OKRES: Černého Petra mají Krakovany

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Jedenácté kolo okresního přeboru ve fotbale přineslo jednu podstatnou změnu. Hráči Konárovic po výhře nad Velkým Osekem opustili poslední příčku. Černého Petra mají nyní Krakovany.

3.11.2015 5

Z utkání Plaňany - Jevany (4:1).Foto: Pavel Šamšula

Konárovice – Velký Osek 4:0

„Do Konárovic jsme odjeli bez tří hráčů základní sestavy a bohužel to bylo znát více, než jsme si mysleli. Zápas jsme jako tradičně začali vlažně a soupeře vybídli hned na začátku ke skórování. Bohužel ani tato branka nás dostatečně nenastartovala a tak jsme se do šancí dostávali jen sporadicky. Navíc soupeř na konci první půle poodskočil již na rozdíl dvou branek.
O poločase jsme se s kolegou Koškou snažili mužstvo vyburcovat k obratu jak slovně, tak i změnami v rozestavení. Bohužel soupeř nás do žádných výraznějších šancí nepustil. Hrál tvrdý a jednoduchý fotbal. My vsadili vše na útok, což se nám v závěru vymstilo a Konárovice svůj náskok ještě navýšily. Opět se nám tedy venku nepodařilo bodovat a popravdě řečeno
s tímto výkonem to opravdu nešlo. Na závěr bych ještě pochválil rozhodčího Bláhu, který velice slušně toto utkání odřídil," uvedl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 3. a 78. M. Černík, 40. vlastní Karban, 87. vlastní Plášil. Rozhodčí: Bláha. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek, Brunclík – Kopecký, J. Pokorný, Kahoun, Sojka – M. Černík, Havlíček, R. Pokorný (80. Patočka).
Velký Osek: Kalinec – Špaček, Plášil, Sixta (46. M. Černý), J. Adamec – Šmiřák, D. Adamec, Koška (76. S. Karban), L. Černý, J. Karban – Koubek.

Libodřice – Zásmuky
1:1 (PK 3:2)

„Do utkání jsme opět nastupovali nekompletní a museli vypomoct hráči z B týmu. V prvním poločase měl soupeř mírně navrch, hrál po větru a my navíc do nepříjemného sluníčka. Hosté proti naší celkem dobře fungující obraně ale nic nevymysleli. Škoda, že Hrstka v závěru poločasu neproměnil svůj nájezd. Do druhého poločasu jsme šli v početní přesilovce, ale v kabině jsem varoval před touto občasnou nevýhodou. To se na hřišti potvrdilo, přestali jsme hrát a často chybovali v rozehře. Po jedné takové chybě jsme po centru za obranu neuhlídali hostující útočníka, který tak otevřel skóre. Naši fanoušci místo podpory svého týmu nám nepříznivě spílali, což mi hlava nebere. Mužstvo se však nevzdalo a v závěrečném tlaku jsme dokázali po skrumáži ve vápně v závěrečných minutách vyrovnat. Na penalty jsme zvítězili a dokázali si doma ponechat alespoň dva body, se kterými jsme spokojeni," uvedl hrající trenér Libodřic Michal Škopek.

„Dnešní utkání je jednoznačná ztráta dvou bodů.
V dosavadním průběhu soutěže jsme sehráli utkání s nejslabším soupeřem. Od první do poslední minuty jsme měli jednoznačnou převahu, a to i v druhém poločase, kdy jsme hráli v deseti. Bohužel jsme nedokázali proměňovat i stoprocentní šance. Jinak za předvedenou hru musím kluky pochválit. Zklamáním pro mě byl kanonýr Hrstka, který jediné, co předvedl, bylo divadelní vystoupení, za které byl neprávem vyloučen náš hráč na konci prvního poločasu," konstatoval trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 88. F. Šafránek – 66. Borovička. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 1:1. ČK: 41. Derka (Z). Diváci: 90. Poločas: 0:0.
Libodřice: Kolář – F. Šafránek, M. Škopek, P. Škopek, Pohanka – M. Šafránek (73. Mlázovský), Košík, Heverle, Hovorka – Pánek (56. Mikeš), Hrstka.
Zásmuky: Sedlařík – Kraus, Lindner, M. Čapek (80. Chábera), Roth – David, Benda, A. Čapek, Derka – Borovička, Jelínek (70. Vokáček).

