Letos v Berlíně poměřilo síly více než 1400 plavců ze 176 plaveckých oddílů sedmnácti zemí a ani v tak obrovské konkurenci se Kolíňáci neztratili. Letošní účast byla dokonce nejúspěšnější za čtyři roky.

Stalo se tak především zásluhou Marie Neumannové, která předváděla výborné výkony. Hned první start na 400m volným způsobem jí vyšel na jedničku, když předvedla svůj zatím nejlepší výkon na této trati, nechala za sebou všechny soupeřky a vystoupila na zlatý stupeň vítězů.

Na poloviční trati pak zopakovala vynikající výkon, který proměnila v bronzovou medaili. Výborně si vedla i v závodu na 100m volným způsobem, v němž obsadila vynikající šesté místo. Ve sprintu na 50m volným způsobem pak zůstala jen těsně za první desítkou, když dohmátla na jedenácté pozici.
O další skvělá umístění se postaral nejmladší kolínský závodník Maxim Suk, který se v závodu na 50m volným způsobem probojoval až do finále. V rozplavbách zaplaval výborně a do finále postupoval ze šestého místa. Ve večerním finále dokázal pak svůj výkon ještě vylepšit a posunul se až na skvělé čtvrté místo.

Obdobně si vedl v disciplíně 50m znak, v níž obsadil vynikající devátou příčku. V disciplíně 50m prsa pak dohmátl na čtrnáctém místě.

Do druhé desítky se také prosadila další kolínská závodnice Pavlína Kubátová, která si nejlépe vedla v závodu na 400m volným způsobem, v němž doplavala na dvanáctém místě. Na poloviční trati pak obsadila osmadvacáté místo.

Dvakrát se ještě objevila vysoko, a to v disciplíně 100m motýl, v níž doplavala třiatřicátá, a v závodu na 100m volným způsobem, ve kterém obsadila šestatřicátou pozici.

Další zástupkyní kolínského plavání byla Denisa Försterová. Ta byla neúspěšnější závodnicí v získávání nových osobních rekordů. Ve všech svých disciplínách si dokázala vylepšit své osobní maximum.

Nejlepším umístěním pro Denisu bylo čtyřiatřicáté místo v závodu na 200m volným způsobem. Jen o dvě místa hůře doplavala v disciplíně 50m prsa a dvakrát dohmátla na šestačtyřicáté pozici, a to v disciplínách 100m motýl a 100m volným způsobem.

Jakub Svoboda se stal kolínským nejrychlejším plavcem v kraulových disciplínách, když v závodech na 50 a 100m volným způsobem vylepšil svá osobní maxima a dosáhl vynikajících časů. Na stovku dokonce poprvé pokořil minutovou hranici na padesátimetrovém bazénu.

Nejlepšího umístění dosáhl v závodu na 100m motýl, v níž obsadil osmačtyřicáté místo, a v závodu na 50m znak, kde doplaval padesátý.

Posledním kolínským závodníkem byl trenér Petr Černý, který se do Berlína přihlásil do závodu na 50m motýl. Překvapil a v této disciplíně předčil všechny ostatní kolínské plavce. Ve výsledkové listině mu patřilo sedmačtyřicáté místo.

„Závody v Berlíně jsou pro nás vždy svátkem. Pro závodníky je to příležitost startovat ve veliké mezinárodní konkurenci a pro trenéry je doslova radostí sledovat organizaci tak velkého sportovního podniku. Letos jsme navíc zaznamenali nejlepší umístění v dosavadní historii našeho působení v Berlíně, takže o to je náš zážitek mocnější. Pokud budeme mít příští rok opět možnost, do Berlína se opět vypravíme,“ uvedl trenér Petr Černý.