Ratboř zvítězila na půdě lídra soutěže

Jesenice - Velmi cenné vítězství si připsali fotbalisté Ratboře v 10. kole I. B třídy skupiny D, kdy zvítězili na půdě Jesenice, tedy lídra soutěže.

23.10.2010

Z utkání Ratboř - Chotýšany (3:0).Foto: Deník/Michal Bílek

SK Slavia Jesenice - Slavoj Ratboř 1:2

Pro Ratboř to je druhá výhra v řadě a po nepovedeném úvodu soutěže Slavoj stoupá tabulkou.

Favorit zápasu byl jasný, ovšem ratbořští se nezalekli a do zápasu vlétli ve velkém stylu. Už v 6. minutě poslal hostující borce do vedení záložník Levý, jenž se trefil hlavou po rohovém kopu.

Dále byli aktivnější hosté a soupeře do šancí nepouštěli. Až přišla 20. minuta a parádní trefa domácího Hocka. Ten po individuální akci pěkně obstřelil Lebedu. Za nerozhodného stavu opět zahrozil Hocek, ale tentokráte ho vychytal skvělý Lebeda. Ve 32. minutě utekl obráncům Jesenice Chábera. Po jeho centru se ve vápně nejlépe zorientoval mladý forvard Trojan a Ratboř opět vedla. Do poločasu se už nic zajímavého nestalo, a tak Ratboř po půli držela vedení.

Do druhého poločasu vstoupila opět aktivněji Ratboř. Zhruba po patnácti minutách druhého poločasu převzala iniciativu Jesenice. Hrozila zejména z rohů a střel zpoza vápna. Všechny ošemetné situace však výborně řešil brankář Slavoje Lebeda a za svá záda už žádný míč nepustil.

Když v 70. minutě Chábera trefil tyč a v 90. minutě svou šanci nevyužil střídající Bohuňovský, tak zápas skončil 1:2. ,,Přivezli jsme tři body z půdy lídra. Samozřejmě jsem spokojen. Kluci dnes bojovali a chtěli vyhrát. Dobře jsme i bránili a co prošlo, tak chytil Lebeda, který chytal skvěle,“ chválil Ivan Švarc, trenér Ratboře.

Branky: 20. Hocek - 6. Levý, 32. Trojan. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:2.
Ratboř: Lebeda - M. Dolejš, Kemza, Hošek, Vedral - P. Dolejš, Skopec, Levý (73. Bohouňovský), Chábera - Trojan (70. Sova), Brtník.