Kouřim – Nučice 3:2

„Máme za sebou další těžký zápas, Nučice byly nepříjemný soupeř a myslím, že je pro ně výsledek s ohledem na průběh zápasu krutý. V prvním poločase se nám podařilo výsledek otočit. Prohrávali jsme, ale Charvát s Ružinským hostujícího brankáře dokázali prostřelit. Měli jsme i dvě další tutovky, ale neproměnili je. Soupeř ovšem nezůstával pozadu a několikrát nám ve vápně pořádně zavařil. Naštěstí je zradila koncovka," popsal první dějství hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Druhý poločas příliš fotbalový nebyl a hosté brzy srovnali skóre. Při vyrovnání ale hostující hráč naprosto nepochopitelně osočil vulgárně rozhodčího a ten ho po zásluze poslal do kabin. Od té doby byl obraz hry stejný, my jsme útočili do zformované obrany a nebyli jsme schopni se prosadit. Hosté pak hrozili nebezpečnými brejky a nakopávanými míči, které nám dělaly problémy. Šance na obou stranách zůstaly nevyužité a pak přišlo infarktové nastavení. Pazderec sám před brankářem netrefil, na druhé straně pak Havránek o pár vteřin později skvěle chytil šanci soupeře. Když už se pomalu chystaly pokutové kopy, zahráli jsme roh na zadní tyč a balón, který po dorazu tyče skákal na lajně, uklidil pod víko Svoboda. Byli jsme rozhodně šťastnější, soupeř mohl vyhrát stejně jako my, i v deseti byl stále nebezpečný," dodal Snížek.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Hned v první minutě šel sám na gólmana Novák, ale prováhal střelecký moment. I domácí měli svou možnost. Tu zlikvidoval náš gólman. Poté jsme se již střelecky prosadili. Kubalík dostal míč do prostoru, navedl si ho na střed a přes obránce nechytatelně vystřelil. Vedení jsme však dlouho neudrželi. Domácí dvěma slepenými góly otočili skóre již do poločasu. Druhý poločas začal stejně jako první, naší velkou šancí. Vedral však ve vyložené šanci selhal. A tak se opět prosadil Kubalík, který odražený balon z 15 metrů uklidil za bezmocného Havránka. Jenže místo toho, abychom slavili branku, tak předvedl nepochopitelný zkrat Šulc a nechal se za kecy zbytečně vyloučit. Od té chvíle jsme se soustředili spíše na obranu. Domácí hrozili převážně ze standardních situací. V závěru utkání, když už to vypadalo na remízu, měl nejprve možnost Pazderec a vzápětí Jakub Hervert, který šel sám na gólmana, ale ten ho vychytal. Z posledního rohu však domácí pro nás nešťastně udeřili. Ještě jsme pak měli jeden závar, ale již jsme podruhé vyrovnat nedokázali. Klukům chci poděkovat za velmi kvalitní výkon. Dnes vyhrálo šťastnější mužstvo. Určitě ne lepší," podotkl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

Branky: 30. Charvát, 34. Ružinský, 93. Svoboda – 20. a 54. Kubalík. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: 3:3. ČK: 54. Šulc (N). Diváci: 200. Poločas: 2:1.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Čáp, Holub, Novák – Charvát (80. M. Snížek), Královský, Jirků (63. Světnička), Ružinský – J. Keltner (63. M. Havránek), Pazderec.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Miňovský, Hurtík, Vedral – Novák, Jelínek, Chromý, M. Hervert (73. J. Hervert) – Jícha, Kubalík.

