Celkově nudný první poločas byl k vidění na obou stranách. Ani jedno z mužstev si nevypracovalo šanci. Nejvíce vzruchu přinesl velimský obránce, který svou malou domů málem skóroval. V 11. minutě si kutnohorský Kozel narazil s A. Schwarzem a vypálil jen nad bránu. O deset minut později napodobil Kozla i Auer, který napálil odražený míč také nad bránu.

Druhý poločas už byl o něco zajímavější, ale ne o mnoho. V 50. minutě domácí faulovali a nařízený pokutový kop proměnil Hájek – 0:1. Poté si Sparta vytvořila pětiminutový tlak, ovšem zúročit ho nedokázala, jelikož se nedostala do gólového zakončení. Z ničeho nic přišla v 57. minutě druhá penalta pro Velim, když brankář Stoupa srazil Dana Hrušku. Přesným exekutorem kopu se stal Billý – 0:2. "Dan Hruška se při zákroku soupeřova brankáře bohužel zranil. Hodně mě to mrzí, v přípravě je to nepříjemné," řekl trenér Velimi Jiří Holatka.

Následně se dlouho na hřišti nic nedělo. Až v závěru dostal loket T. Šváb, sudí Pařez nařídil pokutový kop, z kterého se nemýlil Růžička – 1:2. Kutnohorští mohli dokonce vyrovnat, kdy velimský brankář Václavík namazal Auerovi, ten však svou zbrklostí neskóroval.

„Tento zápas byl pro nás hodně těžký, protože jsme v týdnu měli přátelské utkání s Převýšovem, který byl hodně kvalitní a běhavý. To nás stálo spoustu sil,“ vysvětlil trenér Roman Oliva a dodal: „Tímto jsme ukončili kondiční cyklus a nabírání hrubé síly. Nyní budeme přecházet na rychlostní vytrvalost. Dneska se neprojevilo naše čtrnáctidenní úsilí.“

Olivův protějšek Jiří Holatka si lebedil, že jeho tým kontroloval zápas po celou dobu. "Jen mě trochu mrzí, že jsme to nedohráli s čistým kontem vzadu," řekl kouč Velimi.

Kutná Hora - Velim 1:2

Branky: 88. Růžička z PK – 50. Hájek z PK, 57. Billý z PK. Rozhodčí: Pařez. ŽK: Kozel, Stoupa, M. Šváb (vš. KH). Poločas: 0:0.

Kutná Hora: Vavřina (44. Stoupa) – Vodička (46. M. Šváb), Jouza (46. T. Šváb), Rathauz, Linhart (46. Skokan) – Vančura, Štainz, Růžička, Kozel – A. Schwarz, Auer (46. Vejsada).

Velim: Václavík - Billý, Antoš, Hrabal, Marek - Vaněk (50. D. Hruška, 57. Snop), Rössler, Hájek, Rulc - Vácha (46. Lev), Brusch (46. Urban).