Naopak na opačném pólu na své první body stále čeká Třebovle. Ta v souboji dvou nejhorších mužstev nestačila na Zásmuky. Jedno utkání pátého kola se nehrálo. Vzhledem k tomu, že hráči Polep odjeli na týdenní dovolenou do Chorvatska, zápas byl odložen na úterý 28. října (14).

Jevany – Nučice 1:3

„Dlouho očekávaný zápas s příchutí derby a velkým počtem diváků pro nás začal špatně. Než jsme se rozkoukali, už jsme po sedmi minutách prohrávali o dva góly, a to po špatném pokrytí hráče na malém vápně a nezdařilém odkopu. Nutno říci, že nás hosté prvních dvacet minut sevřeli a do ničeho nepustili. Naše první střela na soupeřovu branku Novákem skončila na tyči a od té doby se hra vyrovnala. Druhý poločas jsme začali aktivně a soupeře jsme přehrávali, ale málo a špatně stříleli. Až přišla 59. minuta zápasu a volný přímý kop, který Krákora nádherně poslal do šibenice nučické branky. Bohužel, tým zdecimovaný zraněními soupeře svíral, co mohl, ale šanci přinesla jen 82. minuta zápasu, kdy  po centru Krákory Jásek hlavou vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře. Soupeř vstřelil vítěznou branku minutu před koncem do zcela otevřené obrany.  Tímto děkuji všem hráčům za statečný výkon proti dobrému soupeři," řekl po utkání trenér Jevan Jan Lahoda.

„Zápas na horké půdě v Jevanech jsme začali ve velkém stylu. Po centru Petra Zápotockého hlavou skóroval Robert Jícha. Za dalších pět minut šel důrazně do souboje se stoperem soupeře Michal Hervert, obral ho o balón a nekompromisně zakončil. Soupeř ohrožoval naši branku pouze střelami ze střední vzdálenosti. Po jedné z nich nás zachránila tyč. Do druhého poločasu jsme šli s taktikou nepustit domácí do tlaku a hlavně nedat domácím šanci zahrávat v blízkosti velkého vápna standardní situace. To se nám však nepodařilo a Krákora nádherně snížil. Domácí se pak ještě více vrhli do útoku a tím jsme měli šance na brejky. Jeden z nich se nám v závěrečných minutách podařil. Hráčům chci poděkovat za předvedený výkon, přístup k tomuto zápasu a hlavně divákům, kteří nás celý zápas povzbuzovali," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

Branky: 59. Krákora –  2. Jícha, 7. M. Hervert, 90. P. Krutský ml. Rozhodčí: Humpolák. ŽK: 4:8. Diváci: 170. Poločas: 0:2.

Jevany: Trázník – Jásek, Marušák, Šanta, Matas (65. Pokorný) – Tichý (73. Tolstikov), Moravec, Krákora, Končický (46. Honka) – Novák, Koula.

Nučice: T. Krutský – Hurtík, Podolák, Pečenka, Vedral – Stárek (84. Kočí), Chromý (54. Miňovský), Zápotocký, M. Hervert (46. Jelínek) – Novák (87. P. Krutský ml.), Jícha (77. J. Hervert).

Zásmuky – Třebovle 5:1

„Už jsme potřebovali nutně bodovat a jsem rád, že všichni hráči nastoupili do zápasu s odhodláním vyhrát. Do prvního gólu se hrál celkem vyrovnaný fotbal, ale první gól kluky uklidnil a od té chvíle jsme měli zápas pod kontrolou. Všichni, co v zápase nastoupili, zaslouží pochvalu. Třeba pátý gól měli po krásné akci na svědomí v tomto utkání dva náhradníci, Borovička a Chábera," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Dvacet minut to vypadalo nadějně. S domácími jsme drželi krok, měli jsme i nějaké náznaky šancí. Jenomže pak jsme dostali dva laciné góly a bylo po nás. Do konce zápasu byli domácí jasně lepší a naprosto zaslouženě zvítězili," uznal trenér Třebovle Josef Kocourek.

„U našich kluků mi chybí větší zápal pro hru. Přijde mi, že si jdou jenom zahrát," dodal Kocourek.

Branky: 22. Mořický, 40. Pechar, 45. Kajnar, 65. Sobotka, 80. Chábera – 75. Vnuk z PK. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 3:0.

Zásmuky: Kubelka – David, Jelínek, Roth, Krombholz – Kajnar, Benda (70. Mašín), Pechar (50. Chábera), Lindner – Sobotka (80. Vokáček), Mořický (60. Borovička).

