:0.
Libodřice: Kolář – Hovorka, Batelka, Müller, Šafránek – Košík (57. Pohanka), Pěkný, Heverle, Mikeš (46. Medlen) – Němec (64. Hübst), P. Škopek.
Dobré Pole: Neveselý – Jambor, Strejček, Jelo, Hozman – Jícha, Štefančík, Kušta, Vosecký – Švrčula (76. M. Kosmata), Pytloun (48. M. Varyš).

Jevany – Ratboř 6:5

„Zápas, ve kterém už o nic nešlo, jsme začali ve velkém stylu. Do vedení na 1:0 jsme se dostali po brance Kouly už v 6. minutě. V osmé Tichý nádhernou střelou z trestného kopu navýšil naše vedení na 2:0. Další branku přidal Končický o minutu později po přihrávce Kouly. Ve čtrnácté Koula po přihrávce Pacourka zvýšil na 4:0. Úžasnou pětadvacetiminutovku uzavřel Krákora krásnou střelou z přímého kopu na 5:0. Hosté snížili ve 26. minutě na 5:1. Další naši branku přidal Tichý z přímého volného kopu a upravil stav zápasu na 6:1. Ve 45. minutě snížili hosté po chybě našeho stopera na poločasových 6:2. Z našeho hlediska to byl poločas snů. Ale ukázalo se, že nás výsledek prvního poločasu ukolébal. Druhý poločas už byl ve střelecké režii hostů. Ti nakonec snížili na konečných 6:5. Nutno říci, že to byl takový bezstarostný zápas plný branek, což se divákům muselo líbit," podotkl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do utkání jsme vstoupili absolutně tragicky, v deváté minutě to bylo 3:0 a asi v pětadvacáté dokonce 5:0. Nedokázali jsme se srovnat s malým hřištěm v Jevanech. Dělali jsme strašné individuální chyby a soupeř do čeho kopl, to skončilo za zády Jeřábka. Poločas nakonec skončil 6:2.
V kabině jsme si řekli, že to ještě zkusíme, že v těchto podmínkách můžeme dát jeden dva góly a utkání ještě zdramatizovat. To jsme začali plnit v šedesáté minutě. Do sedmdesáté páté minuty jsme snížili na rozdíl jediné branky a to jsme ještě některé šance nevyužili. Bohužel za posledních patnáct minut jsme již vyrovnávací branku vstřelit nedovedli, i když jsme na to měli několik šancí. Bylo to utkání dvou absolutně rozdílných poločasů. V první půli aktivní, důrazní domácí. My absolutně bez elánu a jako bychom stáli poprvé na hřišti. Ve druhé půli jsme hru zjednodušili a přidali na důrazu a role se zcela obrátily. Domácí si prakticky nic nevytvořili. My naopak měli hromadu šancí, škoda, že jsme alespoň nesrovnali. Tento bláznivý zápas jsme si prohráli příšerným vstupem a celým prvním poločasem," hlesl po utkání ratbořský stratég Vladimír Pěkný.

Branky: 6. a 14. Koula, 8. a 40. Tichý, 9. Končický, 25. Krákora – 28. Hošek, 44. Brtník, 62. J. Adámek, 67. Skopec, 75. Gembiczki. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 1:2. Diváci: 55. Poločas: 6:2.
Jevany: Trázník – Chaloupka, Marušák (46. Pokorný), Jásek, Matas – Tichý, Krákora, Novák, Končický – Koula, Pacourek (55. Honka).
Ratboř: Jeřábek – Vondráček, Kemza, Skopec, Hovorka – Vohnický, J. Adámek, P. Dolejš, Gembiczki – Hošek, Brtník.

Zásmuky – AFK Pečky 2:6

„Na naší hře se nedá najít nic pozitivního. Je to šílené, co v posledních kolech předvádíme. Bere mi to chuť dál pokračovat. Doufám, že si hráči uvědomí naše postavení v tabulce a za týden napraví předchozí výkony," zlobil se trenér Zásmuk Václav Jindra.

„První poločas jsme hráli dobře kombinačně a konečně se nám podařilo také vstřelit pěkné branky. Po změně stran jsme začali trošku vlažně, přesto jsem se dokázali opět dostat do několika šancí a tři
z nich proměnit. Naše vítězství bylo zasloužené. Soupeř si nezasloužil bodovat, a to neunesl jeden z domácích funkcionářů, který před kabinou při odchodu hráčů do kabin napadl jednoho našeho hráče a nastala úplně zbytečná mela," uvedl trenér Peček Martin Švára.