Ratboř – Třebovle
0:0 (PK 2:4)

„Do zápasu jsme vstoupili dost ospale. Hráli jsme bez důrazu a přizpůsobili se tempu hostí. Za první půli jsme si vytvořili jen jednu velkou šanci, a tou byla penalta po faulu na Stráníka. Bohužel náš exekutor nastřelil jen břevno.
Do druhé půle jsme vstoupili
o dost lépe. Byli jsme aktivnější, ale ani jednu ze tří vyložených šancí jsme nevyužili. Do konce zápasu jsme soupeře přehrávali, ale k ničemu nám to nebylo. V penaltách jsme vyhořeli a ze čtyř jsme dvě neproměnili. Tempo hry bylo velmi pomalé. My drželi míč a hosté především bránili a nakopávali na jednoho rychlého útočníka. Dnes se pro nás jedná jednoznačně o ztrátu. Předvedli jsme špatný výkon a navíc neproměnili šance. Třebovle k nám přijela neprohrát a my jí to svou hrou dost ulehčili," nebyl po utkání vůbec spokojen trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

„Zápas to moc pohledný nebyl. Šancí, těch stoprocentních, moc nebylo. My přežili kritickou chvíli ve dvacáté minuty, kdy domácí hráč napálil míč z penalty do břevna. My mohli také jednou skórovat, ale Blaščok lobem poslal balon vedle. Po změně stran nás soupeř trošku zmáčkl, ale my vše přečkali bez úhony a dovedli zápas do penaltového rozstřelu. Tam opět kraloval náš brankář Pokorný, který dvě penalty chytil. S dvěma body jsme nadmíru spokojeni. V naší situaci potřebujeme každý bod. Paradoxně jsme jich na podzim získali víc venku než doma," přiznal trenér Třebovle Josef Kocourek.

Rozhodčí: Trumpus. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poločas: 0:0.
Ratboř: Jeřábek – Hovorka, Kemza, Vančura, Skopec – Stráník (61. Dvořák), Švarc, P. Dolejš, M. Adámek (73. Trojan) – J. Adámek, Vohnický.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Němec, Čáslava, Homolka – Andrašík, Líbal, Bílek (46. David Richter), Daniel Richter, Dejl – Blaščok.

Krakovany – AFK Pečky 2:4

„Nejdříve bych chtěl popřát brzké uzdravení Aleši Jaborskému, který se dnes nešťastně zranil. Jinak dnešní zápas rozhodlo prvních šest minut, kdy jsme inkasovali dvě branky. A i přes snahu a množství šancí se nám dotáhnout soupeře nepodařilo. Tabulkově jsme spadli na úplné dno, ale já stále věřím, že máme na to se z něj dostat. Máme na to dva zápasy na podzim a celé jaro. Musíme však změnit téměř vše," zdůraznil trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Utkání dvou rozdílných poločasů se šťastným koncem pro nás. Soupeř hrál tvrdě a to, co nedokázal proměnit,
k čemuž jsme se také připojili také i my, bylo na fotbalový infarkt. Zápas klidně mohl skončit 10:12," konstatoval trenér Peček František Hovorka.

Branky: 64. Malina, 86. Skokan – 3. a 53. Růžička, 6. Dolejš, 23. Jedlička. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:3.
Krakovany: Douděra – Gerhát, Šindelář, Jaborský (14. Pospíšil), Skokan – Věříš (85. Vondrák), Kubánek, Kozel, Neruda (28. Novotný, 48. Sixta) – Malina, Špinka.
Pečky: Drahoňovský – Ružinský (59. Soukup), Moravec, Janeba, P. Hovorka (73. Havelka) – Malý, Dolejš, Modrovič, M. Ontl – Růžička, Jedlička (75. R. Hovorka).

