Kolín v generálce vyzrál na třetiligový Převýšov

Kolín – Nejlepším možným způsobem zakončili zimní přípravu fotbalisté Kolína (divize). V generálce na jarní část porazili na domácí půdě Převýšov (ČFL) 1:0.

5.3.2017

Z přípravného utkání FK Kolín - Převýšov (1:0).Foto: Adam Hruška

„Dnes bylo k vidění typické třetiligové utkání. Převýšov svoji kvalitu ukázal, ale ničím nás nepřekvapil. Byli jsme na něj dobře připraveni," uvedl trenér Kolína Jaroslav Havrda.

„Přestože jsme hráli na trávě, tak hru trošku ten terén stěžoval. Vymlouvat se na to ale nechci, pro oba týmy to bylo stejné. Hráče jsem nabádal, abychom hráli rychle dopředu s jednoduchým přechodem do útoku. Abychom prostě hráli jednoduše, když nám to soupeř umožní a ten nám to umožnil. Samozřejmě finální a předfinální fáze nám někdy vázla. Co mě mrzí nejvíc, že jsme v první půli měli spoustu nevynucených ztrát, když jsme místo do slabší strany hráli na obsazené hráče a naopak. Převýšov díky tomu několikrát chodil do přečíslení 6:4 nebo 5:4, ale i to jsme dokázali nějakým způsobem odvrátit. V posledních patnácti minutách první půle jsme dali balon na zem, zklidnili se v přechodové fázi a vytvořili si dvě velké šance, které jsme ale neproměnili. Soupeř si vytvořil jednu šanci, dobře zasáhl gólman Ptáček," popsal klíčové okamžiky první půle Jaroslav Havrda.

Jediný gól utkání vstřelil chvíli po změně stran nádherným volejem Brunclík.

„Vstup do druhé půle jsme měli velice slušný. Především prvních patnáct minut. Hráli jsme po zemi s rychlým přechodem. Snažili jsme napadat rozehrávku soupeře, který je v ní silný. To se nám dařilo a získali jsme spoustu míčů. Bohužel tam nespadla druhá branka, která by nás uklidnila. Po prostřídání hra trošku upadla, ale myslím si, že i tak s generálkou můžeme být spokojeni. Utkání nám ukázalo, co jsme vidět chtěli," dodal Havrda.

Branka: 52. Brunclík. Poločas: 0:0.
Kolín: Ptáček – Biško, Šourek, O. Puk (46. Zdeňka), Nešpor – Čapek (46. Vácha), Brunclík (70. Němeček), Seifert, Němeček (46. Bora) – Štoček (75. Novák), Jindřich (46. M. Puk).

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Radimský kostel Nejsvětějšího Vykupitele je opět požehnaný.
100

OBRAZEM: Po více jak sto letech žehnali kostelu

Již po dvaatřicáté se v Červených Pečkách odehrála poslední červnovou sobotu původně soutěžní, dnes už jen poslechová přehlídka nazvaná Červenopečecká pecka.
96

Na Červenopečecké pecce zněli s úspěchem Ozzy Osbourne i Pink Floyd

OBRAZEM: Žáci se proměnili v námořníky

Kolín - Na konci školního roku se školní družina ze ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 rozloučila se školním rokem 2016 – 2017 Námořnickým odpolednem.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

OBRAZEM: Letní kino zavítalo do Radimi

Radim - Stalo se již tradicí, že pojízdné letní kino zajíždí dvakrát za léto na radimské hřiště, kde promítá české komedie. Je takřka pravidlem, že první promítání je v období, kdy se v obci slaví pouť.

Deviant z Kolína se chytil do policejní pasti

Kolín – Více než dva týdny se po městě šířily zvěsti o neznámém mladém muži, který na různých místech Kolína útočí na ženy. Útoky potvrdila také státní policie. „První útok jsme zaznamenali 6. června," řekla mluvčí policie Petra Potočná s tím, že první útok byl ze všech nejlehčí.