Branky: 3. Sobotka, 73. Mašín – 7. vlastní, 25. Macháček, 30., 55. a 65. Růžička st., 79. R. Hovorka. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 1:3.
Zásmuky: Kubelka (60. Sedlařík) – David (35. Roth), Fetter, Jelínek, Kraus – Vokáček, Benda, Karkoš, Lindner – Sobotka (46. Mašín), Borovička (65. Chábera).
AFK Pečky: Kruliš – P. Hovorka (83. Šteffen), Plaček, J. Hovorka, Zelenka – Soukup (52. Ontl), Modrovič, Moravec, Růžička ml. – Růžička st. (68. R. Hovorka), Macháček.

Nučice – Radim B 4:1

„Do zápasu jsme vstoupili velmi ospalým dojmem. Chyběl nám především pohyb. Postupně jsme začali přebírat otěže zápasu. Nejprve jsme trefili tyč a poté se již z trestného kopu trefil krásně přes zeď Vedral. Pod dojmem toho, že se nemůže nic stát, jsme udělali chybu v rozehrávce, kterou potrestal hostující útočník. Tato chyba nás poznamenala. Do konce poločasu jsme si již nevypracovali žádnou pořádnou příležitost. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a to se podařilo. Milan Zápotocký prokázal své bohaté zkušenosti a vyškolil hostujícího gólmana, z pro něj typické situace. Proměnil trestný kop. Další gól přidal po krásné přihrávce Nováka zcela osamoceny Kubalík. Účet zápasu uzavřel opět zkušený Zápotocký. Ten se neomylně trefil z hranice velkého vápna a nachytal tak opět hostujícího gólmana v nedbalkách. Tímto bych mu chtěl pogratulovat
k velmi dobrému výkonu. Stejně jako Nanko v prvním poločase splnil mé očekávání," řekl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepším týmem. Naše dobrá kombinace dělala domácím velké problémy. Ale naše příležitosti zůstaly nevyužity. Nučice měly jednu střelu za poločas a bohužel pro nás gólovou. My jsme vyrovnali po hrubce soupeřova brankáře. Přestávka nám vůbec neprospěla a domácí tým nás dostal pod tlak. Svoji převahu přetavili gólem z přímého kopu. A když nás poslal rozhodčí do desíti, tak už jsme síly na zvrat v utkání nenašli," konstatoval kapitán radimského béčka Tomáš Dejl.

Branky: 57. a 87. M. Zápotocký, 22. Vedral, 79. Kubalík – 27. R. Procházka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:4. ČK: 78. Čábelka (R). Diváci: 55. Poločas: 1:1.
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Podolák, Hurtík, Vedral – J. Hervert, Nanko (46. M. Zápotocký), Jícha, M. Hervert – Kubalík, Novák.
Radim B: Urik – Vaníček, M. Ružinský (64. Strniště), Kovařík, Hrabal – D. Arnold (46. Matouš), Čábelka, Dejl, Synek – I. Procházka, R. Procházka (58. Soukal).

Krakovany – Polepy 2:4

„V prvním poločase nás Polepy jasně přehrály a zaslouženě vedly o dvě branky. Do druhé půle jsme nastoupili
s větší chutí se o výsledek poprat a díky krásnému gólu Jelínka se nám to i dařilo. Vzápětí ale soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Naději vykřesal Špinka, když překonal brankaře Polep po dobře zvládnutém brejku. Za druhý poločas jsme si vypracovali dost příležitostí k otočení zápasu, ale neproměnili jsme je a naopak, když soupeř zabral, tak prostě gól dal, což se stalo i v posledních minutách po brejku do naší, v té chvíli již otevřené, obrany. Musím uznat velké kvality Polep, ale i pochválit naše kluky za bojovný výkon ve druhém poločase," uvedl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Bylo to divácky zajímavé utkání, ve kterém jsme byli fotbalovější a dovedli ho do vítězného konce," konstatoval kapitán Polep František Suchánek.

