Rozmáčený trávník nevyhovoval více technické hře domácích borců, lépe se s nástrahami terénu popasovali důraznější hosté, kteří byli nejen opticky více aktivnější, ale i více ve hře.

Dostali se také jako první do velké šance, jen včasné vyběhnutí a pád pod nohy brankáře Malého situaci zachránil. Ještě jednou se ocitli v šanci, ale ani tentokrát jim nebylo přáno, protože rozhodčí signalizoval provinění proti pravidlům, ještě než míč skončil v brance.

Bojovností hosté oplývali i po přestávce. Branky se ale dočkali domácí, protože Javorek parádně uvolnil za obranu L. Kmocha a ten zkušeně dopravil míč k tyči i do sítě.

Zhruba za deset minut se do pokutového území Sokolče vysunul Týma a výborně hrající Javorek si připsal druhou brankovou asistenci. Od první vstřelené branky byly Polepy jako polití živou vodou a i na těžkém terénu předváděly pro ně typickou kombinační hru. Také jim radost zkazil hvizdem rozhodčí, to když, kdo jiný než Javorek, vymotal obránce i s brankářem a vstřelení branky nabídnul D. Kmochovi.

Ten se přeci jen dočkal, Javorkovu slaboučkou střelu brankář neuvěřitelně propustil pod rukama za sebe a D. Kmoch už tentokrát smetanu slíznul. Dočkali se i hosté. Součkovu šanci ještě znovu Malý stačil zlikvidovat, ale v samém závěru utkání, kdy domácí obrana nedokázala uklidit brankářem vyražený míč, kosmeticky výsledek upravili.

"Polepy vyhrály zaslouženě, na rozdíl od nás měly hráče, kteří dokázali branku vstřelit. Škoda naší nevyužité převahy z prvního poločasu, ale i vlastními chybami jsme domácím vítězství usnadnili," řekl trenér Sokolče Stanislav Košek.

„Stále stejná věc, první poločas špatný, druhý dobrý, nevím čím to je, ale druhý poločas jsme je opravdu přehrál, začali jsem hrát po zemi a do stran. Soupeř mě překvapil, měl dobrý pohyb po hřišti, lépe se vypořádal s terénem, hrál dobře“, kroutil hlavou domácí trenér Miloš Malina.

Polepy – Sokoleč 3:1

Branky: 54. L. Kmoch, 65. Týma, 87. D. Kmoch – 89. Šťastný. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 4:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Polepy: Malý – Král (66. Mojžíš), Suchánek, Hůrka, Týma – Dušek, Müller (80. Dvořák), L. Kmoch, Kesner – Javorek, Slezák (60. D. Kmoch).

Sokoleč: Podrazský – Černý, Soukup, Zemanec, Martínek – Kulhánek, Šťastný, Zahradník, P. Němec – Provazník, Souček.