Třebovle: L. Pokorný – Růžek, Hříbal, Král, Homolka (46. Vnuk) – Líbal (70. Andrašík), Čáslava, Bobek, Dan Richter, Němec – Blaščok.

Konárovice – Krakovany 2:0

„Začátek zápasu nám hrubě nevyšel. Po nedorozumění našeho brankaře a obrany jsme dostali gól z první standardky soupeře a od té doby začalo naše dobývání konárovické brány. Tu však soupeřův výborný gólman, i za pomocí svých spoluhráčů a někdy i štěstí, ubránil. Druhá branka z brejkové situace v naší síti jen podtrhla náš zmar. Prostě klasický zápas, že i kdybychom hráli do rána, tak gól nedáme. Jelikož se fotbal na góly hraje, tak díky naší dnešní nemohoucnosti jsme zaslouženě prohráli," konstatoval trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branky: 20. Kahoun, 82. Havlíček. Rozhodčí:  Freund. ŽK: 4:2.  ČK: 65. R. Černík (Konárovice). Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Konárovice: Ernyger – Vokoun, Žídek, R. Černík – Kopecký, Kahoun, Brunclík (50. Patočka), Havlíček (89. Kutil), Kahoun, Sojka (60. Jandák) – M. Černík, Pokorný (80. Plachý).

Krakovany: Douděra – Šindelář, Jaborský, Jelínek, Beneš – Olexa (65. J. Špinka ml.),  Kozel, R. Tlučhoř, Neruda – Oberreiter (50. Malina), Žižka.

AFK Pečky – Dobré Pole 4:1

„Utkání, ve kterém jsme potřebovali bodovat, jsme hlavně v prvním poločase zvládli. Tento stav nás ukolébal, hlavně po přestávce, kdy jsme hráli špatně. Sedm minut před koncem jsme si nechali dát kontaktní gól na 2:1. Soupeř hru otevřel, cítil šanci na vyrovnání, což nám vyhovovalo a začali jsme chodit do otevřené obrany. V závěru jsme dvěma brankami upravili skóre na 4:1. Zápas s přehledem řídil rozhodčí Löwe," uvedl trenér Peček František Hovorka.

„Dvacet minut jsme měli více ze hry, vypracované šance jsme však neproměnili. Po té převzal iniciativu soupeř a ten proměnil jednu rychlou kombinaci a jednu střelu z dálky. V druhém poločase kontroloval soupeř hru, při snaze zvrátit výsledek se nám nejprve podařilo snížit, kdy jsme vykombinovali obranu i brankáře, ale následně soupeř proměnil dva rychlé průniky do otevřené obrany," popsal klíčové okamžiky utkání vedoucí Dobrého Pole Petr Varyš.

Branky: 22. a 34. Bortlík, 85. Hanzelín, 90. Jedlička – 83. Vosecký. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 3:2. ČK: 83. Kušta (DP). Diváci: 140. Poločas: 2:0.

AFK Pečky: Svatuška – Braňka (49. Malý), Bortlík, Plaček, P. Hovorka – Materna, Lazaryev, D. Konůpek (75. Ontl), Hanzelín – Růžička ml., Jedlička.

Dobré Pole: Neveselý – Jícha, Březina, Hurt, Hozman – Švrčula, Štefančík, Kušta, Jelo – Pytloun, Vosecký.

Jestřabí Lhota – Radim B 2:2 (PK 2:4)

„Opět jsme skvěle zvládli začátek utkání a dokázali jsme vstřelit branku, ale soupeři jsme umožnili vyrovnat, když jsme se rozestoupili ve zdi při trestném kopu. Chvíli nám trvalo, než jsme se z vyrovnání oklepali, ale potom jsme měli opět převahu a tu jsme vyjádřili  brankou, bohužel další jsme nepřidali a ve druhém poločase jsme díky individuálním chybám pustili soupeře do několika šancí, které stačil napravovat náš brankář. Bohužel jednou soupeř uspěl a ani v závěru utkání jsme nedokázali ze dvou vyložených šancí uspět a tak skončilo utkání nerozhodně. No a penaltový rozstřel jsme psychicky nezvládli.  No nic, hlavu vzhůru a příště to musí být lepší," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

„Utkání začalo opatrně bez vážnějších šancí na obou stranách. První naše zaváhání domácí potrestali, když byli důraznější v našem malém vápně. Inkasovaná branka nás nakopla a vzápětí přišla odměna v podobě vyrovnání Miloše Ružinského z přímého kopu. Domácí si vzali vedení zpět po hezké střele. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, když si při závaru před brankou našel balón Čábelka a nemýlil se. V poslední minutě se nám zranil brankář Urik a penaltový rozstřel musel odchytat Ondřej Exner, který nám nakonec vychytal bod navíc. Dvou bodů si moc vážíme a musíme je potvrdit příští kolo proti Ratboři na domácím trávníku," uvedl kapitán radimského béčka  Tomáš Dejl.