Branky: 58. Jelínek, 71. Špinka ml. – 26. a 71. Javorek, 42. L. Kmoch, 87. Kalivoda. Rozhodčí: Freund. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:2.
Krakovany: Douděra – Gerhát, Kubánek, Jelínek, Beneš – Věříš (70. Skokan), Kubka, Kozel (60. Olexa), Neruda – Sixta, Pospíšil (65. Špinka ml.).
Polepy: J. Černý – Zelenka (52. Hruška), Rak, Suchánek, Dittrich – Sejpal, L. Kmoch, Kalivoda, Slezák – Javorek, Bělina (46. D. Kmoch).

Třebovle – Bečváry 3:1

„Sice jsme vyhráli, ale já spokojený nejsem. Je vidět, že se sezona již jenom dohrává. Především v první půli mi tam chybělo nasazení a větší zápal do hry. Když jsme si
o přestávce vše vyříkali, náš výkon se trošku zlepšil, což se projevilo i ve skóre," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Zápasy jako podle kopíráku: neproměníme vyložené šance, kterých jsme měli jen za první poločas minimálně pět, pak inkasujeme. Nejsme efektivní, propadáme před brankou soupeře i před naší. A právě tam se zápasy rozhodují. Proto jsme na sestupovém místě," hlesl asistent Bečvár Josef Kuba.

Branky: 62. Němec, 69. a 71. Polanecký – 82. J. Kuba. Rozhodčí: Stupka. ŽK: 0:3. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Čáslava (80. Honc), Líbal (60. Bílek), Homolka – Kinčl (46. Andrašík), Dušek, Richter, Němec – Polanecký, Bobek.
Bečváry: Kropáček – J. Kuba, Uher, Urbánek, Slezák (65. V. Kšírl) – Čáslava, Dědek, Horáček, P. Kuba – Vanta, Jahoda.

Konárovice – Jestřabí Lhota 0:1

„Na horkou půdu Konárovic jsme odjížděli opět ve značně kombinované sestavě s vědomím, že se nám v Konárovicích tradičně nedaří. Nicméně od začátku zápasu jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme si vytvořit žádné gólové šance. Konárovice čekaly na svoji příležitost a ta přišla v 38. minutě, kdy rozhodčí odpískal penaltu. V této klíčové situaci se ukázala velká zkušenost gólmana Mirka Foršta, který domácího šutéra bravurně vychytal. O poločase jsme vystřídali a udělali změnu v rozestaveni, což vedlo k vytvoření mnoha šancí a střel. Výsledkem toho bylo břevno, tyč a naštěstí i rozhodující gól, který vstřelil Honza Hron. V závěru jsme mohli vítězství ještě pojistit, ale bohužel jsme neproměnili penaltu. Výhrou jsme si pojistili v předstihu druhé místo, které bylo i naším cílem v této sezoně, a proto bych chtěl všem hráčům poděkovat," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

Branka: 71. Hron. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Konárovice: Svoboda – Kopecký, Žídek, Vokoun – M. Patočka, Kutil (75. V. Patočka), Havlíček, Sojka – R. Pokorný, M. Černík, Stempák.
Jestřabí Lhota: Forst – Beran, Klička, Mikeš, D. Týma – Krajíček (80. L. Soukup), Hron, Mojžíš, Čáslavský (46. Hájek) – Krupka, Martinek.

Rozhýbejte své tělo severskou chůzí

Už jste potkali v lese běžkaře s holemi ale bez lyží? Víte, jaký je rozdíl mezi trekingovou holí a holí na Nordic Walking? Chcete se dostat do kondice, zhubnout nebo si prostě jen užít radost z pohybu s partou stejně nadšených lidí? Přijďte si vyzkoušet Nordic Walking - sport, při kterém zapojíte až 90 procent celého těla.

Na děti čekají maškarní. Kde se odehrají karnevaly?

Kam můžete tento víkend vyrazit s dětmi za zábavou v maskách?

Rozklepou se fotbalistům před kamerami kolena?

Velim – Něco nevídaného zažijí fotbalisté Velimi, účastník krajské I. A třídy. Jejich zápas třetího jarního kola (neděle 26. března) proti Bohemii Poděbrady bude přenášet přímým přenosem Česká televize.

Pozvání na Kmochův Kolín zažijí v pátek v kulturáku

Kolín – V městském společenském domě pozvou krásnou muzikou na blížící se festival Kmochův Kolín dva místní velké dechové orchestry v pátek od 18.00 hodin.