Plaňany – Jevany 4:1

„Vstup do zápasu nám vyšel na jedničku. Po třiceti minutách jsme vedli 3:0 a měli utkání pod kontrolou. Postupně se trefili Brecík po samostatném sólu a dvakrát Proskočil. Další branky jsme již nepřidali a po fatálním nedorozumění našich obránců ve středu hřiště jsme obdrželi branku sedm minut před koncem poločasu. Ve druhém jsme již více bránili a oba soupeři si vytvořili několik šancí. Mezi 55. a 70. minutou nás Jevany přehrávaly a třikrát nás podržel Hradecký. Následně se hra opět vyrovnala a definitivu výsledku dal po sólu dvě minuty před koncem Tomáš Freund," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Termín nedělních zápasů nám vyloženě nesvědčí, a to se ukázalo i v Plaňanech. Nastoupili jsme naprosto nekoncentrovaní. Domácí tým se brzy ujal dvoubrankového vedení. Plaňanský tým nám dělal problémy svými nakopávanými míči do pokutového území. K navýšení skóre
o další branku došlo v 20. minutě zápasu. V 37. minutě po pěkné kombinační akci a přihrávce Sochůrka snížil Popelka na 3:1. Do druhého poločasu došlo ke střídání dvou hráčů a naše hra ožila. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu a ti se jen sporadicky dostávali přes půlku. Dostávali jsme se do slibných šancí, ale bohužel jsme je opět neproměnili. A tak přišel trest.
V 88. minutě po brejku uzavřely Plaňany skóre na 4:1. Nutno říci, že druhý poločas jsme byli daleko lepším týmem. Dále chci poděkovat rozhodčímu Hronovi za velmi dobře odpískaný zápas," řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 8. Brecík, 10. a 20. Proskočil, 88. T. Freund – 38. Popelka. Rozhodčí: Hron. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 3:1.
Plaňany: Hradecký – Kruliš, Vinš, Břichnáč, A. Kučera – Handaganič (89. T. Kučera), Kozdera, Brecík, Švehla – Češner (57. T. Freund), Proskočil.
Jevany: Tolstikov – Jásek, R. Krejčík, Čechák, Chaloupka – Novák (46. Matas), Krákora, P. Moravec (46. Tichý), Sochůrek (68. Pacourek) – Koula (87. M. Moravec), Popelka.

Český Brod B – Jestřabí Lhota 4:3

„Utkání jsme začali velmi dobře. Po rychlém protiútoku se prosadil krásným gólem po individuální akci Kozlíček.
O deset minut později bylo ještě veseleji, kdy se nám povedl další rychlý protiútok, když Hanzl vyřešil dobře situaci a předložil balon volnému Makovskému, který neměl problém se zakončením. Poté jsme nechali hrát soupeře a zbytečně vytvářeli standardní situace, po které jsme inkasovali branku. Do druhé půle jsme nastoupili velice dobře, soupeře zatlačili a vstřelili další dvě branky. Jenže pak přišly opět naše zbytečné fauly a standardní situace, ve kterých máme obrovský problém, pokud nám chybí oba stopeři základní sestavy. Není tam bohužel nikdo, kdo by si tam udělal pořádek a tak soupeř vstřelil dva góly. I když ten třetí nikdo neviděl, přesto ho rozhodčí odpískal z půlící čáry. Ale i tak se musíme vyvarovat těchto gólů, jsou naprosto hloupé a kazí to dojem na konečném výsledku," konstatoval trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

„Na půdě favorita nám nevyšly vstupy do obou poločasů a to rozhodlo. Na začátku jsme hráli a pouštěli soupeře do rychlých brejků, které dvakrát potrestali. Po vystřídání a přeskupení sestavy jsme snížili, ale opatrný a nedůrazný začátek druhého poločasu soupeř využil a přidal dvě branky. Potom jsme přidali, snížili, ale už jsme to nedotáhli. Chci chlapcům poděkovat, že nechali na hřišti vše," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

Branky: 6. Kozlíček, 17. Makovský, 56. Popovych, 62. Mašanský – 27. L. Týma, 74. Kesner, 86. Krupka. Rozhodčí: M. Kratochvíl. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 2:1.
Český Brod B: T. Vymazal – Popovych (60. Morávek), Bouma, Skořepa, Bohm (46. M. Šmejkal) – Moravec, Moško, Makovský, Kozlíček – Mašanský, Hanzl.
Jestřabí Lhota: Málek – V. Soukup, Krupka, Klička, L. Týma – Hron, Mojžíš, Kesner, Kureš, Mikeš – Martínek (18. Beran).

1. Český Brod B⋌ 11 9 1 0 1 59:17 29
2. Kouřim⋌ 11 7 1 2 1 37:23 25
3. Zásmuky ⋌ 11 5 2 2 2 26:24 21
4. AFK Pečky⋌ 11 5 1 2 3 45:29 19
5. Jevany ⋌ 11 5 1 0 5 29:25 17
6. Libodřice⋌ 11 4 2 1 4 26:35 17