Branky: 7. Martínek, 32. Kesner – 26. M. Ružinský, 70. Čábelka. Rozhodčí: Lev. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1.

Jestřabí Lhota: Heres – Beran, Skalický, V. Soukup  (67. Martikán), D. Týma  –  Mojžíš, Kesner, Klička, Martínek (64. Hron) –  L. Týma ml. (72. Svoboda), Mikeš.

Radim B: Urik – Janoušek, M. Ružinský, Lapšanský, Hrabal – Machata, Exner, Dejl, Synek – T. Ružinský (35. Tauber), Čábelka.

Ratboř – Bečváry 2:5

„První půle byla vyrovnaná. Hosté se brzy ujali vedení po pěkné střele hostujícího stopera z přímáku. My dokázali brzy srovnat zásluhou Stráníka. Poté jsme po autu nechali osamoceného forvarda hostí v blízkosti naší branky, který neměl problém skórovat. Naštěstí jsme opět vyrovnali prakticky z následného útoku po pěkné akci Suchého zakončoval Gembiczki do prázdné branky. Další nadějné příležitosti jsme řešili špatně. Do druhé půle jsme šli s tím neinkasovat a rychle se ujmout vedení. Stal se pravý opak. Zkraje druhé půle se opět hostující stoper postavil k trestnému kopu a míč opět uklidil do šibenice. Navíc chvíli na to jsme si po centrovaném míči z přímáku vstřelili vlastní gól. To utkání definitivně zlomilo a zbytku duelu vládly Bečváry. My jsme především první půli neodehráli špatně, ale hrozně se nadřeme na vstřelení branky, naopak snadno po našich chybách inkasujeme. Spoustu našich slibně rozjíždějících akcí nedokážeme dotáhnout do konce a zkazíme finální přihrávku nebo centr. Hosté dnes však vyhráli zaslouženě," přiznal kouč Ratboře Vladimír Pěkný.

„První poločas nebyl z naší strany herně příliš vydařený. Záložní řada se nedostávala do hry, hráli jsme dlouhé nakopávané míče a to není způsob hry, který nám vyhovuje. Dokázali jsme v prvním poločase vstřelit dvě branky, ale soupeř vždy rychle reagoval a po našich chybách vyrovnal. Druhý poločas byl už herně daleko lepší. Hráli jsme více po zemi, byli přesnější a myslím, že soupeř postupně odpadal i fyzicky. Druhý poločas jsme jasně ovládli 3:0 a měli ještě několik příležitostí. Nejhezčími momenty zápasu byly perfektně zahrané trestné kopy od Honzy Uhra, po kterých padly dva góly. Byly ze střední vzdálenosti a jako přes kopírák, brankář soupeře neměl šanci. Tři body z Ratboře nás těší," řekl po utkání asistent Bečvár Josef Kuba.

Branky: 5 Stráník, 15. Gembiczki – 3. a 52. Uher, 13. Hampl, 53. Horáček, 59. Jahoda. ŽK: 2:4. Diváci: 50. Poločas: 2:2.

Ratboř: Jeřábek – Skopec (77. Vondráček), Kemza, Vančura, Adámek – Stráník (81. Rýzner), P. Dolejš, Vohnický, Gembiczki – Hošek, Suchý (86. Sova).

Bečváry: Huslík – Slezák, Uher, P. Kuba, Hampl –  Čáslava, Dědek, Horáček, Jahoda (80. J. Kuba) – Vanta, Sikáček.

1. Nučice⋌ 4 4 0 0 0  8:1  12
2. Krakovany ⋌ 4 3 0 0 1 10:7   9
3. Konárovice ⋌ 4 3 0 0 1  8:8   9
4. Polepy⋌ 3 2 1 0 0 13:5   8
Bečváry ⋌ 4 2 1 0 1 13:5   8
6. Jestřabí Lhota ⋌ 4 2 0 2 0  6:5   8